Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
آخرین قیمت کالاهای روز:
قیمت خودروهای داخلی و خارجی
شارژ سیم کارت اعتباری

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
مشکلات استفاده از ارز آزاد شده برای شهریه دانشجویان ایرانی خارج
-
رئیس سازمان امور دانشجویان آخرین وضعیت پرداخت شهریه دانشجویان خارج از کشور، از محل ارز آزاد شده از طریق مذاکرات ژنو را تشریح کرد.دکتر مجتبی صدیقی در گ... (ادامه)
همزمان با عید مبعث صورت می گیرد؛
فارغ التحصیلی ۲۱۹ دانشجوی غیرایرانی از ۲۶ کشور جهان
-
دبیر سیزدهمین آیین نکوداشت دانش آموختگان غیر ایرانی دانشگاه های کشور گفت:۲۱۹ دانشجوی غیرایرانی از ۲۶ کشور جهان شنبه همزمان با عید سعید مبعث فارغ التحص... (ادامه)
جدول زمانبندی آزمون ملی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
زمان برگزاری امتحانات آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران سال جاری اعلام شد.به گزارش سرویس ... (ادامه)
چرا جوانان به تحصیل در خارج علاقه دارند؟
-
رییس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به نتایج پژوهش «ادامه تحصیلات عالی جوانان در کشورهای خارجی؛فرصت‌ها و تهدیدها» گفت: ض... (ادامه)
کاهش شمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در آرژانتین
-
کاهش شمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به یکی از چالش‌های جدی آموزشی در آرژانتین تبدیل شده است.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آم... (ادامه)
در آخرین به روز رسانی؛
صلاحیت ۱۹۱ موسسه اعزام دانشجو به خارج بررسی شد
-
۱۹۱ موسسه و شرکت مجاز خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور توسط کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات و خدمات اخذ پذیرش و اعزام دانشجو، زیرنظر معاونت بورس و ام... (ادامه)
عزم ایران و تاجیکستان برای توسعه همکاریهای علمی و فرهنگی
-
سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس آکادمی علوم تاجیکستان بر عزم جدی خود برای توسعه همکاریهای علمی و بزرگداشت مشاهیر و مفاخر علمی و فرهنگی مشترک تاکید کرد... (ادامه)
به دلیل هزینه های بالا و شرایط سخت ادامه تحصیل؛
دانشجویان خارجی از دانشگاههای انگلیس می روند
-
تازه ترین بررسی ها نشان می دهد بسیای از دانشجویان بین المللی حاضر در دانشگاههای انگلیس به دلیل شرایط سخت ادامه تحصیل و زندگی در این کشور در فکر مهاجرت... (ادامه)
تصمیم جدید اتحادیه اروپا؛
دانشگاههای اروپا در شوک/ بودجه تحقیقاتی کاهش می یابد
-
همزمان با انتشار خبرهایی درباره احتمال کاهش بودجه های تحقیقاتی در دانشگاههای اتحادیه اروپا، موجی از نگرانی بسیاری از دانشگاههای عضو این اتحادیه را درب... (ادامه)
برای نخستین بار در جهان؛
پول دیجیتالی رشته دانشگاهی شد
-
همزمان با گسترش جهانی استفاده از پول دیجیتالی که بیت کوین شاخص ترین آنها به شمار می آید نخستین رشته تحصیلی دانشگاهی «پول دیجیتالی» نیز راه اندازی شد.ب... (ادامه)
برگزاری دومین آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
دومین آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور، از دیروز 3 اردیبهشت آغاز شده و تا عصر امروز 4 اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی تهران در ... (ادامه)
اعلام رشته‌های مورد نیاز؛
جدول ظرفیتهای بورس دکتری/ ممنوعیت تبدیل بورس خارج به داخل
-
شرایط و ضوابط اعطای بورس تحصیلی دوره دكتری تخصصی خـارج از كشور، برای تامین هیات علمی و متخصصان مورد نیاز مراكز آموزش عالی و پژوهشی و سایر دستگاههای اج... (ادامه)
فهرست موسسات لغو مجوز شده اعزام دانشجو به خارج
-
کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات اعزام دانشجو به خارج که مجموعه‌ای تحت نظارت معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان است، فهرست جدید موس... (ادامه)
معاون وزیر علوم:
اعطای بورس خارج به 100 دانشجوی دوره دکتری
-
معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان گفت: در سال جاری به 100 نفر از بین نفرات پذیرفته شده در آزمون دوره دکترای نیمه متمرکز،... (ادامه)
توافق‌نامه هند و فرانسه برای تمدید مدت اقامت فارغ‌التحصیلان
-
