Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد 
همکاری دانشگاه‌ها با دولت برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان 
 
 
  -

رییس دانشگاه آزاد گفت:همه نهادها و ارگانها باید کوشش کنند در حوزه کاری خود حرکت‌های رو به جلو داشته باشند، در این بین دانشگاه‌ها نیز وظیفه دارند دولت را در تحقق اقتصاد دانش بنیان یاری دهند.
به گزارش ایسنا، ، دکتر میرزاده در جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید باهنر و رجایی گفت: فرارسیدن هفته دولت را به دولتمردان خدمتگزار تبریگ می گوییم و به نظر می رسد دولت دکتر روحانی طی مدت سه سالی که از عمر آن می گذرد در بسیاری ابعاد اجتماعی، بین المللی و سیاسی و اقتصادی موفق عمل کرده است. همه ما به خاطر داریم در ابتدای فعالیت دولت نرخ تورم 40 درصد بود این در حالی است که این میزان اکنون تک رقمی شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: رشد ناخالص ملی نیز در آن زمان منفی 6 درصد بود که با سیاست های دولت طی سه سال گذشته به 5 درصد رسیده است و این در حالی است که قیمت نفت نسبت به دوره های گذشته به شدت کاهش یافته است.
وی با اشاره به پروژه ها و طرح های بزرگ ملی که توسط دولت در دست اقدام است، گفت: یکی از کوچکترین طرح های زیست محیطی که توسط دولت به ثمر رسید، طرح احیای دریاچه ارومیه بود که دولت موفق شد این دریاچه را از مرگ حتمی نجات داده و یا اقداماتی که در حوزه سلامت انجام داد باعث بوجود آمدن یک آرامش نسبی در مردم شده است.

همکاری با دولت باعث کاهش مشکلات می شود
رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قطعا همکاری با دولت باعث کاهش مشکلات کشور می شود و این مایه تاسف است که برخی اشخاص بدون اهداف مشخص با دولت مقابله کرده و میزان توانایی دولت را به خاطر مشغولیت های ذهنی که برای جامعه ایجاد می کنند تقلیل می دهند.
دکتر میرزاده ادامه داد: این در حالی است که دولت باید در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی اقدمات متعددی رو مدیریت کند و به طور مثال هزینه های زیادی مانند حقوق کارمندان، هزینه های مربوط به آموزش پرورش، سلامت و... را بپردازد. اگر ایران را با سایر کشورهای تولید کننده نفت مقایسه کنیم متوجه می شوید که ایران نسبت به این کشورها از ساماندهی اقتصادی بیشتری برخوردار است.
دکتر میرزاده همچنین با اشاره به برگزاری جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در این جلسه روزهایی به عنوان روز ملی در تقویم به تصویب رسید از جمله این روزها روز خواجوی کرمانی است که دانشگاه آزاد اسلامی نیز آن را پیگیری می کرد. در این روز که 17 دی ماه است دانشگاه آزاد اسلامی برنامه هایی را برای گرامیداشت این شاعر نامدار ایرانی برگزار خواهد کرد.
وی با بیان اینکه سالروز توافق هسته ای و روز نظامی گنجوی از دیگر روزهایی بود که در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، افزود: اهمیت گرامیداشت این روزها بسیار حائز اهمیت است چرا که برخی کشورهای همسایه در حال مصادره میراث های فرهنگی ما هستند.

راه اندازی دفتر ویژه پیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد
دکتر میرزاده گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد تمامی اعضای حقیقی و حقوقی این شورا، دفتر ویژه ای را به منظور پیگیری مصوبات و ارائه پیشنهاد برای شورای عالی انقلاب فرهنگی را در تشکیلات خود در نظر بگیرند.

معارفه رییس پژوهشگاه دانشگاه آزاد اسلامی
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت راه اندازی پژوهشگاه مرکزی در دانشگاه آزاد اسلامی و تجلیل از سوابق علمی و اجرایی دکتر صباغ زاده رییس این پژوهشگاه گفت: مقدمات شروع فعالیت این مرکز از جمله انتخاب دکتر صباغ زاده به عنوان رییس پژوهشگاه انجام شده اما با توجه به تاکید رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه و رییس جمهوری برای راه اندازی این پژوهشگاه در دانشگاه از تمامی معاونت ها درخواست می شود تا با این پژهشگاه همکاری داشته باشند.

اهداف راه اندازی پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد؛ تقویت ارتباط با صنعت
دکتر میرزاده گفت: فلسفه اصلی تشکیل این پژوهشگاه تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه است، از سوی دیگر آزمایشگاه ها و کارگاه های برتر دانشگاه آزاد اسلامی در قالب شبکه نخبگان با این پژوهشگاه ارتباط داشته و موظف به دریافت گرانت از صنعت و خدمات هستند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: ارتباط با خارج، اخذ گرانت از داخل و خارج از جمله وظایف این شبکه به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر صباغ زاده رییس پژوهشگاه مرکزی در این جلسه گفت: از پذیرفتن این سمت پژوهشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی خرسندم چرا که قرار است در حوزه پژوهشی یک کار جدید و بدیع صورت گیرد. از آنجایی که این کار در شروع با دشواری هایی همراه است نیاز است تا معاونان در مرحله و نخبگان دانشگاه با این طرح همکاری بیشتری داشته و به پژوهشگاه مشورت دهند.

 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 07/06/1395 06:20 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 07/06/1395 01:51 ب.ظ