Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد خبر داد: 
راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی برای دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی 
 
 
  -

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی برای دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کار و رفاه اجتماعی داشته که طی این تفاهم‌نامه، شرکت تعاونی دانش‌آموختگان راه‌اندازی شده و در کنار آن جشنواره کارآفرینان برتر برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، ابراهیم فراهانی‌ واشقانی در نخستین جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاهی دانشگاه آزاد همدان، با تاکید بر ایجاد مرکز تحقیق و توسعه صنایع اظهار کرد: رئیس دانشگاه آزاد همدان با تعامل دستگاه‌های اجرایی بحث ایجاد مرکز تحقیق و توسعه صنایع را در کارگروه‌های مشترک پیگیری کند تا این کار در استان اجرایی شود.
وی از رئیس دانشگاه آزاد همدان خواست تا صنایع بزرگ استان را شناسایی و مرکز تحقیق و توسعه را در دانشگاه آزاد ایجاد کند تا بر روی موضوعات علاقه طرفین کار شود.

آموزش در کشور با آموزش مدرن جهان هماهنگی ندارد
فراهانی‌ واشقانی با اشاره به دوره‌های کارورزی و مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: آموزش در کشور با آموزش مدرن جهان هماهنگی ندارد به طوری که مشخص شده آموزش یک طرفه در کلاس مفید واقع نمی‌شود، بنابراین آموزش کشور باید مساله محور و پروژه محور باشد و موضوع خاصی برای دانشجو تعریف شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان، یکی از سیاست های اصلی دانشگاه در چارچوب سیاست‌های کلان کشوری است، عنوان کرد: باید در افق 1404 کشور 50 درصد تولید ناخالص ملی از تولیدات دانش‌بنیان باشد که این مساله یکی از وظایف اصلی دانشگاه آزاد است.
فراهانی‌ واشقانی اظهار کرد: شعار اصلی دانشگاه در این دوره مدیریتی، گذار از دانشگاه آموزش محور، پژوهش‌ محور و کارآفرین است که برگزاری این جشنواره در راستای همین شعار اجرایی شده است.

تعداد مراکز رشد دانشگاه آزاد تا پایان سال 96، افزایش می‌یابد
وی با بیان اینکه نقش اصلی کارآفرینی، ایجاد مراکز رشد و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد گام‌های بلندی را برای این موضوع برداشته به طوری که این دانشگاه 85 مرکز رشد در کشور تاسیس کرده که در این مراکز 712 واحد فناور و شرکت مستقر است که براساس برنامه دانشگاه تعداد این مراکز تا پایان سال 96، باید به 150 مرکز برسد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد کشور اضافه کرد: دانشگاه آزاد اعتباری افزون بر 17 میلیارد تومان به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مراکز رشد هزینه کرده که هیچ دانشگاهی در سطح کشور نتوانسته این میزان در این زمینه هزینه کند.

دانشگاه آزاد یک نهاد کارآفرین موفق است
فراهانی‌ واشقانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد یک نهاد کارآفرین موفق است، گفت: دانشگاه آزاد 35 هزار عضو هیات علمی و 40 هزار کارمند داشته که هیچ نهادی این بسط و گستردگی را ندارد اما این میزان کافی نیست و گام‌های بزرگتری باید برداشته شود.

عدم ارتباط بین دانشگاه با دانش آموختگان یکی از نکات ضعف کشور است
وی یکی از نکات ضعف کشور را عدم ارتباط بین دانشگاه با دانش‌آموختگان دانست و گفت: هیچ دانشگاهی در سطح کشور به اندازه دانشگاه آزاد در بحث شرکت‌های دانش‌ بنیان و کارآفرینی نقش نداشته است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد کشور افزود: اگر در استان‌ها، ارتباط دانشگاه با دانش‌آموختگان برقرار شود قطعا نقش دانشگاه آزاد در اقتصاد کشور مشخص خواهد شد، چرا که این دانشگاه بیش از پنج میلیون دانش‌آموخته به کشور تحویل داده که نقش زیادی در اقتصاد کشور داشته است.
فراهانی‌ واشقانی در بخش دیگری به ارتباط بین صنعت و دانشگاه اشاره و اظهار کرد: تا مادامی که این تعامل نزدیک وجود نداشته باشد نمی‌توانیم ارتباطی بین صنعت دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان برقرار کنیم.
وی به نقش دانشگاه آزاد در تجاری شدن محصولات اشاره کرد و گفت: نمایشگاه دستاوردهای دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد در اواخر اردیبهشت به مناسبت سی و چهارمین سال تاسیس این دانشگاه برگزار می‌شود و در این نمایشگاه دستاوردهایی که تجاری شده و یا ظرفیت تجاری شدن دارند ارائه می‌شود.
وی از واحدهای صنایع مختلف درخواست کرد تا در این نمایشگاه شرکت کرده و از نزدیک دستاوردهای دانشجویان دانشگاه را ببینند.
فراهانی‌ واشقانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد نقش بی‌بدیلی در اقتصاد فرهنگی کشور دارد، یادآور شد: متاسفانه آثار مثبت و ظرفیت دانشگاه آزاد هنوز نشان داده نشده است.


 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

 

 

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 26/02/1395 03:12 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 26/02/1395 10:43 ق.ظ