Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
آخرین قیمت کالاهای روز:
قیمت خودروهای داخلی و خارجی
شارژ سیم کارت اعتباری

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
توسط وزارت بهداشت؛
برگزاری آزمون پزشکی و دندانپزشکی برای فارغ التحصیلان بلوک شرق
-
آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی پزشکی و علوم پایه دندانپزشکی برای دانش آموختگان کشورهای بلوک شرق (به جز مجارستان) برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر... (ادامه)
با اعلام منابع آزمون؛
آزمون ملی پزشکی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور برگزار می شود
-
آزمون ملی پزشکی عمومی، شامل دو مرحله آزمون نظری و عملی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور در شهریورماه ماه ۹۴ برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر، این آز... (ادامه)
هند در مورد تقلب گسترده در امتحانات تحقیق می‌کند
-
دادگاه عالی هند دستور داده که در رابطه با بزرگترین تقلب در امتحانات تحصیلی که منجر به مرگ ده‌ها نفر شده، تحقیقاتی انجام شود.به گزارش سرویس دانشگاهی خب... (ادامه)
تفاوت قوانین تقلب در ایران و آلمان چیست؟
متقلبان دانشگاهی زیر تیغ قانون
-
با اینکه تقلب پدیده‌ای جهانی است، اما صاحب‌نظران گستردگی و ابعاد آن را در ایران نگران‌کننده می‌دانند. از نظر آن‌ها پدیده تقلب علمی این روزها چنان گستر... (ادامه)
سنگاپور و هنگ کنگ در صدر؛
جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌های آسیا
-
رتبه‌بندی دانشگاه های آسیایی توسط موسسه QS در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و سنگاپور و هنگ کنگ در رتبه های بالای این رتبه بندی قرار دارند.به گزارش خبرنگار مهر، گ... (ادامه)
آمار منتشره از مرکز آمار آموزش عالی آلمان نشان داد؛
دانشجویان فنی مهندسی، پیشتاز «ترک تحصیل»
-
معضل ترک تحصیل در میانه‌های راه فقط اتفاقی نیست که گریبان دانشجویان ایرانی را بگیرد. این اتفاقی است که در کشورهای اروپایی نیز در سال‌های اخیر اتفاق اف... (ادامه)
افزایش نوبت‌های برگزاری آزمون ملی برای تایید مدارک فارغ التحصیلان دندانپزشکی خارج کشور
-
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش تعداد دوره‌های برگزاری آزمون ارزیابی توانمندی کلینیکی و پاراکلینیکی دانش آموختگان دندانپزشک... (ادامه)
اتمام اعتبار مجوز ۵۰ موسسه ؛
لیست موسسات اعزام دانشجو به خارج به روز رسانی شد
-
آخرین لیست فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور به روز رسانی شد که براساس آن اعتبار مجوز حدود ۵۰ موسسه از ۱۹۲ موسسه به اتمام رسیده است.به گز... (ادامه)
تعطیلات تابستانی در دانشگاه‌های جهان چقدر است؟
-
تابستان و فصل فراغت که فرامی‌رسد، چگونگی گذران این ثانیه‌های باارزش، توسط دانشجویان و دانش آموزان، به بحث روز برخی محافل مبدل می‌شود. این که 3 ماه بخش... (ادامه)
مدرک دانشگاههای استرالیا «گران» است
-
بسیاری از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاههای استرالیا معتقدند مدرکی که برای به دست آوردنش پول زیادی پرداخت می کنند، کاربردی در آیند نخواهد داشت.به... (ادامه)
دانشجویان فرانسوی گیج شدند؛
جنجال در آموزش عالی فرانسه بر سر یک واژه
-
ناتوانی هزاران دانشجوی فرانسوی در درک یک لغت، جنجالی بی سابقه در سیستم آموزش عالی این کشور به راه انداخته است.به گزارش خبرگزاری مهر، داستان از این قرا... (ادامه)
وزارت بهداشت تاکید کرد:
مدارک دانش آموختگان دانشگاه‌های غیر تایید ارزشیابی نمی‌شود
-
شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی درخواست تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه های غیر تایید مبنی بر ارزشیابی مدرک و اجازه شرکت در آزم... (ادامه)
هشدار پلیس درباره کلاهبرداران سایبری اعزام دانشجو
-
سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه سایت های زیادی در فضای مجازی در خصوص اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت می کنند، گفت... (ادامه)
مشکل مدارک پزشکی ایرانی‌ها در آمریکا حل شد
-
وزیر بهداشت از رفع مشکلات مربوط به مدارک پزشکی فارغ‌التحصیلان ایرانی در آمریکا خبر داد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحسن ... (ادامه)
عقب‌نشینی کمیسیون آموزش فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی درآمریکا؛
