Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
نتایج جایابی دندانپزشکان خارج از کشور هفته اول مهر اعلام می شود
-
جزئیات بیست و ششمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور اعلام شد و نتایج نهایی این جایابی هفته اول مهرماه منتشر می شود.به گزارش خب... (ادامه)
فرهادی :
۴ هزار دانشجوی ایرانی در ایتالیا تحصیل می کنند
-
وزیر علوم تحقیقات و فناوری از تحصیل ۴ هزار دانشجوی ایرانی در ایتالیا خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دی... (ادامه)
افزایش 32 درصدی هندی‌ها در دانشگاه‌های آمریکا
-
آمارها حاکی از آن است که تعداد دانشجویان هندی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند، نسبت به سال قبل با افزایش 32 درصدی همراه بوده است، در حالی‌که ای... (ادامه)
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:
ورود بزرگترین هیأت علمی اروپایی به ایران
-
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از ورود وزیر علوم، تحقیقات و اقتصاد کشور اتریش به همراه روسای 17 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور در روز جاری به... (ادامه)
برای شرکت در یک نشست دانشگاهی؛
روسای دانشگاه‌های ایران به روسیه می‌روند
-
در جلسه روسای دانشگاه های برتر در خصوص برگزاری اجلاس مشترک دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه که به بناست دیماه سال جاری در روسیه برگزار شود، تبادل نظر شد... (ادامه)
ایجاد رشته ویژه "مردان" در دانشگاهی در نیویورک
-
مردها برای بسیاری از زنان موجودات ناشناخته‌ای هستند و حتی بسیاری از مردان هم شناخت درستی از ویژگی‌ها و روحیات «مردان» ندارند.به گزارش سرویس دانشگاهی ا... (ادامه)
انجمن دانشگاه‌های اروپایی گزارش داد؛
تنش‌های بین‌المللی در کمین آموزش جهانی
-
گزارش سال 2015 انجمن دانشگاه‌های اروپایی علاوه بر تأکید بر جهانی‌شدن موسسات آموزشی، پیمایشی انجام داده که در آن به بررسی فاکتورهای مهم آموزش و خطرهایی... (ادامه)
افزایش شکاف جنسیتی در دانشگاه‌های انگلیس
-
آمارهایی که بعد از آزمون A-level امسال منتشر شد بار دیگر نشان داد که شکاف جنسیتی در دانشگاه‌های انگلیس روز به روز در حال افزایش است.به گزارش گروه دانش... (ادامه)
گام‌های لرزان هند، در رقابت برترین‌ دانشگاه‌های آسیا
-
از بین دانشگاه‌های فنی هند، دانشگاه بنگلور بهترین شناخته شد. این در حالی است که این جایگاه سال قبل، از آن دانشگاه پنجاب بود.به گزارش خبرنگار گروه دانش... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
نحوه انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به داخل تغییر می‌کند
-
قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییرات آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از خارج کشور به داخل خبر داد.دکتر حمید اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر ... (ادامه)
معاون پژوهشی وزارت علوم:
۱۲۰۰ دانشجو امسال به فرصت مطالعاتی می روند
-
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در سال جاری برای هزار و ۲۰۰ دانشجوی دکتری فرصت مطالعاتی خارج از کشور تامین اعتبار شده است و برنامه دارم این رقم را گسترش ... (ادامه)
استفاده نادرست بازار کار انگلیس از تحصیلکرده‌ها
-
آمارها نشان داده است حداقل نیمی از تحصیلکرده‌های انگلیسی دارای مشاغلی هستند که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارد.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،... (ادامه)
شرایط جدید انتقال دانشجو به داخل کشور به زودی ابلاغ می‌شود
-
دکتر حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از تغییرات احتمالی در آیین نامه انتقال دانشجو از خارج از کشور به داخل خبر داد.به گزارش سرویس دانشگ... (ادامه)
سیزدهمین صدرنشینی دانشگاه «هاروارد»؛
فهرست 100 دانشگاه برتر جهان منتشر شد
-
ایالات متحده امریکا با پنجاه‌و‌یک دانشگاه، بیشترین تعداد دانشگاه‌ها را در بین 100 دانشگاه برتر جهان به خود اختصاص داد. همچنین نتایجی که در رابطه با دا... (ادامه)
دانشجویان چگونه از رتبه‌بندی دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند؟
-
موسسه «کیو اس» در گزارشی، تاثیر رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌ها بر تصمیم‌گیری دانشجویان برای انتخاب رشته و دانشگاه را بررسی کرده است.به گزارش خبرنگار گروه دا... (ادامه)
معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد:
تغییر مدل ارزیابی دانشگاههای خارج از کشور در گروه پزشکی
-
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مناسب است با تغییر مدل ارزیابی دانشگاههای خارج از کشور ، آموزش علوم پزشکی کشور به صورت بین المللی توسعه یابد.به گزارش خ... (ادامه)
فوربس منتشر کرد:
فهرست گران ترین دانشگاههای جهان برای دانشجویان خارجی
-
یک نشریه معتبر اقتصادی جدولی را منتشر کرده که نشان می دهد تحصیل در دانشگاههای کدام کشورها بیشترین هزینه را برای دانشجویان خارجی به همراه دارند.به گزار... (ادامه)
آئین نامه انتقال دانشجویان ایرانی در گروه پزشکی بازنگری می شود
-
مفاد آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه خارج به دانشگاههای داخل کشور بازنگری می شود.به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعل... (ادامه)
قائم مقام معاون آموزشی خبر داد:
تسهیلات وزارت بهداشت برای دانش آموختگان خارج از کشور
-
قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت از ارائه تسهیلات جدید برای دانش آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکی در مرحله آزمون های نظری خبر داد.به گزارش خبر... (ادامه)
توسط وزارت بهداشت؛
برگزاری آزمون پزشکی و دندانپزشکی برای فارغ التحصیلان بلوک شرق
-
آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی پزشکی و علوم پایه دندانپزشکی برای دانش آموختگان کشورهای بلوک شرق (به جز مجارستان) برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر... (ادامه)
با اعلام منابع آزمون؛
آزمون ملی پزشکی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور برگزار می شود
-
آزمون ملی پزشکی عمومی، شامل دو مرحله آزمون نظری و عملی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور در شهریورماه ماه ۹۴ برگزار می شود.به گزارش خبرنگار مهر، این آز... (ادامه)
هند در مورد تقلب گسترده در امتحانات تحقیق می‌کند
-
دادگاه عالی هند دستور داده که در رابطه با بزرگترین تقلب در امتحانات تحصیلی که منجر به مرگ ده‌ها نفر شده، تحقیقاتی انجام شود.به گزارش سرویس دانشگاهی خب... (ادامه)
تفاوت قوانین تقلب در ایران و آلمان چیست؟
متقلبان دانشگاهی زیر تیغ قانون
-
با اینکه تقلب پدیده‌ای جهانی است، اما صاحب‌نظران گستردگی و ابعاد آن را در ایران نگران‌کننده می‌دانند. از نظر آن‌ها پدیده تقلب علمی این روزها چنان گستر... (ادامه)
سنگاپور و هنگ کنگ در صدر؛
جدیدترین رتبه بندی دانشگاه‌های آسیا
-
رتبه‌بندی دانشگاه های آسیایی توسط موسسه QS در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و سنگاپور و هنگ کنگ در رتبه های بالای این رتبه بندی قرار دارند.به گزارش خبرنگار مهر، گ... (ادامه)
آمار منتشره از مرکز آمار آموزش عالی آلمان نشان داد؛
دانشجویان فنی مهندسی، پیشتاز «ترک تحصیل»
-
معضل ترک تحصیل در میانه‌های راه فقط اتفاقی نیست که گریبان دانشجویان ایرانی را بگیرد. این اتفاقی است که در کشورهای اروپایی نیز در سال‌های اخیر اتفاق اف... (ادامه)
افزایش نوبت‌های برگزاری آزمون ملی برای تایید مدارک فارغ التحصیلان دندانپزشکی خارج کشور
-
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت از افزایش تعداد دوره‌های برگزاری آزمون ارزیابی توانمندی کلینیکی و پاراکلینیکی دانش آموختگان دندانپزشک... (ادامه)
اتمام اعتبار مجوز ۵۰ موسسه ؛
لیست موسسات اعزام دانشجو به خارج به روز رسانی شد
-
آخرین لیست فهرست موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور به روز رسانی شد که براساس آن اعتبار مجوز حدود ۵۰ موسسه از ۱۹۲ موسسه به اتمام رسیده است.به گز... (ادامه)
تعطیلات تابستانی در دانشگاه‌های جهان چقدر است؟
-
تابستان و فصل فراغت که فرامی‌رسد، چگونگی گذران این ثانیه‌های باارزش، توسط دانشجویان و دانش آموزان، به بحث روز برخی محافل مبدل می‌شود. این که 3 ماه بخش... (ادامه)
مدرک دانشگاههای استرالیا «گران» است
-
بسیاری از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاههای استرالیا معتقدند مدرکی که برای به دست آوردنش پول زیادی پرداخت می کنند، کاربردی در آیند نخواهد داشت.به... (ادامه)
دانشجویان فرانسوی گیج شدند؛
جنجال در آموزش عالی فرانسه بر سر یک واژه
-
ناتوانی هزاران دانشجوی فرانسوی در درک یک لغت، جنجالی بی سابقه در سیستم آموزش عالی این کشور به راه انداخته است.به گزارش خبرگزاری مهر، داستان از این قرا... (ادامه)
