Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
آخرین قیمت کالاهای روز:
قیمت خودروهای داخلی و خارجی
شارژ سیم کارت اعتباری

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
اعلام زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج از سوی سازمان امور دانشجویان
-
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت علوم و بهداشت ابلاغ شد.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزار... (ادامه)
بالاترین مقرری مربوط به کدام کشور است؛
اعلام زمان پرداخت افزایش مقرری دانشجویان بورسیه خارج
-
با تصویب هیئت وزیران افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دو وزارت بهداشت و علوم ابلاغ شد و به گفته مدیرکل بورس و اعزام... (ادامه)
تلاش ترکیه برای افزایش جذب دانشجویان خارجی
-
اداره دانشجویان بین‌المللی وزارت آموزش ترکیه قصد دارد با تخصیص بورسیه تحصیلی 96 میلیون دلاری، این کشور را به کانون آموزشی تبدیل کند.به گزارش سرویس «دا... (ادامه)
مرگ تدریجی آموزش عالیِ ترکیه
-
حزب اعتدال و توسعه ترکیه با هدف اعمال کنترل‌های بیشتر بر آموزش عالی این کشور لایحه‌ای را تصویب می‌کند که به موجب آن استقلال دانشگاه‌های خصوصی و آزادی ... (ادامه)
اخطار وزارت بهداشت به دانش آموختگان خارج از کشور؛
مدارک تحصیلی دانشگاه‌های غیرمعتبر قابل ارزشیابی و پذیرش نیست
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت گفت: مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور که در دانشگاه‌های غیر معتبر تحصیل کرده‌اند قابل ارزشیابی و پذیرش نخوا... (ادامه)
افزایش 10 درصدی مقرری ارزی دانشجویان بورسیه
-
رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام افزایش متوسط 10 درصدی مقرری ارزی دانشجویان بورسیه خارج از کشور با تصویب هیات دولت خبر... (ادامه)
در نشستی به ریاست دکتر روحانی؛
هیات دولت، مقرری ارزی دانشجویان خارج از کشور را افزایش داد
-
هیات دولت عصر امروز یکشنبه در نشستی به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، موضوع افزایش مقرری ارزی دانشجویان بورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور را تص... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
آمار دانشگاههای ممتاز خارجی/ دانشگاه‌های غیرمعتبر همه جا هستند
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه از مجموع حدود 2600 دانشگاه خارجی ارزیابی شده حدود 600 دانشگاه جزء دانشگاه های ممتاز هستند گفت... (ادامه)
معاون بورس وزارت بهداشت:
کمترین و بیشترین مقرری دانشجویان بورسیه پزشکی
-
معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به میزان کمترین و بالاترین مقرری دانشجویان بورسیه در خارج از کشور که ازسوی وزارت بهداشت تام... (ادامه)
مدیر کل بورس خبر داد:
افزایش مقرری دانشجویان بورسیه همچنان در انتظار تصویب هیات دولت
-
مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: افزایش مقرری دانشجویان در انتظار تصویب هیات دولت است تا اجرایی شود.دکتر احمد غلامی در گ... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
هشدار به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور/ حذف دوره‌های تکمیلی برای دانش‌آموختگان خارج
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از حذف بندی در آیین نامه ارزشیابی مدارك تحصيلي خارج از كشور خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت ظرفیت دانشگاه های عل... (ادامه)
جزییات آزمون جایابی و ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور
-
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری آزمون جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی و آزمون ملی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور گفت: این دو آزمون... (ادامه)
۱۰۰ دانشگاه‌ برتر آسیا در سال ۲۰۱۴ اعلام شد؛
خط و نشان دانشگاه‌های چین برای ژاپن و کره
-
موسسه «تایمز هایر اجوکیشن»، رده بندی جدید دانشگاه‌های آسیایی را در سال ۲۰۱۴ میلادی منتشر کرد که نام سه دانشگاه ایرانی نیز در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر به چ... (ادامه)
معاون بورس وزارت بهداشت خبرداد:
توقف دو ساله بورس خارج علوم پزشکی/ بودجه‌ای برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه نداریم
-
معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به توقف دو ساله بورس خارج وزارت بهداشت گفت: دو سال است که وزارت بهداشت به علت محدودیت های م... (ادامه)
تحصیلات تکمیلی در آسیا، ابزار رشد اقتصادی
-
آموزش عالی در آسیا طی دهه‌های اخیر شاهد رشد انفجاری بوده و همین امر کشورهای آسیایی را بر آن داشته تا برای پاسخگویی به این رشد، برنامه‌های‌ آموزشی مقطع... (ادامه)
اعلام رتبه دانشگاه‌های 5 کشور در حال توسعه/ پیشتازی چینی‌ها در یک رتبه‌بندی
-
سرپرست ISC با اعلام جديد ترين رتبه بندی دانشگاه های کشور های حوزه بريکس اظهار داشت: دانشگاه های جمهوری خلق چين در رتبه بندی QS ويژه کشورهای بريکس (BRI... (ادامه)
زمان و شرایط اولین دوره آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور اعلام شد
-
اولین دوره آزمون ملی دانش آموختگان خارج از کشور در رشته دندانپزشکی عمومی پنجم تیر برگزار می شود و مهلت ثبت‌نام از ۲۴ تا ۳۱ خرداد است.به گزارش خبرنگار ... (ادامه)
با تأیید سازمان امور دانشجویان؛
ارزیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان مجازی می‌شود
-
مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از مجازی شدن ارزیابی مدارک دانش آموختگان خبر داد و گفت: در صورت تایید سازمان امور دانشجویان ارزیابی مد... (ادامه)
ختم ماجرا در روزهای آتی؛
بررسی موضوع دانشجویان بورسیه در کمیته 5 نفره مجلس
-
نماینده کمیسیون آموزش مجلس از تشکیل کمیته‌ای 5 نفره از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش برای بررسی وضعیت 3 هزار دانشجوی بورسیه خبر داد و گفت: در اسرع وقت ب... (ادامه)
مدیرکل بورس وزارت علوم:
مشکلات دانشجویان ایرانی در نروژ توسط وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود
-
مدیرکل بورس و اعزام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: مسایل مربوط به دانشجویان ایرانی در نروژ توسط وزارت امور خارجه و رایزن علمی ایران در اروپا پی... (ادامه)
دولت روسیه ارائه می‌کند؛
نظام جدید رده‌بندی دانشگاه‌های جهان
-
دولت روسیه قصد دارد تا سال 2015 میلادی یک نظام جدید و رسمیِ رده‌بندی از دانشگاه‌های جهان ارائه دهد.به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران ... (ادامه)
معضل کلاس‌های شلوغ در دانشگاه‌ ملی کره‌ جنوبی
-
با وجود سیاست‌های وزارت آموزش کره جنوبی مبنی بر بهبود کیفیت کلاس‌های دانشگاهی، شمار کلاس‌های شلوغ در دانشگاه‌ ملی سئول در حال افزایش است.به گزارش سروی... (ادامه)
اعلام مهلت ثبت‌نام آزمون ملی برای دانش آموختگان دندانپزشكي
-
کلیه دانش آموختگان خارج از كشور در رشته دندانپزشكي ورودي آگوست 2009 به بعد که مشمول شركت در آزمون ملي رشته دندانپزشكي هستند تا روز دوشنبه 23 خرداد ماه... (ادامه)
رئیس سازمان امور دانشجویان:
تشریح وضعیت دانشجویان ایرانی در اوکراین، نروژ و سوریه
-
رئیس سازمان امور دانشجویان وضعیت تحصیلی دانشجویان در نروژ، اوکراین و سوریه را تشریح کرد و گفت: طی تماس‌ها و پیگیری که داشتیم هیچ دانشجوی ایرانی در کشو... (ادامه)
نخستین «پارک دانش» پاکستان پذیرای دانشگاه‌های خارجی
-
نخستین «پارک دانش» پاکستان که در شهر تاریخی لاهور در ایالت پنجاب احداث شده، میزبان شمار زیادی از دانشگاه‌های مشتاق خارجی است که علاقه‌مند به افتتاح دا... (ادامه)
معاون وزیر علوم خبر داد:
بازنگری آیین‌نامه مربیان برای استفاده از بورس
-
رئیس سازمان دانشجویان و معاون وزیرعلوم با اشاره به اعلام دو برابر ظرفیت بورس خارج توسط سازمان سنجش به سازمان دانشجویان از بازنگری آیین نامه مربیان برا... (ادامه)
تبدیل صدها دانشگاه چینی به کالج پلی‌تکنیک
-
روزنامه‌های چین اعلام کردند که بیش از 600 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در این کشور به کالج‌هایی با گرایش شغلی و حرفه‌ای یا پلی‌تکنیک تبدیل خواهند شد.به ... (ادامه)
دانشگاه‌های عربستان و چالشی به نام جذب استاد
-
وزارت آموزش عالی عربستان اعلام کرد:‌ دانشگاه‌های این کشور به ویژه دانشگاه‌های تازه تاسیس در جذب استاد با دشواری روبرو هستند.به گزارش سرویس «دانشگاهی» ... (ادامه)
اختلاف‌نظر دانشگاه‌های استرالیا بر سر افزایش شهریه‌ها
-
تصمیم جدید دولت فدرال استرالیا مبنی بر اصلاح مجدد شهریه دانشجویان سبب دو دستگی میان دو دانشگاه مطرح این کشور شد.به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دان... (ادامه)
افزایش 10 درصدی مقرری دانشجویان بورسیه غیرایرانی مصوب شد
-
مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان از افزایش مقرری 10 درصدی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه غیر ایرانی خبر داد .دکتر صمد حاجی جبا... (ادامه)
ادامه تحصیل در خارج از کشور؛ درست یا غلط؟
-
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: یک دانشمند در هر جای دنیا باید دغدغه انسانی، بالاخص برای هموطنان خود داشته باشد.به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگز... (ادامه)
دانشگاه‌ ملی سنگاپور، قهرمانِ جدید آسیا
-
در تازه‌ترین رتبه‌بندی از برترین دانشگاه‌های جهان از سوی موسسه «کیو.اس»،‌ دانشگاه ملی سنگاپور با قرار گرفتن در رده 24 جهان، رتبه نخست آسیا را از آن خو... (ادامه)
مهراد اعلام کرد:
انتشار جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاههای آسیا/ پیشتازی دانشگاه‌های ژاپن
-
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC ) گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه های آسیا برای سال 2014 میلادی بدون احتساب کشورهای خاورمیانه امروز منتشر شد و... (ادامه)
یک مقام مسئول عنوان کرد:
کاهش دانش‌آموختگی از دانشگاه‌های نامعتبر خارجی در سال گذشته
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از کاهش روند دانش آموختگی از دانشگاه‌های غیر معتبر خبر داد و گفت: سال گذشته تعداد مدارکی که از دانشگاه های ... (ادامه)
با حضور مسوولان وزارت علوم،
وضعیت بورسیه دانشجویان بررسی شد
-
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود که با حضور مسوولان وزارت علوم برگزار شد، به بررسی آخرین وضعیت بورسیه دانشجویان پرداخت.علیر... (ادامه)
تاکید وزیر آموزش مالزی بر ارائه رشته‌های جدید دانشگاهی
-
قائم مقام وزارت آموزش مالزی، دانشگاه‌های داخلی را ملزم کرد تا به دنبال ارائه رشته‌های تحصیلی جدید باشند.به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ا... (ادامه)
تنها تغییر بورس تحصیلی خارج 93
-
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه ظرفیت و شرایط بورس امسال خارج از کشور برای دانشجویان دکتری نسبت به سابق تقریباً تغییری نداشته‌ است... (ادامه)
یک مقام مسئول سازمان امور دانشجویان:
الزام دانشجویان بورسیه برای فارغ التحصیلی از دانشگاههای ممتاز/ ارزیابی دانشگاههای سنگاپور
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان با اشاره به تغییر آیین نامه ارزیابی دانش آموختگان خارج از کشور گفت: در آیین نامه جدید تاکید شده دانشجویان د... (ادامه)
معاون وزیر علوم تشریح کرد:
آخرین وضعیت شهریه و ارز دانشجویی و سرانجام پرداخت پاداش دانشجویان قهرمان
-
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری آخرین وضعیت شهریه و ارز دانشجویان خارج کشور و سرانجام پرداخت پاداش دانشجویان قهرمان را تشریح کرد.دکتر مجتبی صدیقی د... (ادامه)
بورسیه‌های جدید در اندونزی
-
دولت اندونزی با هدف افزایش دانشجویانِ مقطع تحصیلات تکمیلی،‌ بورسیه تحصیلی جدیدی را با عنوان «بورسیه ریاست‌جمهوری» ارائه می‌دهد که از سوی دانشگاه‌های م... (ادامه)
نحوه توزیع حواله‌ ارز دانشجویی تغییر کرد
-
مدیرکل بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم از تغییر در نحوه توزیع حواله‌های ارزی به دانشجویان خبر داد.احمد غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزار... (ادامه)
کارشناسان اتریشی بررسی کردند؛
نقش تحصیلات خارجی در آینده شغلی فارغ‌التحصیلان
-
کارشناسان آموزشیِ یک دانشگاه اتریشی در مطالعات جدید خود ادعا کرده‌اند که ادامه تحصیل در خارج از کشور برای کسب تجربه و رشد مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای دان... (ادامه)
دانشگاه‌های اسکاتلند به سوی آموزش مجازی
-
انجمن سلطنتی «ادینبورگ» اسکاتلند با انتشار گزارشی به دانشگاه‌های این کشور هشدار داد تنها به دریافت شهریه از دانشجویان خارجی که برای تحصیل به این کشور ... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در اوکراین/ احتمال بازگشت به کشور
-
مدیرکل بورس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان مشغول به تحصیل در اوکراین با مشکلی مواجه نیستند در صورت حاد شدن وضعیت، ممکن است به کشور منتقل شوند.دک... (ادامه)
آزمون ملی چین، بین‌المللی می‌شود
-
تحلیلگران آموزشی اعلام کردند که از این پس نتایج آزمون ملی ورودی دانشگاه‌های چین موسوم به «گائوکائو» در دانشگاه‌های سایر کشورهای جهان پذیرفته می‌شود.به... (ادامه)