ارزشیابی مدارک دانش‌آموختگان پزشکی ایرانی در آمریکا از سر گرفته شد
-
کمیسیون آموزش فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا اعلام کرد: روند تایید مدارک دانش آموختگان رشته‌های پزشکی در ایران را از سر می‌گیرد.به گزارش خبرگزار... (ادامه)
تعلیق تایید مدارک پزشکی ایرانیان در آمریکا
-
کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در ایالات متحده آمریکا از تعلیق تاییدیه مدارک پزشکان ایرانی به دلیل تحریم ایران خبر داد.به گزارش خبرگزاری مه... (ادامه)
ابتکار روسیه برای جذب دانشجویان خارجی
-
سیستم آموزش عالی روسیه دست به ابتکارعمل جالبی زده و با برنامه ای ویژه تلاش می کند شمار قابل توجهی از دانشجویان را از سراسر جهان به دانشگاههای این کشور... (ادامه)
گسترش ارتباطات دانشگاه آسوارای مالزی با مراکز علمی ایران
-
نشست استادان دانشگاه آسوارای (ASWARA) مالزی و گروه هنر و معماری بنیاد دایره المعارف اسلامی برگزار و در این جلسه بر توسعه همکاری با شخصیت ها و مراکز عل... (ادامه)
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:
۳۰ دانشگاه ایرانی در رده موثرترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند
-
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC گفت: ۳۰ دانشگاه از کشورجمهوری اسلامی ایران در میان یک درصد دانشگاه های برتر که دارای بیشترین میزان اثر گذاری... (ادامه)
همکاریهای آموزش پزشکی ایران و قبرس گسترش می یابد
-
معاون آموزشی وزارت بهداشت با رئیس و معاونان دانشگاه Near East قبرس دیدار و گفتگو کرد.به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در این نشست توض... (ادامه)
مشکلات استفاده از ارز آزاد شده برای شهریه دانشجویان ایرانی خارج
-
رئیس سازمان امور دانشجویان آخرین وضعیت پرداخت شهریه دانشجویان خارج از کشور، از محل ارز آزاد شده از طریق مذاکرات ژنو را تشریح کرد.دکتر مجتبی صدیقی در گ... (ادامه)
همزمان با عید مبعث صورت می گیرد؛
فارغ التحصیلی ۲۱۹ دانشجوی غیرایرانی از ۲۶ کشور جهان
-
دبیر سیزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی دانشگاه های کشور گفت:۲۱۹ دانشجوی غیرایرانی از ۲۶ کشور جهان شنبه همزمان با عید سعید مبعث فارغ التحص... (ادامه)
جدول زمانبندی آزمون ملی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
زمان برگزاری امتحانات آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران سال جاری اعلام شد.به گزارش سرویس ... (ادامه)
چرا جوانان به تحصیل در خارج علاقه دارند؟
-
رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به نتایج پژوهش «ادامه تحصیلات عالی جوانان در کشورهای خارجی؛فرصت‌ها و تهدیدها» گفت: ض... (ادامه)
کاهش شمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در آرژانتین
-
کاهش شمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به یکی از چالش‌های جدی آموزشی در آرژانتین تبدیل شده است.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آم... (ادامه)
در آخرین به روز رسانی؛
صلاحیت ۱۹۱ موسسه اعزام دانشجو به خارج بررسی شد
-
۱۹۱ موسسه و شرکت مجاز خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور توسط کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات و خدمات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو، زیرنظر معاونت بورس و ام... (ادامه)
عزم ایران و تاجیکستان برای توسعه همکاریهای علمی و فرهنگی
-
سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس آکادمی علوم تاجیکستان بر عزم جدی خود برای توسعه همکاریهای علمی و بزرگداشت مشاهیر و مفاخر علمی و فرهنگی مشترک تاکید کرد... (ادامه)
به دلیل هزینه های بالا و شرایط سخت ادامه تحصیل؛
دانشجویان خارجی از دانشگاههای انگلیس می روند
-
تازه ترین بررسی ها نشان می دهد بسیای از دانشجویان بین المللی حاضر در دانشگاههای انگلیس به دلیل شرایط سخت ادامه تحصیل و زندگی در این کشور در فکر مهاجرت... (ادامه)
تصمیم جدید اتحادیه اروپا؛
دانشگاههای اروپا در شوک/ بودجه تحقیقاتی کاهش می یابد
-
همزمان با انتشار خبرهایی درباره احتمال کاهش بودجه های تحقیقاتی در دانشگاههای اتحادیه اروپا، موجی از نگرانی بسیاری از دانشگاههای عضو این اتحادیه را درب... (ادامه)
برای نخستین بار در جهان؛
