Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
از سوی سازمان امور دانشجویان؛
صلاحیت ۱۸۲ موسسه اعزام دانشجو به خارج بررسی شد
-
فهرست ۱۸۲ مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور بروزرسانی شد که براساس آن تمدید مجوز ۲۲ موسسه در دست بررسی بوده و اعتبار مجوز ۴۳ موسسه نیز به اتمام... (ادامه)
یک موسسه بین المللی منتشر کرد؛
تازه ترین آمار دانشجویان خارجی آمریکا/ چین و هند در صدر
-
آمارهای تازه منتشر شده نشان می دهد حدود یک میلیون دانشجوی خارجی در دانشگاههای آمریکا مشغول به تحصیل هستند.به گزارش خبرگزاری مهر، تازه ترین اطلاعات منت... (ادامه)
رئیس سازمان امور دانشجویان:
اعزام دانشجوی بورسیه در رشته های محدود و مورد نیاز تغییر می‌کند
-
رئیس سازمان امور دانشجویان از بررسی و ایجاد تغییراتی در بحث اعزام دانشجویان بورسیه در رشته های محدود مورد نیاز کشور خبر داد که در شورای مرکزی بورس در ... (ادامه)
اجرای طرح از ژانویه ۲۰۱۶؛
جذب دانشجویان خارجی غیراروپایی در فنلاند با حداقل شهریه
-
دولت فنلاند طرحی را در دست دارد که بر اساس آن می خواهد دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا از اول ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی با حداقل شهریه در این کشور ... (ادامه)
10 کشوری که بیشترین دانشجویان شاغل را دارند
-
«ایندپندنت» در گزارش اخیر خود با استناد به تحقیقی که OECD (سازمان همکاری اقتصادی و توسعه) در سال 2012 انجام داد به معرفی 10 کشوری پرداخت از نظر میزان ... (ادامه)
روند دریافت ارز دانشجویی تغییر می‌کند
-
روند دریافت ارز دانشجویی از امروز ۲۳ آبان ۹۴ (برای دانشجویان اعزام با هزینه شخصی) تغییر می کند.به گزارش خبرگزاری مهر، اداره تسهیلات و اعزام با هزینه ش... (ادامه)
براساس رتبه بندی تایمز اعلام شد؛
معرفی برترین دانشگاه‌های مهندسی در جهان/پیشرفت دانشگاه‌های آسیایی
-
بنیانگذار پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از انتشار نتایج رتبه بندی تایمز در حوزه مهندسی و فناوری در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ خبر داد.جعفر مهراد در گ... (ادامه)
افزایش تأثیر معدل؛
تغییر نحوه انتقال دانشجوی ایرانی به داخل
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییرات آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از خارج از کشور در گروه علوم پزشکی گفت: این آیین نامه پس از ... (ادامه)
تدریس اجباری کارآفرینی و خلاقیت در دانشگاه‌های چین
-
خبرگزاری رسمی دولت چین اعلام کرد در 82% از کالج‌ها و دانشگاه‌های چین، دروس کارآفرینی و پرورش نوآوری و خلاقیت ارائه می‌شود.به گزارش خبرنگار گروه دانشگا... (ادامه)
با برقراری سامانه تاک انجام شد؛
لزوم تایید اصالت مدارک دانش آموختگان خارج توسط وزارت خارجه
-
مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: تایید اصالت مدارک خارج از کشور از طریق سامانه تاک وزارت امور خارجه انجام می گیرد.به گزارش خبرگزاری مهر، بر ا... (ادامه)
معاون دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تاکید کرد؛
گسترش شبکه ارتباطات علمی دانش آموختگان ایران و آلمان
-
معاون بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با تشریح فعالیت های بین المللی اخیر این دانشگاه، بر گسترش شبکه ارتباطات علمی دانش آموختگان ایران و ... (ادامه)
موسسه کیو اس اعلام کرد؛
بهترین شهرهای جهان برای دانشجویان
-
موسسه «کیو اس» (QS) در یکی از رتبه‌بندی‌های خود بهترین شهرهای جهان برای ادامه تحصیل را معرفی کرده است. در این گزارش 50 شهر بر اساس معیارهایی نظیر دانش... (ادامه)
برگزاری دوره مشترک دکتری دانشگاه شریف با هنگ کنگ
-
دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ دوره دکتری مشترک برگزار می کنند، متقاضیان این دانشگاه برای ثبت نام تا ۲۰ آبان ۹۴ فرصت دارند.به گزارش خ... (ادامه)
بین مسئولان ایرانی و هلندی مطرح شد؛
تقویت رشته های ایران شناسی و ادبیات فارسی در دانشگاه لایدن
-
ایجاد و تقویت رشته ایران شناسی و کرسی زبان و ادبيات فارسی با مسئولان موسسه مطالعات خاورمیانه دانشگاه لایدن و برخی مسئولان وزارت علوم مورد بحث و بررسی ... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
پیمان خواهرخواندگی بین دانشگاههای ایران و روسیه
-
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از خواهر خواندگی دانشگاههای برتر کشور با دانشگاه های روسیه خبر داد.حسین سالار آملی در گفتگو با... (ادامه)
