Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
آخرین قیمت کالاهای روز:
قیمت خودروهای داخلی و خارجی
شارژ سیم کارت اعتباری

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
امسال 5 هزار دانشجوی خارجی جذب می‌کنیم/ قرار گرفتن 10 دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر آسیا
-
مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: آنچه اکنون در زمینه دانشجویان غیربورسیه مصوب شده این است که در جذب این دانشجویان فعالیت بیشتری ... (ادامه)
ثبت دانشگاه آزاد آکسفورد در سازمان آموزش عالی کشور انگلستان
-
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آکسفورد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار بزرگی است که هنوز به طور کامل در خارج از مرزهای بین ... (ادامه)
سیاست جدید افزایش شهریه دانشگاه‌های چین
-
طبق گزارش منابع رسمی چین پس از پایان ممنوعیت پنج ساله افزایش شهریه‌های دانشگاهی که از سوی دولت چین اعمال شده بود، شهریه برخی رشته‌ها بیش از 50 درصد اف... (ادامه)
توسط سازمان امور دانشجویان؛
شرایط فرصت مطالعاتی کوتاه و بلندمدت اعلام شد/ میزان کمک هزینه سفر علمی به خارج
-
مقرری ارزی دانشجویان بورسیه برای فرصت تحقیقاتی خارج از کشور در استرالیا، زلاندنو ،کانادا، آمریکا، ژاپن ،آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین 40 میلیون ریال و... (ادامه)
مدیرکل دانش آموختگان خبر داد:
1500 مدرک تحصیلی خارجی طی 6ماه گذشته ارزیابی شد/ آمار کم مدارک تقلبی
-
مدیر کل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: طی شش ماه گذشته بیش از 1500 مدرک فارغ التحصیلان کشورهای خارج در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکت... (ادامه)
برگزاری جلسه توجیهی؛
آمار متقاضیان بورس خارج از کشور اعلام شد
-
سازمان سنجش آموزش کشورامسال 96 نفر را به عنوان داوطلبان واجد شرايط اوليه بورس خارج از كشور آزمون دكتري سال 1393 اعلام کرد.دکتر احمد غلامی در گفتگو با ... (ادامه)
اعطای فرصت مطالعاتی در حوزه علوم شناختی به استاد یاران جوان
-
فرصت مطالعاتی در حوزه علوم شناختی از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استادیاران جوان اعطا می شود.به گزارش... (ادامه)
اعلام اسامی داوطلبان واجدشرایط اولیه بورس خارج از کشور
-
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای اعلام کرد: بدینوسیله به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال ... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
برگزاری اولین آزمون ملی برای دانش آموختگان پزشکی/ دانشجویان ایرانی 3 کشور در اولویت رسیدگی
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تدوین آیین نامه آزمون ملی برای دانش آموختگان پزشکی گفت: برای اولین بار این آیین نامه برای رشته پزشکی ت... (ادامه)
یک مقام مسئول وزارت بهداشت؛
ارزشیابی 20 هزار مدرک دانش آموختگان پزشکی خارج از کشور/ راه‌اندازی سامانه نقل و انتقال
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، گفت: تا به حال، نزدیک به 20 هزار ارزش نامه تحصیلی از دانش آموختگان خارج از کشور در مقاطع تخصص، فوق تخصص و دکتری م... (ادامه)
با شرکت دانش آموختگان خارج از کشور؛
زمان امتحانات عملی اولین آزمون ملی دندانپزشکی اعلام شد
-
مراحل عملی آزمون ملی رشته دندانپزشکی عمومی به منظور ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور در روزهای 10 و 11 مهرماه و سوم آبان ماه سال جاری برگزار می شود.... (ادامه)
اعطای بورس تحصیلی بین‌المللی به ارزش یک میلیون دلار
-
رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری از اعطای بورس تحصیلی بین‌المللی به ارزش یک میلیون دلار خبر داد.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل... (ادامه)
دانشگاه‌های انگلیس هوای دانشجویان نیازمند را ندارند
-
گزارش جدید دفتر «دسترسی عادلانه به آموزش عالی» نشان می‌دهد که دانشگاه‌های مطرح انگلیس در جذب دانشجویان نیازمند ناموفق بوده‌اند.به گزارش سرویس «دانشگاه... (ادامه)
آمار صدور کارنامه انگلیسی در یک دانشگاه؛
تابستان و تکاپوی گرفتن پذیرش تحصیلی از خارج
-
با فرا رسیدن فصل تابستان و پایان امتحانات دانشگاه ها، دانشجویان بسیاری به نقل و انتقال دانشگاه، خوابگاه یا محل تحصیل خود اقدام می کنند . در همین زمان ... (ادامه)
جزئیات همکاری‌های علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه اعلام شد
