Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
رهایی تشریح کرد: 
جزئیات تحصیل رایگان و تخفیف ویژه دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی 
 
 
  -
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از ارائه کمک هزینه به دانشجویان ممتاز و بااستعداد در حین تحصیل در این دانشگاه خبر داد.
دکتر علیرضا رهایی درباره سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از دانشجویان به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: «دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور و حضوری جهان در ارتقای کیفیت در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تلاش می‌کند تا همواره جزو بهترین‌ها باشد. بنابراین تسهیلات ویژه‌ای برای ترغیب و جذب داوطلبان به دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده است.»
او در بخش دیگری از سخنان به این تسهیلات ویژه اشاره کرد و ادامه داد: «شرایط خوبی برای داوطلبان ممتاز و با استعداد از جمله تحصیل رایگان و معاف از پرداخت شهریه همچنین ارائه کمک هزینه در طول تحصیل برای رتبه‌های زیر هزار کنکور فراهم شده است.»
رهایی افزود: «اگر دانشجویان در حین تحصیل و فارغ‌التحصیلی شرایط ممتازی خودشان را حفظ کنند بدون آزمون وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند. در عین حال دانشجویان و افرادی که در حال حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند هم شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.»
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در این باره توضیح داد: «برای معدل‌های برتر و به ازای هر میزان افزایش معدل تخفیفاتی برای دانشجویان لحاظ خواهد شد. از طرفی یکی از سیاست‌های دانشگاه آزاد ارائه تسهیلات برای دانشجویان مناطق محروم و حتی افرادی که از این مناطق وارد دانشگاه می‌شوند، است.»
او در پایان درباره شناسایی و ارزیابی مناطق محروم گفت: «مناطق محروم براساس جدول و اطلاعاتی که مراکز مختلف ارائه می‌دهند مشخص خواهد شد. یعنی افرادی که تحت نظر سازمان بهزیستی و موسسات مشابه هستند یا افرادی که از سوی واحد محرومیت زدایی وزارت کشور تعیین می‌شوند از تخفیفات و تسهیلات ویژه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی بهره‌مند خواهند شد.»


مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 25/05/1396 02:58 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 28/05/1396 03:54 ب.ظ