Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
رییس دانشگاه آزاد یاسوج: سیاست این دانشگاه گسترش تحصیلات تکمیلی است 
 
 
دانشگاه آزاد اسلامی  -
رییس دانشگاه آزاد واحد یاسوج گفت: سیاست دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید گسترش دوره‌های کارشناسی ارشد و پذیرش دانشجو در دوره دکتراست.
دکتر عطاالله افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کهگیلویه و بویراحمد، تعداد دانشجویان این دانشگاه را هشت هزار و 500 نفر بیان كرد و افزود: حدود هزار نفر دانشجو نیز در واحد سما دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند.
وی خاطرنشان کرد: این تعداد دانشجو در 65 رشته و در مقاطع کادانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند که بیشترین دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی هستند.
رییس دانشگاه آزاد واحد یاسوج تصریح کرد: 70 درصد دانشجویان این دانشگاه بومی، 30 درصد غیر بومی، 60 درصد پسر و 40 درصد دختر هستند.
افتخاری پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی جدید را بیش از دو هزار نفر عنوان كرد و ادامه داد: با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه دولتی پیش‌بینی می‌شود هرچقدر قبولی داشته باشیم بیش از آن ظرفیت داشته باشیم، چرا که پردیس جدید در حال راه اندازی است و با توجه به امکانات و وسعت این ساختمان می‌توانیم خدمات بهتری به دانشجو ارائه دهیم.
وی اضافه کرد: رشته‌های جدیدی به این دانشگاه اضافه شده که اکثراً در دفترچه نیامده و خود مرکز آزمون با توجه به شرایط و تعداد دانشجو در رشته‌هايی مانند زبان انگلیسی در دوره کارشناسی و مهندسی زلزله در دوره کارشناسی ارشد ظرفيت‌هايي را در نظر می‌گیرد.
رییس دانشگاه آزاد واحد یاسوج ابراز کرد: هم اکنون در دوره‌های کاردانی و کارشناسی رشته‌های متعددی وجود دارد، در حال حاضر رشته ادبیات فارسی، فقه‌وحقوق، عمران سازه، عمران آب، عمران زلزله، سازه‌های هیدرولیکی مکانیک خاک و پی و میکروبیولوژی 10 رشته دوره کارشناسی ارشد هستند که در صدد افزايش آنها هستيم.
افتخاری با بيان اینکه هیچ رشته‌ای در دوره دکترا در این دانشگاه وجود ندارد، تاکید کرد: برای پذیرش دانشجو در دوره دکترا اقدام کرده‌ایم و پرونده به وزارت علوم ارسال شده که در رشته ادبیات فارسی در دوره دکترا پذیرش داشته باشیم که با توجه به مشکلاتی که در خود وزارت علوم وجود دارد فعلاً رسیدگی به پیشنهاد متوقف شده ودر صورت حل مشکلات دوباره اقدام خواهیم کرد.
وی در پایان اضافه کرد: ساختمان جدید دانشگاه آزاد تکمیل شده و با حل مشکلات کوچکی که در این ساختمان وجود دارد، دانشگاه آزاد واحد یاسوج سال تحصیلی جدید را در ساختمان جدید خود به نام پردیس آغاز خواهد کرد.
مترجم:  
منبع :
ایسنا

تاريخ ايجاد: 04/05/1391 11:02 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 04/05/1391 06:33 ب.ظ