-
قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل از جزئیات همکاری علمی ایران با دانشگاه‌های فرانسه تحت عنوان طرح جندی شاپور خبر داد و گفت: این پ... (ادامه)
رونمایی از سامانه ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور
-
مرکزخدمات آموزشی معاونت آموزش وزارت بهداشت در راستای تحقق سیاست‌های کلان معاونت آموزشی وزارت بهداشت درباره به کارگیری فناوری اطلاعات به منظورافزایش به... (ادامه)
توسعه طرح جندی شاپور؛
جزئیات همکاری‌های علمی ایران با دانشگاههای فرانسه اعلام شد
-
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از جزئیات همکاری علمی ایران با دانشگاههای فرانسه تحت عنوان طرح جندی شاپور خبر داد و گفت: این پ... (ادامه)
مدیر کل بورس اعلام کرد:
افزایش مقرری دانشجویان بورسیه به 2وزارتخانه ابلاغ شد/ جزئیات نحوه پرداخت
-
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به وزارت علوم و وزارت بهداشت ابلاغ شد.احمد غلامی  در گفتگو با خب... (ادامه)
ادامه روند تعطیلی دانشگاه‌های بی‌کیفیت در روسیه
-
آژانس خدمات فدرال نظارت بر فضای علوم و آموزش روسیه موسوم به «روسوبرنادزور»، چهار دانشگاه جدید را به فهرست سیاه دانشگاه‌هایی که اجازه جذب دانشجوی جدید ... (ادامه)
اعلام زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج از سوی سازمان امور دانشجویان
-
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت علوم و بهداشت ابلاغ شد.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزار... (ادامه)
بالاترین مقرری مربوط به کدام کشور است؛
اعلام زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج
-
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت بهداشت و علوم ابلاغ شد و به گفته مدیرکل بورس و اعزام... (ادامه)
تلاش ترکیه برای افزایش جذب دانشجویان خارجی
-
اداره دانشجویان بین‌المللی وزارت آموزش ترکیه قصد دارد با تخصیص بورسیه تحصیلی 96 میلیون دلاری، این کشور را به کانون آموزشی تبدیل کند.به گزارش سرویس «دا... (ادامه)
مرگ تدریجی آموزش عالیِ ترکیه
-
حزب اعتدال و توسعه ترکیه با هدف اعمال کنترل‌های بیشتر بر آموزش عالی این کشور لایحه‌ای را تصویب می‌کند که به موجب آن استقلال دانشگاه‌های خصوصی و آزادی ... (ادامه)
اخطار وزارت بهداشت به دانش آموختگان خارج از کشور؛
مدارک تحصیلی دانشگاه‌های غیرمعتبر قابل ارزشیابی و پذیرش نیست
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور که در دانشگاه‌های غیر معتبر تحصیل کرده‌اند قابل ارزشیابی و پذیرش نخوا... (ادامه)
افزایش 10 درصدی مقرری ارزی دانشجویان بورسیه
-
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام افزایش متوسط 10 درصدی مقرری ارزی دانشجویان بورسیه خارج از کشور با تصویب هیات دولت خبر... (ادامه)
در نشستی به ریاست دکتر روحانی؛
هیات دولت، مقرری ارزی دانشجویان خارج از کشور را افزایش داد
-
هیات دولت عصر امروز یکشنبه در نشستی به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، موضوع افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور را تص... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
آمار دانشگاههای ممتاز خارجی/ دانشگاه‌های غیرمعتبر همه جا هستند
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه از مجموع حدود 2600 دانشگاه خارجی ارزیابی شده حدود 600 دانشگاه جزء دانشگاه های ممتاز هستند گفت... (ادامه)
معاون بورس وزارت بهداشت:
کمترین و بیشترین مقرری دانشجویان بورسیه پزشکی
-
معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به میزان کمترین و بالاترین مقرری دانشجویان بورسیه در خارج از کشور که ازسوی وزارت بهداشت تام... (ادامه)
مدیر کل بورس خبر داد:
افزایش مقرری دانشجویان بورسیه همچنان در انتظار تصویب هیات دولت
-
مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: افزایش مقرری دانشجویان در انتظار تصویب هیات دولت است تا اجرایی شود.دکتر احمد غلامی در گ... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
هشدار به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور/ حذف دوره‌های تکمیلی برای دانش‌آموختگان خارج
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از حذف بندی در آیین نامه ارزشیابی مدارك تحصيلي خارج از كشور خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت ظرفیت دانشگاه های عل... (ادامه)