پول دیجیتالی رشته دانشگاهی شد
-
همزمان با گسترش جهانی استفاده از پول دیجیتالی که بیت کوین شاخص ترین آنها به شمار می آید نخستین رشته تحصیلی دانشگاهی «پول دیجیتالی» نیز راه اندازی شد.ب... (ادامه)
برگزاری دومین آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
دومین آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور، از دیروز 3 اردیبهشت آغاز شده و تا عصر امروز 4 اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی تهران در ... (ادامه)
اعلام رشته‌های مورد نیاز؛
جدول ظرفیتهای بورس دکتری/ ممنوعیت تبدیل بورس خارج به داخل
-
شرایط و ضوابط اعطای بورس تحصیلی دوره دكتری تخصصی خـارج از كشور، برای تامین هیات علمی و متخصصان مورد نیاز مراكز آموزش عالی و پژوهشی و سایر دستگاههای اج... (ادامه)
فهرست موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو به خارج
-
کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات اعزام دانشجو به خارج که مجموعه‌ای تحت نظارت معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان است، فهرست جدید موس... (ادامه)
معاون وزیر علوم:
اعطای بورس خارج به 100 دانشجوی دوره دکتری
-
معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در سال جاری به 100 نفر از بین نفرات پذیرفته شده در آزمون دوره دکترای نیمه متمرکز،... (ادامه)
توافق‌نامه هند و فرانسه برای تمدید مدت اقامت فارغ‌التحصیلان
-
رسانه‌های داخلی هند اعلام کردند از این پس دانشجویان هندی مشغول به تحصیل در فرانسه پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانند اقامت خود را در این کشور اروپایی ت... (ادامه)
آمادگی دانشگاه تهران برای اجرای مشترک دوره دکتری با ترکیه
-
رضا هاکان تکین سفیر ترکیه با دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا سفیر ترکیه در این دیدار... (ادامه)
در دیدار ستاری با دستیار علمی رییس جمهور روسیه؛
تاکید بر افزایش همکاری های علمی و فناوری ایران و روسیه
-
دستیار علمی و فناوری رییس جمهوری روسیه در راستای تحقق گسترش همکاری های ایران و روسیه امروز یکشنبه در راس هیات بلندپایه علمی و فناوری، وارد تهران شد و ... (ادامه)
معاون حقوقی وزیر علوم اعلام کرد:
اعلام نتایج بورسیه‌ها تا آخر فروردین/ بررسی‌ها قانونی است
-
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بررسی بورسیه ها کاملا قانونی است و نتایج آن تا آخر فروردین اعلام می شود.سعدالله نصیری قیداری ... (ادامه)
اتمام بررسی پرونده بورسیه‌ها تا پایان فروردین؛
بازگشت برخی از دانشجویان بورسیه به تحصیل
-
مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم از اتمام بررسی پرونده شکایت دانشجویان بورسیه در کمیته بررسی مصادیق بورسیه‌ها تا پایان فروردین و بازگشت برخی از دانشجویان... (ادامه)
وضعیت اعطای بورسیه تحصیلی در سال 94
-
مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اظهار کرد:طبق برنامه پنجم سالانه باید 2000 دانشجوی بورسیه و 3000 دانشجوی غیربورسیه پذیرش شوند.دکتر ... (ادامه)
از سوی وزارت بهداشت؛
آخرین وضعیت اعتبار دانشگاه‌های روسی در پزشکی اعلام شد
-
فهرست دانشگاه های معتبر علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است و بر اساس جدیدترین تغییر چند دانشگاه در روسیه و بلاروس با تغییری در اعتبار مدرک م... (ادامه)
گشتی در دانشگاه های مطرح جهان؛
هاروارد، دانشگاه آدم‌های معروف
-
 از جمله موفقیت‌های دانشگاه هاروارد شاید این باشد که همیشه بالا‌ترین رتبه‌های دانشگاه‌ها را در سطح جهان از آن خود کرده است و از قدرتمند‌ترین موسسات غی... (ادامه)
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
-
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانم "استفانیا جانّینی"، وزیر "آموزش، دانشگاه و پژوهش" ایتالیا افزایش همکاری‌های آموزشی و پژو... (ادامه)
تلاش ژاپن برای جذب دانشجویان هندی
-
دانشگاه‌های ژاپن برای جذب دانشجویان هندی به تکاپو افتاده‌اند.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه‌های ژاپن با ایجاد انگیز... (ادامه)
شروط ارزشیابی مدارک دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: افرادی که بعد از اگوست 2009 میلادی در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کردند، صرفا می بایست در آزم... (ادامه)