رسانه‌های داخلی هند اعلام کردند از این پس دانشجویان هندی مشغول به تحصیل در فرانسه پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانند اقامت خود را در این کشور اروپایی ت... (ادامه)
آمادگی دانشگاه تهران برای اجرای مشترک دوره دکتری با ترکیه
-
رضا هاکان تکین سفیر ترکیه با دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا سفیر ترکیه در این دیدار... (ادامه)
در دیدار ستاری با دستیار علمی رییس جمهور روسیه؛
تاکید بر افزایش همکاری های علمی و فناوری ایران و روسیه
-
دستیار علمی و فناوری رییس جمهوری روسیه در راستای تحقق گسترش همکاری های ایران و روسیه امروز یکشنبه در راس هیات بلندپایه علمی و فناوری، وارد تهران شد و ... (ادامه)
معاون حقوقی وزیر علوم اعلام کرد:
اعلام نتایج بورسیه‌ها تا آخر فروردین/ بررسی‌ها قانونی است
-
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بررسی بورسیه ها کاملا قانونی است و نتایج آن تا آخر فروردین اعلام می شود.سعدالله نصیری قیداری ... (ادامه)
اتمام بررسی پرونده بورسیه‌ها تا پایان فروردین؛
بازگشت برخی از دانشجویان بورسیه به تحصیل
-
مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم از اتمام بررسی پرونده شکایت دانشجویان بورسیه در کمیته بررسی مصادیق بورسیه‌ها تا پایان فروردین و بازگشت برخی از دانشجویان... (ادامه)
وضعیت اعطای بورسیه تحصیلی در سال 94
-
مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اظهار کرد:طبق برنامه پنجم سالانه باید 2000 دانشجوی بورسیه و 3000 دانشجوی غیربورسیه پذیرش شوند.دکتر ... (ادامه)
از سوی وزارت بهداشت؛
آخرین وضعیت اعتبار دانشگاه‌های روسی در پزشکی اعلام شد
-
فهرست دانشگاه های معتبر علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است و بر اساس جدیدترین تغییر چند دانشگاه در روسیه و بلاروس با تغییری در اعتبار مدرک م... (ادامه)
گشتی در دانشگاه های مطرح جهان؛
هاروارد، دانشگاه آدم‌های معروف
-
 از جمله موفقیت‌های دانشگاه هاروارد شاید این باشد که همیشه بالا‌ترین رتبه‌های دانشگاه‌ها را در سطح جهان از آن خود کرده است و از قدرتمند‌ترین موسسات غی... (ادامه)
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
-
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانم "استفانیا جانّینی"، وزیر "آموزش، دانشگاه و پژوهش" ایتالیا افزایش همکاری‌های آموزشی و پژو... (ادامه)
تلاش ژاپن برای جذب دانشجویان هندی
-
دانشگاه‌های ژاپن برای جذب دانشجویان هندی به تکاپو افتاده‌اند.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه‌های ژاپن با ایجاد انگیز... (ادامه)
شروط ارزشیابی مدارک دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور
-
دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: افرادی که بعد از اگوست 2009 میلادی در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کردند، صرفا می بایست در آزم... (ادامه)
نگاهی به مشکلات دانشجویان ایرانی در هند
-
سفر هفته گذشته هیاتی از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به هندوستان، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور را نسبت به ایجاد تحولی در شرایط و رسی... (ادامه)
مقبولیت دانشگاه‌های بومی در آسیا-اقیانوسیه
-
نزدیک به دو سوم والدین در منطقه آسیا - اقیانوسیه تمایل دارند کودکان خود را برای تحصیل در مقطع آموزش عالی به دانشگاه‌های محلی بفرستند.به گزارش سرویس دا... (ادامه)
بانک جهانی و دولت ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه می دهند
-
بانک جهانی با مشارکت دولت ژاپن برای سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵ میلادی تعداد محدودی بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد به داوطلبان واجد شرایط کشورهای عضو اعطا می ... (ادامه)
تصمیم نهایی شیلی برای ارائه خدماتِ رایگان آموزش‌عالی
-
وزیر آموزش شیلی تایید کرد که دولت این کشور از تعهدش برای شروع ارائه خدمات رایگان در حوزه آموزش عالی در سال 2016 حمایت می‌کند.به گزارش سرویس دانشگاهی خ... (ادامه)
دانشگاه ماساچوست ممنوعیت تحصیل دانشجویان ایرانی را لغو کرد
-
مسئولان دانشگاه ماساچوست آمریکا که به پیروی از قوانین تحریم وزارت خارجه آن کشور، با صدور بخشنامه هایی، ثبت نام دانشجویان ایرانی در رشته های مهندسی آن ... (ادامه)