وزارت بهداشت تاکید کرد:
مدارک دانش آموختگان دانشگاه‌های غیر تایید ارزشیابی نمی‌شود
-
شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی درخواست تعدادی از دانش آموختگان دانشگاه های غیر تایید مبنی بر ارزشیابی مدرک و اجازه شرکت در آزم... (ادامه)
هشدار پلیس درباره کلاهبرداران سایبری اعزام دانشجو
-
سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه سایت های زیادی در فضای مجازی در خصوص اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت می کنند، گفت... (ادامه)
مشکل مدارک پزشکی ایرانی‌ها در آمریکا حل شد
-
وزیر بهداشت از رفع مشکلات مربوط به مدارک پزشکی فارغ‌التحصیلان ایرانی در آمریکا خبر داد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحسن ... (ادامه)
عقب‌نشینی کمیسیون آموزش فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی درآمریکا؛
ارزشیابی مدارک دانش‌آموختگان پزشکی ایرانی در آمریکا از سر گرفته شد
-
کمیسیون آموزش فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا اعلام کرد: روند تایید مدارک دانش آموختگان رشته‌های پزشکی در ایران را از سر می‌گیرد.به گزارش خبرگزار... (ادامه)
تعلیق تایید مدارک پزشکی ایرانیان در آمریکا
-
کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در ایالات متحده آمریکا از تعلیق تاییدیه مدارک پزشکان ایرانی به دلیل تحریم ایران خبر داد.به گزارش خبرگزاری مه... (ادامه)
ابتکار روسیه برای جذب دانشجویان خارجی
-
سیستم آموزش عالی روسیه دست به ابتکارعمل جالبی زده و با برنامه ای ویژه تلاش می کند شمار قابل توجهی از دانشجویان را از سراسر جهان به دانشگاههای این کشور... (ادامه)
گسترش ارتباطات دانشگاه آسوارای مالزی با مراکز علمی ایران
-
نشست استادان دانشگاه آسوارای (ASWARA) مالزی و گروه هنر و معماری بنیاد دایره المعارف اسلامی برگزار و در این جلسه بر توسعه همکاری با شخصیت ها و مراکز عل... (ادامه)
رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام:
۳۰ دانشگاه ایرانی در رده موثرترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند
-
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC گفت: ۳۰ دانشگاه از کشورجمهوری اسلامی ایران در میان یک درصد دانشگاه های برتر که دارای بیشترین میزان اثر گذاری... (ادامه)
همکاریهای آموزش پزشکی ایران و قبرس گسترش می یابد
-
معاون آموزشی وزارت بهداشت با رئیس و معاونان دانشگاه Near East قبرس دیدار و گفتگو کرد.به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در این نشست توض... (ادامه)
مشکلات استفاده از ارز آزاد شده برای شهریه دانشجویان ایرانی خارج
-
رئیس سازمان امور دانشجویان آخرین وضعیت پرداخت شهریه دانشجویان خارج از کشور، از محل ارز آزاد شده از طریق مذاکرات ژنو را تشریح کرد.دکتر مجتبی صدیقی در گ... (ادامه)
همزمان با عید مبعث صورت می گیرد؛
فارغ التحصیلی ۲۱۹ دانشجوی غیرایرانی از ۲۶ کشور جهان
-
دبیر سیزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی دانشگاه های کشور گفت:۲۱۹ دانشجوی غیرایرانی از ۲۶ کشور جهان شنبه همزمان با عید سعید مبعث فارغ التحص... (ادامه)
جدول زمانبندی آزمون ملی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
زمان برگزاری امتحانات آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران سال جاری اعلام شد.به گزارش سرویس ... (ادامه)
چرا جوانان به تحصیل در خارج علاقه دارند؟
-
رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به نتایج پژوهش «ادامه تحصیلات عالی جوانان در کشورهای خارجی؛فرصت‌ها و تهدیدها» گفت: ض... (ادامه)
کاهش شمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در آرژانتین
-
کاهش شمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به یکی از چالش‌های جدی آموزشی در آرژانتین تبدیل شده است.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آم... (ادامه)
در آخرین به روز رسانی؛
صلاحیت ۱۹۱ موسسه اعزام دانشجو به خارج بررسی شد
-
۱۹۱ موسسه و شرکت مجاز خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور توسط کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات و خدمات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو، زیرنظر معاونت بورس و ام... (ادامه)