Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
مربیان مامور به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی ارز مرجع می‌گیرند 
 
 
تحصیلات تکمیلی و تخصصی  -
معاون بورس سازمان امور دانشجویان گفت: اختصاص ارز مرجع به مربیان مامور به تحصیل دانشگاه ها که با حکم ماموریت از طرف موسسات محل خدمت در مقطع دکتری خارج کشور تحصیل می کنند اخیرا در شورای مرکزی بورس وزارت علوم به تصویب رسید.
حسن مسلمی نایینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: تاکنون کسانی که به صورت مامور به تحصیل دانشگاه ها یا دستگاه های اجرایی در مقطع دکتری خارج کشور تحصیل می کردند به عنوان بورسیه شناخته نمی شدند و از همین رو از برخی مزایا همچون دریافت ارز مرجع محروم بودند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه این افراد، طبق مصوبات هیات امنای موسسات بورس دهنده، شرایط بورس را داشته و تعهدهای لازم را نیز به موسسه خود سپرده اند، شورای مرکزی بورس وزارت علوم اخیرا بورس بودن این افراد را مورد تایید قرار داد.
مسلمی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه شورای مرکزی بورس وزارت علوم، دریافت ارز مرجع توسط مربیان مامور به تحصیل دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی و غیردولتی، آزاد اسلامی و دیگر دستگاه های اجرایی بلامانع است البته به شرط اینکه این ارز، خارج از ظرفیت ارز اختصاصی به وزارت علوم برای دانشجویان بورسیه اعزامی از سوی اداره کل بورس وزارتخانه باشد.
به گفته وی حدود 500 نفر از مربیان دانشگاه آزاد اسلامی، 100 نفر از وزارت جهاد کشاورزی و تعدادی نیز از مربیان موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های خارجی، مامور به تحصیل شده و تعهدات لازم را سپرده اند.
معاون بورس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: مصوبه جدید شورای مرکزی بورس وزارت علوم برای اطلاع در قالب نامه ای به بانک مرکزی اعلام شده است و از نظر ما این افراد می توانند به عنوان بورسیه از ارز مرجع استفاده کنند اما تخصیص این ارز، درگرو موافقت بانک مرکزی است که امیدواریم به زودی پاسخ این نامه را دریافت کنیم.
مترجم:  
منبع :
ایرنا

تاريخ ايجاد: 23/12/1391 08:04 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 06/01/1392 02:37 ق.ظ