آموزش عالی شیلی تا 2016 رایگان می‌شود؟
-
وزیر کشور شیلی اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی (2014) مدعی شد که تا سال 2016 میلادی تحصیلات دانشگاهی در این کشور رایگان می‌شود.به گزارش سرویس دانشگا... (ادامه)
بانک خصوصی «اچ‌اس‌بی‌سی» گزارش داد:
گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل کجاست؟
-
در این گزارش با یک حساب سرانگشتی فهرستی از گران‌ترین و ارزان‌ترین کشور‌ها برای ادامه تحصیل تهیه شده استبه گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کشو... (ادامه)
پذیرش بورسيه تحصيلي در رشته مالیه عمومی در یک دانشگاه ژاپنی
-
سازمان جهاني گمرک با همكاري دانشگاه گريپس (GRIPS) ژاپن بورسيه تحصيلي در رشته ماليه عمومي در مقطع كارشناسي ارشد اعطا می کند.به گزارش خبرگزاری مهر، این ... (ادامه)
دانشجویان انگلیسی از عهده شهریه‌ها برنمی‌آیند
-
نرخ ثبت‌نام در دانشگاه‌های انگلیس به دنبال افزایش شهریه‌ها کاهش چشمگیری داشته است.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آمار دولتی... (ادامه)
سیطره زبان انگلیسی بر دانشگاه‌های بین‌المللی
-
زمانی که بحث تحصیل در خارج از کشور به میان می‌آید، چه این ادامه تحصیل در اروپا و آمریکا باشد، چه شرق دور، بحث تافل و آیلتس جزو دغدغه‌های اول دانشجویان... (ادامه)
نصیری قیداری در جمع خبرنگاران:
آخرین اخبار از بورسیه‌ها/ تعیین تکلیف افرادی که در معدل مشکل داشتند
-
به گزارش خبرنگار مهر، نصیری قیداری امروز در حاشیه اختتامیه هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین اخبار کمیته بورسیه... (ادامه)
وزارت علوم اعلام کرد؛
فعالیت مجموعه ای با نام نمایندگی دانشگاه لینکلن مالزی مجاز نیست
-
مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم اعلام کرد: فعالیت مجموعه ای با نام نمایندگی دانشگاه لینکلن مالزی مجاز نیست.به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، به... (ادامه)
طرح همکاری دانمارک با دانشگاه‌های کشورهای در حال‌ توسعه
-
دانمارک برای تقویت همکاری با کشورهای در حال توسعه در زمینه افزایش ظرفیت‌ مطالعات دانشگاهی و تقویت دانشکده‌های دکتری سرمایه‌گذاری می‌کند.به گزارش سرویس... (ادامه)
اولین دوره آزمون انتقال دانشجویان علوم پزشکی پنجشنبه برگزار می‌شود
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از برگزاری اولین دوره آزمون انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور در روز دوم بهمن ماه خبر داد.دکتر حمید ا... (ادامه)
فرصت تحصیل در جوامع بین‌المللی برای دانشجویان ایران با اجراي طرح مرحبا
-
فرصت تحصیل در جوامع بین‌المللی برای دانشجویان ایران با اجراي طرح مرحبا ایجاد شد.به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه مرحبا طرحی با هدف افزایش کیفیت آموزش عالی... (ادامه)
معاون سازمان امور دانشجویان:
2 میلیون دانشجوی ایرانی در خارج اند/ تقویت زبان انگلیسی در دانشگاهها
-
معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به آمار بالای حضور دانشجویان ایرانی در کشورهای مختلف، گفت: به روز رساندن اطلاعات و شرکت در مجامع مختلف... (ادامه)
مدیرکل بورس وزارت علوم اعلام کرد؛
تمدید مهلت جایابی دانشجویان بورسیه تا 15 اسفند
-
مدیرکل بورس وزارت علوم با اشاره به مهلت تعیین شده برای جایابی دانشجویان بورس گفت: دانشجویانی که تا تاریخ 15 اسفند نتوانند شرایط صدور بورس را فراهم کرد... (ادامه)
دانشجویان ایرانی، دفاع از پایان نامه و چالش دانشگاه های مالزی
-
دفاع از پایان نامه دکتری که گام نهایی اتمام دوره تحصیلات تکمیلی است در مالزی با چالش های خاص خود روبروست که برخی با موفقیت آن را پشت می گذارند و برخی ... (ادامه)
تحصیلات عالی با جیب خالی!
نگرانی‌ از افزایش فارغ‌التحصیلان مقروض به دولت در آمریکا
-
هزینه‌های دانشگاه چه ایالتی و چه غیرانتفاعی و انتفاعی در آمریکا برای بیشتر جوانان این کشور بسیار بالا است و به جز آنها که خانواده‌هایشان به کمکشان می‌... (ادامه)
بورسیه‌های تحصیلی روی دست دولت هند مانده‌اند
-
سیاست‌های غلط در وزارت توسعه منابع انسانی، وزارت برنامه و بودجه و وزارت امور خارجه هند سبب خالی ماندن 40 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی شده است.ب... (ادامه)