در ۵ سال آینده صورت می گیرد؛
خیز بلند مالزی برای جذب دانشجویان خارجی
-
مالزی در نظر دارد تا شمار دانشجویان خارجی خود را به ۲۰۰ هزار تن برساند.به گزازش خبرگزاری مهر، در حال حاضر ۱۵۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای سراسر م... (ادامه)
گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل
-
«دیلی‌تلگراف» در گزارش اخیر خود به معرفی ارزان‌ترین و گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل پرداخت و اعلام کرد که استرالیا گران‌ترین و کنیا، ارزان‌ترین کش... (ادامه)
نتایج جایابی دندانپزشکان خارج از کشور هفته اول مهر اعلام می شود
-
جزئیات بیست و ششمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور اعلام شد و نتایج نهایی این جایابی هفته اول مهرماه منتشر می شود.به گزارش خب... (ادامه)
فرهادی :
۴ هزار دانشجوی ایرانی در ایتالیا تحصیل می کنند
-
وزیر علوم تحقیقات و فناوری از تحصیل ۴ هزار دانشجوی ایرانی در ایتالیا خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دی... (ادامه)
افزایش 32 درصدی هندی‌ها در دانشگاه‌های آمریکا
-
آمارها حاکی از آن است که تعداد دانشجویان هندی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند، نسبت به سال قبل با افزایش 32 درصدی همراه بوده است، در حالی‌که ای... (ادامه)
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:
ورود بزرگترین هیأت علمی اروپایی به ایران
-
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از ورود وزیر علوم، تحقیقات و اقتصاد کشور اتریش به همراه روسای 17 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور در روز جاری به... (ادامه)
برای شرکت در یک نشست دانشگاهی؛
روسای دانشگاه‌های ایران به روسیه می‌روند
-
در جلسه روسای دانشگاه های برتر در خصوص برگزاری اجلاس مشترک دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه که به بناست دیماه سال جاری در روسیه برگزار شود، تبادل نظر شد... (ادامه)
ایجاد رشته ویژه "مردان" در دانشگاهی در نیویورک
-
مردها برای بسیاری از زنان موجودات ناشناخته‌ای هستند و حتی بسیاری از مردان هم شناخت درستی از ویژگی‌ها و روحیات «مردان» ندارند.به گزارش سرویس دانشگاهی ا... (ادامه)
انجمن دانشگاه‌های اروپایی گزارش داد؛
تنش‌های بین‌المللی در کمین آموزش جهانی
-
گزارش سال 2015 انجمن دانشگاه‌های اروپایی علاوه بر تأکید بر جهانی‌شدن موسسات آموزشی، پیمایشی انجام داده که در آن به بررسی فاکتورهای مهم آموزش و خطرهایی... (ادامه)
افزایش شکاف جنسیتی در دانشگاه‌های انگلیس
-
آمارهایی که بعد از آزمون A-level امسال منتشر شد بار دیگر نشان داد که شکاف جنسیتی در دانشگاه‌های انگلیس روز به روز در حال افزایش است.به گزارش گروه دانش... (ادامه)
گام‌های لرزان هند، در رقابت برترین‌ دانشگاه‌های آسیا
-
از بین دانشگاه‌های فنی هند، دانشگاه بنگلور بهترین شناخته شد. این در حالی است که این جایگاه سال قبل، از آن دانشگاه پنجاب بود.به گزارش خبرنگار گروه دانش... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
نحوه انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به داخل تغییر می‌کند
-
قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییرات آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از خارج کشور به داخل خبر داد.دکتر حمید اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر ... (ادامه)
معاون پژوهشی وزارت علوم:
۱۲۰۰ دانشجو امسال به فرصت مطالعاتی می روند
-
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در سال جاری برای هزار و ۲۰۰ دانشجوی دکتری فرصت مطالعاتی خارج از کشور تامین اعتبار شده است و برنامه دارم این رقم را گسترش ... (ادامه)
استفاده نادرست بازار کار انگلیس از تحصیلکرده‌ها
-
آمارها نشان داده است حداقل نیمی از تحصیلکرده‌های انگلیسی دارای مشاغلی هستند که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،... (ادامه)
شرایط جدید انتقال دانشجو به داخل کشور به زودی ابلاغ می‌شود
-
دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییرات احتمالی در آیین نامه انتقال دانشجو از خارج از کشور به داخل خبر داد.به گزارش سرویس دانشگ... (ادامه)
سیزدهمین صدرنشینی دانشگاه «هاروارد»؛
فهرست 100 دانشگاه برتر جهان منتشر شد
-
