Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
دکتر میرزاده: 
دانشگاه آزاد اسلامی در همه عرصه ها می تواند به دولت کمک کند 
 
 
  -

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد این دانشگاه در همه عرصه ها می تواند به دولت کمک کند.
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه هیات رییسه دانشگاه با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نشان داده که می تواند در تمامی عرصه ها از جمله عرصه های فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی باری از دوش دولت بردارد.
وی همچنین مجددا بر لزوم درآمدزایی دانش بنیان و از یک سو و صرفه جویی در هزینه ها در سطح سازمان و واحدها تاکید کرد.
دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش کمیسیون تخصصی شماره یک هیات رئیسه به طرح شیوه نامه همکاری استادان بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت که مقرر شد پس از جمع بندی اعمال نظرات هیات رییسه به شورای مرآت ارسال شود.

تفاهم نامه های فرهنگی، هنری، قرآنی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال آماده شدن است
دکتر سید طه هاشمی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از مراسم امضای تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دکتر میرزاده و دکتر جنتی گفت: این تفاهم نامه در ادامه تفاهم نامه کلی سال گذشته بود و به موجب آن از امکان سالن های دانشگاه برای نمایش فیلم های تایید شده وزارت ارشاد استفاده می شود.
وی افزود: بر اساس این تفاهمنامه در ساعاتی که سالن ها مورد نیاز دانشگاه نیست می تواند مورد استفاده عمومی به عنوان سینما قرار گیرد و وزارت ارشاد تعهد می کند که امکان پخش دیجیتال و تجهیزات آن را فراهم نماید.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: تاثیر مستقیم دانشگاه در عرصه فرهنگ عمومی با این تفاهم نامه نشان داده شده و اجرای این طرح از مناطق محروم که فاقد سینما هم هستند آغاز می شود.
وی با بیان اینکه در سه حوزه فرهنگی، هنری و قرآنی هم اسنادی در مذاکره با وزارت فرهنگ و ارشاد در شرف آماده شدن است، گفت: این تفاهم نمه ها نیز به زودی و پس از اعلام نظرات ریاست دانشگاه به مرحله امضا می رسد.

حضور 4 هزار نخبه ورزشی دختر و پسر دانشگاه آزاد اسلامی در المپیاد ورزشی دانشگاه
در این جلسه ساختار تشکیلاتی المپیاد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
دکتر محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه در توضیح این المپیاد گفت: نخبه های ورزشی دانشگاه که در مسابقات استان موفق به کسب رتبه می شود در این المپیاد که در شهر بوشهر برگزار می شود گردهم می آیند و برگزیدگان آنها مورد تقدیر واقع می شوند
وی افزود: این المپیاد در اسفندماه با حضور 4 هزار دانشجوی دختر و پسر برگزار می شود. برگزاری این المپیاد باعث تقویت روحیه ورزش و پهلوانی در سطح واحدهای دانشگاهی می شود.

افزایش دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر ابراهیمی مدیر کل امور بین الملل نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص همکاری های دانشگاه های داخل و بین الملل براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مصوبات هیات امنای دانشگاه و افزایش دانشجویان خارجی دانشگاه ، پیشنهادی مبنی بر ایجاد تشکیلاتی با هدف تسهیل امور جاری و اداری و ثبت نامی دانشجویان خارجی دانشگاه ارائه کرد که براساس مصوبه هیات رئیسه مقرر شد خدمات پشتیبانی امور بین الملل با پیشنهاد به کمیسیون تشکیلات متناسب برای انجام امور دائمی هیات امنا توسط معاونت برنامه ریزی و اداره کل امور بین الملل انجام شود.
گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی بالغ بر 9500 دانشجوی خارجی از افغانستان، عراق و کشورهای آسیای میانه دارد.

حضور روسای واحدهای مرکز استان در جلسات هیات رییسه
در ادامه این جلسه با حضور روسای واحدهای استان کهگیلویه و بویراحمد و استان گیلان برخی مشکلات این واحدها در حوزه مسائل اداری مالی و عمرانی مورد بررسی واقع شد و تصمیماتی اتخاذ شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه از این به بعد روسای واحدهای مراکز استانها به نوبت در جلسات حاضر خواهند شد به روسای واحدها رعایت دقیق قانون و مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات هیات امنا را تاکید کرد.
دکتر میرزاده افزود: تصمیماتی که در حضور روسای واحدهای مراکز استان برای مشکلات اخذ می شود طبق مصوبه هیات رییسه ابلاغ خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه این جلسه مهندس هاشمی معاون عمرانی دانشگاه گزارش در خصوص طرح واگذاری ساختمان های بلااستفاده به واحدهای دانشگاهی به سازمان سما ارائه کرد.
در پایان این جلسه دکتر بهروز دانشیان رییس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از روند ثبت نام آزمون ها و پذیرش دانشجویان ارائه کرد.

 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 22/03/1395 04:55 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 22/03/1395 12:26 ب.ظ