Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان خبر داد: 
راه‌اندازی بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
 
  -
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌­اندازی بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت از منابع موجود دانشگاه و نیازهای کشور در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حبیب‌الله آراسته‌راد بر شناسایی نخبگان در سطح واحدها و مراکز دانشگاهی و به طور کلی جامعه تاکید کرد و گفت: کشور دارای سرمایه‌های ارزشمندی چون نیروی انسانی است که متأسفانه توانایی و استعدادهای آنان به طور کامل بروز پیدا نکرده است. یکی از اهداف تأسیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، شناسایی و جذب نخبگان است، سعی داریم از طریق این باشگاه که در 367 واحد و مرکز دانشگاه فعال هستند، نخبه‌های کشور را شناسایی و جذب کنیم.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان به تأسیس بانک اطلاعاتی ایده تا ثروت از منابع موجود دانشگاه و نیازهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: با جمع آوری و شناخت نیازها و معضلات و همچنین شناسایی، ساماندهی و هدفمندسازی منابع و تعریف پروپوزال‌ها، مقالات علمی پژوهشی و ISI دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای حل مشکلات جامعه و کشور، گام بر می‌داریم. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در قیاس با دانشجویان سایر دانشگاه‌ها عملیاتی‌تر هستند، بنابراین می‌توانیم خیلی از مشکلات کشور را با وجود همین دانشجویان برطرف کنیم.

آراسته‌راد بر ایجاد انگیزه و امید در دانشجویان نخبه برای ادامه مسیر تأکید کرد و گفت: انگیزه دادن به دانشجویان، محققان علاقه‌مند و نخبه که توانایی و استعداد دارند و امیدوار کردن آنها به آینده درخشان و دستیابی به نتایج بالا و موفقیت‌آمیز از وظایف اصلی باشگاه است.

او درباره ارائه تسهیلات به نخبگان نیز گفت: مهمترین کمکی که باید به نخبگان شود، برداشتن موانع و سدهای موجود و حذف بروکراسی‌های دست و پاگیر است. اگر راه و مسیر برای چهره‌های استعداد درخشان و دانشجویان نخبه باز باشد، خودشان به موفقیت می‌رسند. نخبه با دست خالی هم کارهای بزرگ انجام می‌دهد، فقط باید به آنان فرصت داد و در مقابل آنان سنگ‌اندازی نکرد. زمانی که اهداف و چالش‌های بزرگ موجود برای نخبگان تبیین و هدف‌گذاری شود، می‌توانیم انتظار حل مشکلات از سوی نخبه‌ها را داشته باشیم. به طور مثال زمانی که تولید مقالات به عنوان هدف مطرح شد، می‌بینیم بیشترین تولید را محققان ایجاد کردند، حال باید حل مشکلات و نیازهای کشور هدف‌گذاری شود.

آراسته‌راد به برنامه‌های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان هم اشاره کرد و گفت: شناسایی صنایع اطراف واحدها و مراکز دانشگاهی که هر کدام دارای چالش‌هایی هستند، در دستور کار باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان است به طوریکه با شناسایی این صنایع و هدف‌گذاری پیشرفت و بهبود آنها، استادان و دانشجویان به کمک آنها شتافته و با تعریف تحقیقات در این حوزه، زمینه ارتقای صنعت، تولید و دانشگاه فراهم می‌شود.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تعداد اعضای این باشگاه را 76 هزار و 500 عضو اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و 50 چهره استعداد درخشان، 14 هزار عضو فعال و 12 هزار عضو خارج از دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 29/08/1396 05:15 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 29/08/1396 01:46 ب.ظ