جزییات آزمون جایابی و ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور
-
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی و آزمون ملی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور گفت: این دو آزمون... (ادامه)
۱۰۰ دانشگاه‌ برتر آسیا در سال ۲۰۱۴ اعلام شد؛
خط و نشان دانشگاه‌های چین برای ژاپن و کره
-
موسسه «تایمز هایر اجوکیشن»، رده بندی جدید دانشگاه‌های آسیایی را در سال ۲۰۱۴ میلادی منتشر کرد که نام سه دانشگاه ایرانی نیز در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر به چ... (ادامه)
معاون بورس وزارت بهداشت خبرداد:
توقف دو ساله بورس خارج علوم پزشکی/ بودجه‌ای برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه نداریم
-
معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به توقف دو ساله بورس خارج وزارت بهداشت گفت: دو سال است که وزارت بهداشت به علت محدودیت های م... (ادامه)
تحصیلات تکمیلی در آسیا، ابزار رشد اقتصادی
-
آموزش عالی در آسیا طی دهه‌های اخیر شاهد رشد انفجاری بوده و همین امر کشورهای آسیایی را بر آن داشته تا برای پاسخگویی به این رشد، برنامه‌های‌ آموزشی مقطع... (ادامه)
اعلام رتبه دانشگاه‌های 5 کشور در حال توسعه/ پیشتازی چینی‌ها در یک رتبه‌بندی
-
سرپرست ISC با اعلام جديد ترين رتبه بندی دانشگاه های کشور های حوزه بريکس اظهار داشت: دانشگاه های جمهوری خلق چين در رتبه بندی QS ويژه کشورهای بريکس (BRI... (ادامه)
زمان و شرایط اولین دوره آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور اعلام شد
-
اولین دوره آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی پنجم تیر برگزار می شود و مهلت ثبت‌نام از ۲۴ تا ۳۱ خرداد است.به گزارش خبرنگار ... (ادامه)
با تأیید سازمان امور دانشجویان؛
ارزیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان مجازی می‌شود
-
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از مجازی شدن ارزیابی مدارک دانش آموختگان خبر داد و گفت: در صورت تایید سازمان امور دانشجویان ارزیابی مد... (ادامه)
ختم ماجرا در روزهای آتی؛
بررسی موضوع دانشجویان بورسیه در کمیته 5 نفره مجلس
-
نماینده کمیسیون آموزش مجلس از تشکیل کمیته‌ای 5 نفره از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش برای بررسی وضعیت 3 هزار دانشجوی بورسیه خبر داد و گفت: در اسرع وقت ب... (ادامه)
مدیرکل بورس وزارت علوم:
مشکلات دانشجویان ایرانی در نروژ توسط وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود
-
مدیرکل بورس و اعزام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: مسایل مربوط به دانشجویان ایرانی در نروژ توسط وزارت امور خارجه و رایزن علمی ایران در اروپا پی... (ادامه)
دولت روسیه ارائه می‌کند؛
نظام جدید رده‌بندی دانشگاه‌های جهان
-
دولت روسیه قصد دارد تا سال 2015 میلادی یک نظام جدید و رسمیِ رده‌بندی از دانشگاه‌های جهان ارائه دهد.به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران ... (ادامه)
معضل کلاس‌های شلوغ در دانشگاه‌ ملی کره‌ جنوبی
-
با وجود سیاست‌های وزارت آموزش کره جنوبی مبنی بر بهبود کیفیت کلاس‌های دانشگاهی، شمار کلاس‌های شلوغ در دانشگاه‌ ملی سئول در حال افزایش است.به گزارش سروی... (ادامه)
اعلام مهلت ثبت‌نام آزمون ملی برای دانش آموختگان دندانپزشكي
-
کلیه دانش آموختگان خارج از كشور در رشته دندانپزشكي ورودي آگوست 2009 به بعد که مشمول شركت در آزمون ملي رشته دندانپزشكي هستند تا روز دوشنبه 23 خرداد ماه... (ادامه)
رئیس سازمان امور دانشجویان:
تشریح وضعیت دانشجویان ایرانی در اوکراین، نروژ و سوریه
-
رئیس سازمان امور دانشجویان وضعیت تحصیلی دانشجویان در نروژ، اوکراین و سوریه را تشریح کرد و گفت: طی تماس‌ها و پیگیری که داشتیم هیچ دانشجوی ایرانی در کشو... (ادامه)
نخستین «پارک دانش» پاکستان پذیرای دانشگاه‌های خارجی
-
نخستین «پارک دانش» پاکستان که در شهر تاریخی لاهور در ایالت پنجاب احداث شده، میزبان شمار زیادی از دانشگاه‌های مشتاق خارجی است که علاقه‌مند به افتتاح دا... (ادامه)
معاون وزیر علوم خبر داد:
بازنگری آیین‌نامه مربیان برای استفاده از بورس
-
رئیس سازمان دانشجویان و معاون وزیرعلوم با اشاره به اعلام دو برابر ظرفیت بورس خارج توسط سازمان سنجش به سازمان دانشجویان از بازنگری آیین نامه مربیان برا... (ادامه)