Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
ثمری خبرداد: 
اعلام جزئیات دوازدهمین جشنواره فناوری نانو/ حضور دانشگاه آزاد اسلامی با 50 محصول 
 
 
  -
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری دوازدهین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو در مهر امسال و حضور پررنگ دانشگاه آزاد در این دوره خبر داد.
دکتر داوود ثمری درباره جشنواره فناوری نانو به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: «این جشنواره مانند سنوات گذشته از 14 تا 17 مهر ماه برگزار می‌شود. دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری نانو فعالیت‌های خوبی دارد و قطعا این دانشگاه هم در جشنواره حضور خواهد داشت.»
او ادامه داد: «دانشگاه آزاد اسلامی محصولات مختلف خود را در جشنواره فناوری نانو عرضه می‌کند. از طرفی واحدهای شهرری و تهران جنوب در این جشنواره محصولات خودشان را ارائه خواهند کرد چراکه در این زمینه فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌اند.»
ثمری افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره فناوری نانو حداقل 50 محصول خود را در زمینه نانو ارائه می‌کند. نمایشگاه‌های این چنینی محل خوبی برای جذب سرمایه‌گذار و تجاریسازی محصولات هستند و قطعا دانشگاه آزاد در این جشنواره حضور پررنگی خواهد داشت.»
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «محصولات مختلفی از سوی دانشگاه آزاد در حوزه نانو تولید شده است و ما همه سعی و تلاش خودمان را برای عرضه محصولات به بازار انجام خواهیم داد. بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی مانند سایر دانشگاه‌ها نیازمند سرمایه‌گذار است تا از این طریق بتواند محصولاتش را تجاریسازی و روانه بازار کند.»
او ادامه داد: «محصولات دانشگاه‌ها در حوزه نانو می‌تواند کمک بزرگی به بحث اشتغال‌زایی و مهمتر از آن به علم کشورمان داشته باشد. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی در تولیدات محصولات نانو در دنیا حرف برای گفتن دارد و قطعا با جذب سرمایه‌گذار می‌تواند موفقیت‌های خود را افزایش دهد. از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران در تولیدات علمی نانو جزو 10 کشور برتر جهان به شمار می‎‌رود.»
ثمری افزود: «مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی به طور جد در حوزه نانو در حال فعالیت هستند و اقداماتی بسیاری را در این زمینه انجام داده‌اند حتی دانشگاه آزاد مراکز تحقیقاتی را در حوزه نانو فعال کرده است.»
او در بخش دیگری از سخنان به حضور شخصیت‌های علمی و سیاسی در جشنواره فناور نانو اشاره کرد و گفت: «مانند سال‌های گذشته دبیر ستاد فناوری نانو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم در نمایشگاه فناور نانو شرکت می‌کنند. ولی حضور صنایع مختلف، شرکت‌ها و سرمایه‎‌گذارهای بین‌المللی می‌تواند نقش مهمی در حوزه علم و فناوری و اشتغال‌زایی داشته باشد.»
مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 27/06/1396 05:41 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 27/06/1396 01:11 ب.ظ