ایالات متحده امریکا با پنجاه‌و‌یک دانشگاه، بیشترین تعداد دانشگاه‌ها را در بین 100 دانشگاه برتر جهان به خود اختصاص داد. همچنین نتایجی که در رابطه با دا... (ادامه)
دانشجویان چگونه از رتبه‌بندی دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند؟
-
موسسه «کیو اس» در گزارشی، تاثیر رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌ها بر تصمیم‌گیری دانشجویان برای انتخاب رشته و دانشگاه را بررسی کرده است.به گزارش خبرنگار گروه دا... (ادامه)
معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد:
تغییر مدل ارزیابی دانشگاههای خارج از کشور در گروه پزشکی
-
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مناسب است با تغییر مدل ارزیابی دانشگاههای خارج از کشور ، آموزش علوم پزشکی کشور به صورت بین المللی توسعه یابد.به گزارش خ... (ادامه)
فوربس منتشر کرد:
فهرست گران ترین دانشگاههای جهان برای دانشجویان خارجی
-
یک نشریه معتبر اقتصادی جدولی را منتشر کرده که نشان می دهد تحصیل در دانشگاههای کدام کشورها بیشترین هزینه را برای دانشجویان خارجی به همراه دارند.به گزار... (ادامه)
آئین نامه انتقال دانشجویان ایرانی در گروه پزشکی بازنگری می شود
-
مفاد آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه خارج به دانشگاههای داخل کشور بازنگری می شود.به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعل... (ادامه)
قائم مقام معاون آموزشی خبر داد:
تسهیلات وزارت بهداشت برای دانش آموختگان خارج از کشور
-
قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از ارائه تسهیلات جدید برای دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی در مرحله آزمون های نظری خبر داد.به گزارش خبر... (ادامه)
توسط وزارت بهداشت؛
برگزاری آزمون پزشکی و دندانپزشکی برای فارغ التحصیلان بلوک شرق
-
آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی پزشکی و علوم پایه دندانپزشکی برای دانش آموختگان کشورهای بلوک شرق (به جز مجارستان) برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر... (ادامه)
با اعلام منابع آزمون؛
آزمون ملی پزشکی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور برگزار می شود
-
آزمون ملی پزشکی عمومی، شامل دو مرحله آزمون نظری و عملی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور در شهریورماه ماه ۹۴ برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر، این آز... (ادامه)
هند در مورد تقلب گسترده در امتحانات تحقیق می‌کند
-
دادگاه عالی هند دستور داده که در رابطه با بزرگترین تقلب در امتحانات تحصیلی که منجر به مرگ ده‌ها نفر شده، تحقیقاتی انجام شود.به گزارش سرویس دانشگاهی خب... (ادامه)
تفاوت قوانین تقلب در ایران و آلمان چیست؟
متقلبان دانشگاهی زیر تیغ قانون
-
با اینکه تقلب پدیده‌ای جهانی است، اما صاحب‌نظران گستردگی و ابعاد آن را در ایران نگران‌کننده می‌دانند. از نظر آن‌ها پدیده تقلب علمی این روزها چنان گستر... (ادامه)
سنگاپور و هنگ کنگ در صدر؛
جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌های آسیا
-
رتبه‌بندی دانشگاه های آسیایی توسط موسسه QS در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و سنگاپور و هنگ کنگ در رتبه های بالای این رتبه بندی قرار دارند.به گزارش خبرنگار مهر، گ... (ادامه)
آمار منتشره از مرکز آمار آموزش عالی آلمان نشان داد؛
دانشجویان فنی مهندسی، پیشتاز «ترک تحصیل»
-
معضل ترک تحصیل در میانه‌های راه فقط اتفاقی نیست که گریبان دانشجویان ایرانی را بگیرد. این اتفاقی است که در کشورهای اروپایی نیز در سال‌های اخیر اتفاق اف... (ادامه)
افزایش نوبت‌های برگزاری آزمون ملی برای تایید مدارک فارغ التحصیلان دندانپزشکی خارج کشور
-
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش تعداد دوره‌های برگزاری آزمون ارزیابی توانمندی کلینیکی و پاراکلینیکی دانش آموختگان دندانپزشک... (ادامه)
اتمام اعتبار مجوز ۵۰ موسسه ؛
لیست موسسات اعزام دانشجو به خارج به روز رسانی شد
-
آخرین لیست فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور به روز رسانی شد که براساس آن اعتبار مجوز حدود ۵۰ موسسه از ۱۹۲ موسسه به اتمام رسیده است.به گز... (ادامه)
تعطیلات تابستانی در دانشگاه‌های جهان چقدر است؟
-
تابستان و فصل فراغت که فرامی‌رسد، چگونگی گذران این ثانیه‌های باارزش، توسط دانشجویان و دانش آموزان، به بحث روز برخی محافل مبدل می‌شود. این که 3 ماه بخش... (ادامه)