Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
فرهاد رهبر در مراسم معارفه سرپرست واحد تهران مرکزی: 
دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان جرأت و توان علمی می‎دهد 
 
 
  -
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد تلاش می‌کنیم جرأت را به اضافه توان علمی به دانشجویان این دانشگاه بدهیم و بتوانیم ایده را به محصول تبدیل کنیم.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، فرهاد رهبر عصر امروز در مراسم معارفه محمدمهدی طهرانچی، سرپرست دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی گفت: «دکتر شمس برای مدتی زحمت کشیدند و اداره امور را در واحد تهران مرکز به عهده داشتند و امروز این مسئولیت به دکتر طهرانچی که فردی توانمند در اجرا و علم است واگذار می‌شود. مهم این است که این رفتن‌ها و آمدن‌ها حرکتی رو به جلو باشد دانشگاه آزاد با عنایت حضرت امام و مقام معظم رهبری و با تلاش‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و مدیریت دکتر جاسبی از نهالی کوچک به درختی تنومند تبدیل شده است.»
او ادامه داد: «دانشگاه آزاد در برهه‌ای پس از انقلاب که یک خلاء جدی در آموزش عالی در کشور بود به خوبی توانست نقش‌‌آفرینی کند و ما باید به عنوان یک فرصت از آن بهره‌برداری کنیم. در تولید علم و بالا بردن رتبه دانشگاه در سطح جهانی هم تلاش‌های زیادی انجام شده اما این پتانسیل وجود دارد که به تولید علم برسد و توقف در اینجا این فرصت را به تهدید تبدیل می‌کند.»
رئیس دانشگاه آزاد افزود: «تولید باید برای رفع نیازهای کشور و تولید ثروت باشد باید برنامه‌ جدی داشت که مشکل کشور را حل کرد یکی از مسائل بزرگ کشور بیکاری فارغ‌التحصیلان است. ما به دانشجو علم آموختیم ولی جرأتی که خودش به کارآفرینی دست بزند ندادیم دانشگاه آزاد در ربوکاپ رتبه‌های بسیار خوبی کسب کرده است و باید کمک کرد که این دانش به سمت تولید برود.»
او گفت: «محدودترین عامل پیشرفت هر کشوری سرمایه انسانی است در دانشگاه آزاد سرمایه انسانی خوبی وجود دارد که قدرش را کم می‌دانیم یک نیروی محقق، ارزان‌ قیمت و باهوش داریم اما این سرمایه را اتلاف می‌کنیم. باید به دنبال آموزش مهارتی باشیم استادها برای فرصت مطالعاتی وارد صحنه نمی‌شوند و آموزش برای آموزش اتلاف هزینه و سرمایه انسانی است. آموزش برای آموزش یک چرخه و بن‌بست ایجاد می‌کند.»
رهبر در پایان افزود: «ما تلاش داریم در دانشگاه آزاد جرأت را به اضافه توان علمی به دانشجو بدهیم تا ایده را به محصول تبدیل کنیم و ارتباط دانشگاه و صنعت را در حین تحصیل دانشجویان فراهم آوریم.»

 


مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 25/05/1396 03:09 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 25/05/1396 10:40 ق.ظ