Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
تحصیل رایگان برای نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
 
  -
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد با سیاست‌های جدید دانشگاه، دانشجویان نخبه به صورت رایگان تحصیل می‎کنند و طرح‌ها، اختراعات و پژوهش‌های آن‌ها از سوی دانشگاه آزاد اسلامی تجاری‌سازی می‌شود.
دکتر علیرضا منادی سفیدان به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: «دانشگاه آزاد در سطح جهانی تبدیل به برند شده و بهتر است دانشجویان دانشگاهی را انتخاب کنند که جایگاه علمی خوبی در کشور و دنیا داشته باشد. چراکه دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی باید از دانشگاه‎ها مدرک تحصیلی خودشان را دریافت کنند و چه بهتر که این مدرک از دانشگاهی که در جهان صاحب برند است، باشد.»
او ادامه داد: «دانشگاه آزاد رتبه و جایگاه علمی 133 جهان را داراست. یعنی رتبه دانشگاه‎های ژاپن و برخی کشورهای اروپایی از دانشگاه آزاد کمتر است و از طرفی این دانشگاه از امکانات آزمایشگاهی خوبی برخورداراست و بهترین اساتید دانشگاهی را در اختیار دارد.»
منادی افزود: «در حال حاضر تعداد اعضای هیات علمی وزارتین بهداشت و علوم از دانشگاه آزاد کمتر و دارای تجهیزاتی است که هیچ یک از دانشگاه‎های دیگر ندارند. از سوی دیگر دکتر ولایتی و رئیس دانشگاه آزاد تدابیر خوبی برای تخفیف شهریه دانشجویان در مناطق محروم انجام داده‌اند.»
او در بخش دیگری از سخنان خود به تخصیص بودجه هزارمیلیارد تومانی دانشگاه آزاد برای حمایت از دانشجویان نخبه خبر داد و گفت: «با اعمال این سیاست دانشجویان نخبه به صورت رایگان تحصیل می‎کنند و طرح‌ها، اختراعات و پژوهش‌های آن‌ها از سوی دانشگاه آزاد اسلامی تجاری‌سازی می‌شود. همچنین قوی‎ترین و با امکانات‎ترین کتابخانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی تعلق دارد و این دانشگاه هم بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به شمار می‎آید.»
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد ادامه داد: «طبق آمارهای رسمی بهترین دانشگاه ایران دانشگاه تهران است که رئیس پیشین آن دکتر فرهاد رهبر بود و او الان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شده است. در راس دانشگاه آزاد هم دکتر علی‌اکبر ولایتی ریاست هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد را برعهده دارد. بنابراین بهترین‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی گلچین و انتخاب شده‎اند و دانشجویان با توجه به مواردی که به آن‎ها اشاره کردم می‎توانند در بهترین دانشگاه حضوری جهان از جهات مختلف تحصیل و مدرک خود را دریافت کنند.»
او گفت: «دانشجویان و داوطلبانی که قصد انتخاب و تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی را دارند باید بدانند که ما بهترین‎ روسا و اساتید دانشگاه‎های ایران را به عنوان استاد دانشگاه، روسای واحد و اعضای هیات علمی انتخاب کردیم تا فرزندان این سرزمین در بهترین کیفیت آموزشی، امکانات آزمایشی و تجهیزات تحصیل کنند.»
منادی در پایان افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی در رشته‎هایی مانند پزشکی بهترین جایگاه را در منطقه و خاورمیانه داراست و در سایر استان‎های کشور نیز اساتید نخبه در دانشگاه‎های آزاد اسلامی تدریس می‎کنند.»


مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 25/05/1396 02:56 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 25/05/1396 10:30 ق.ظ