Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
آشنایی با رشته‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی/ واحد نراق 
 
 
دانشگاه آزاد اسلامی  -
دانشگاه آزاد اسلامي نراق در سال 1367 تاسيس شد و فعاليت خود را در دو رشته حقوق و مديريت دولتي در مقطع کارشناسي با 120 دانشجو آغاز کرد.
اين واحد دانشگاهي هم اکنون به رياست دکتر مجتبی جعفرزاده کنارسری داراي47رشته تحصيلي در مقاطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد بوده و حدود 4000 دانشجو در آن مشغول به تحصيل هستند و بيش از 13 هزار نفر از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند. لازم به ذکر است در سال تحصيلي جديد نيز اين واحد در 11رشته جديد در مقطع کارشناسي پيوسته و ناپيوسته و کارشناسي ارشد شامل (کارشناسي ناپيوسته: مهندسي کامپيوتر گرايش نرم افزار، مهندسي توليدات گياهي گرايش باغباني، مهندسي توليدات باغباني گرايش زراعت، مترجمي زبان انگليسي، کارشناسي پيوسته: مهندسي مواد، مقطع کارشناسي ارشد: مهندسي کشاورزي گرايش زراعت، مهندسي کشاورزي گرايش اصلاح نباتات، مديريت سيستم هاي اطلاعاتي، مديريت تحول، مديريت توسعه نيروي انساني، مديريت تشکيلات و روش ها)ومهندسی صنایع  دانشجو پذیرش شده اند و در رشته شیمی معدنی در مهرماه91 پذیرش دانشجو خواهد داشت
هم اکنون اين واحد دانشگاهي با 178 عضو هيات علمي تمام وقت و نيمه وقت و حق التدريس، 106  نفر کارمند ، در فضايي با مساحتي بالغ بر 66 هکتار شامل ساختمان هاي اداري، آموزشي پژوهشي، رفاهي و... فعاليت مي کند.
ازجمله امکانات رفاهي اين دانشگاه پنج باب خوابگاه دانشجويي خواهران-برادران با ظرفيت حدود 1600 نفر با کليه امکانات(سايت اينترنت -فروشگاه- پايگاه مشاوره و...)سالن ورزشي با سالن هاي الحاقي و خوابگاه ورزشي، زمين چمن، کافي شاپ، سلف سرويس و... مي باشد.
کسب رتبه هاي ورزشي در سطح منطقه و کشوري از جمله قهرماني تيم واليبال واحد در سطح کشوري در تابستان  1388 و نايب قهرماني اين تيم در دومين المپياد دانشجويان کشور ازجمله افتخارات ورزشي واحد است.
کسب 32 رتبه منطقه اي در جشنواره هاي نشريات دانشجويي و کسب بيش از 10 رتبه در جشنواره آثار هنري نماز، انتشار مجله علمي-پژوهشي بصيرت با مديرمسئولي دکتر مظاهري، تاسيس کتابخانه الکترونيکي، مکانيزاسيون ثبت نام دانشجويي، پرداخت شهريه الکترونيکي، اختراع دستگاه جوش اغتشاشي اصطکاکي، طراحي و ساخت سطل زباله مکانيزه جهت بازيافت ظروف پلاستيکي به کمک نانو پودرهاي کمک ذوب flux، ساخت گيره دوقلوي آزمايشگاهي با بال هاي متحرک افقي و عمودي، طراحي استفاده از پوشش نانو کامپوزيت (nanocomosite-Polymer-BST )بر روي سطح نقره اندود آينه هاي مقعر کوره هاي خورشيدي جهت بهينه سازي مصرف و جذب انرژي خورشيدي (پرتوهاي uv و گاما)، کسب مجوز گروه پژوهشي نانو پودرهاي پويا از وزارت علوم و تحقيقات و فناوري، آزمايشگاه ها و کارگاه هاي مجهز از ديگر افتخارات واحد است.
 لازم به ذکر است واحد نراق اين افتخار را دارد که در سال هاي گذشته داراي بالاترين امتياز و رتبه مالي در کل کشور و منطقه بوده است به نحوي که در سال 76 داراي رتبه دوم کشوري و در سال 1377رتبه اول در کشور و منطقه و در سال 1379 داراي رتبه ششم در کشور و رتبه اول در منطقه بوده است. اکنون پس از گذشت بيست و سه سال رشد و نمو اين واحد دانشگاهي به عنوان شاخه اي طوبي از شجره طيبه دانشگاه آزاد اسلامي، مي رود تا در ضمير انديشه هاي پوياي انقلاب اسلامي جوانه زده و تنومند گرديده و چتر خويش را بر داوطلبان دانش و ارزش بگستراند.
آدرس اینترنتی:www.iau-naragh.ac.ir
مترجم:  
منبع :
سایت کانون

تاريخ ايجاد: 20/03/1391 11:22 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 22/03/1391 06:50 ب.ظ