Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
بخشنامه نحوه برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد ابلاغ شد 
 
 
  -
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه نحوه برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری را به دبیران هیات امنای استان‌ها، روسای واحدهای جامع و مراکز آموزشی ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، برطبق بخشنامه ابلاغی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها با عضویت دبیر هیات امنای استان، رئیس شورای پژوهش و فناوری استان، ‌دو تن از روسای واحدهای دانشگاهی استان و سه تن از معاونان پژوهش و فناوری برگزیده استان تشکیل خواهد شد. در واحدهای دانشگاهی نیز با عضویت رئیس واحد، معاون پژوهش و فناوری واحد، معاونان و سه تن از اعضای هیات علمی واحد به همراه مسئول روابط عمومی واحد تشکیل می‌شود.

در این بخشنامه آمده است: برای تقدیر از پژوهشگران برگزیده "واحدهای دانشگاهی دارای درجه جامع، بسیار بزرگ و بزرگ" متناسب با گروه‌های آموزشی هفت‌گانه علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر و معماری، کشاورزی، دامپزشکی، علوم پایه، علوم پزشکی، یک پژوهشگر نمونه، "واحدهای متوسط" سه پژوهشگر، "واحدهای دانشگاهی کوچک" دو پژوهشگر نمونه را انتخاب و به ستاد استان معرفی کنند.

بخشنامه ابلاغی، ملاک سنجش نهایی عملکرد پژوهشی دانشجویان و سایر پژوهشگران بر عهده معاونت پژوهش و فناوری واحدها قرار داده است و اضافه می‌کند: در سطح استان نیز ستاد پژوهش و فناوری استان، باید امتیازهای پژوهشگرانی را که در 5 سال گذشته انتخاب و معرفی نشده‌اند را در کوتاه‌ترین زمان بررسی و پژوهشگر برتر در هر یک از گروه‌های هفت‌گانه را به عنوان پژوهشگر برگزیده استان تشویق کنند.

این بخشنامه با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در هرینه‌ها اعلام می‌کند: برای کاهش هزینه‌های غیرضروری در برگزاری مراسم پژوهش و فناوری، امسال فقط کارگاه‌ها، سخنرانی‌ها و هم‌اندیشی‌های علمی که با توانمندی‌های پژوهشی واحدهای دانشگاهی مطابقت داشته باشند، حداکثر به تعداد 7 گروه عمده تحصیلی بعد از کسب مجوز از ستاد در واحدها برگزار شود.

بر طبق بخشنامه حداکثر بودجه اختصاص یافته به مراسم هفته پژوهش و فناوری برای واحدهای دانشگاهی با درجه کوچک و متوسط 130 میلیون ریال، واحدهای دانشگاهی با درجه بزرگ 160 میلیون ریال، واحدهای دانشگاهی با درجه بسیار بزرگ 180 میلیون ریال و واحدهای دانشگاهی با درجه جامع 250 میلیون ریال است و برای یکسان‌سازی میزان تشویقی اختصاص یافته به پژوهشگران در واحدهای دانشگاهی به پژوهشگران برتر تا مبلغ 15 میلیون ریال اختصاص یابد.

گفتنی است ستاد هفته پژوهش و فناوری هر استان باید با بررسی دقیق موارد هزینه‌ کرد مراسم هفته پژوهش و فناوری گزارشی کامل و فهرست نهایی هر واحد را همراه با اسناد مالی و تصویر فاکتورهای را برای تایید نهایی و گرفتن مجوز از معاونت پژوهش و فناوری ارسال کنند. برداشت این هزینه‌ها از محل بودجه پژوهشی واحدهای دانشگاهی و تسویه حساب نهایی، مشروط بر تایید این معاونت است.

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 29/08/1396 05:52 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 29/08/1396 02:23 ب.ظ