Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های بین‌المللی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان

نحوه ارزیابی مدارک اعلام شد؛
-
مدیرکل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: براساس آیین نامه جدید مدارک نیمه حضوری و غیر حضوری دانش آموختگان خارج از کشور به شرطی ارزیابی می شود که از دانشگاه های گروه ممتاز و خوب اخذ شده باشد.محم... (ادامه)
نتیجه ارزیابی مدارک 62 کشور اعلام شد؛
-
مدیرکل امور دانش‌ آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 62 کشور ارزیابی شد. کشور مالزی با تعداد یک هزار و 26 مدرک ارزیابی شده در صدر قرار دارد.دکتر محمد حسین مجلس آرا در... (ادامه)
دانشگاه های آمریکا، ‌ ایتالیا و آلمان بیشترین مقصد فرصت مطالعاتی
-
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: آمریکا، ‌ ایتالیا و آلمان بیشترین دانشگاه های مقصد فرصت مطالعاتی بوده اند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگا... (ادامه)
رئیس سازمان امور دانشجویان:
نحوه پذیرش بورسیه اعلام شد/ اعزام فقط در رشته های خاص
-
رئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات بورس خارج را در سال جاری تشریح کرد و گفت: اعزام بورس خارج از کشور فقط در رشته های خاص ، بین رشته ای و رشته های اولوی... (ادامه)
در آخرین به‌روزرسانی وزارت علوم؛
فهرست ۷۲ موسسه لغو مجوز شده اعزام دانشجو منتشر شد
-
کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات اعزام دانشجو به خارج سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، براساس آخرین به‌روزرسانی، فهرست ۷۲ موسسه لغو مجوز شده اعزام دانش... (ادامه)
اسامی پذیرفته شدگان رشته های بورس خارج از کشور منتشر شد
-
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های تحصیلی خارج از کشور آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1394 بعد از ظهر ا... (ادامه)
موسسه کیو.اس منتشر کرد؛
برترین دانشگاه‎های جهان بر حسب رشته معرفی شدند
-
موسسه کیو.اس فهرست بهترین دانشگاه‎های جهان در سال ۲۰۱۶ را بر حسب ۴۲ رشته و موضوع منتشر کرد.به گزارش خبرنگار مهر، این رتبه بندی در ۴۲ رشته و بر اساس نظ... (ادامه)
معاون وزیر بهداشت خبر داد:
تسهیل روند ارزشیابی مدارک فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر دنیا
-
معاون آموزشی وزارت بهداشت از تسهیل در روند ارزشیابی مدارک فارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر دنیا خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر باقر لاریجانی با اع... (ادامه)
فرهادی خبر داد:
درخواست چند کشور برای راه اندازی دانشگاه مشترک با ایران
-
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاکنون چند کشور برای راه اندازی دانشگاه مشترک با دانشگاه های ایران درخواست داده اند که جزئیات این درخواست در آینده اع... (ادامه)
دانشجویان غیر بومی در اروپا چقدر شهریه می‌پردازند؟
-
«تایمز هایر اجوکیشن» در گزارش اخیر خود شهریه دانشگاه‌ها در تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بررسی و اعلام کرد که شهریه همواره یکی از شاخص‌های مو... (ادامه)
از سوی معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان؛
اسامی 51 موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو منتشر شد
-
کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات اعزام دانشجو به خارج سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس آخرین به روزرسانی، فهرست ۵۱ موسسه لغو مج... (ادامه)
اداره امور دانش آموختگان اعلام کرد؛
نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی دوره های مشترک داخل و خارج
-
اداره کل امور دانش آموختگان شرایط ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی صادره ناشی از برگزاری دوره‏‌های مشترک دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور را تشریح کرد.به گز... (ادامه)
درآمد نجومی هند از دانشجویان ایرانی!
-
معاون آموزشی وزیر بهداشت، آماری از درآمد حاصل از تحصیل دانشجویان ایرانی رشته پزشکی در دانشگاه‌های هندوستان ارائه کرد.به گزارش ایسنا، باقر لاریجانی در ... (ادامه)
چگونه ناامنی و شرایط اقتصادی باعث می‌شود دانشجویان آسیایی دانشگاه‌های آسیا را ترجیح دهند؛
آسیا جای آمریکا و اروپا را در جذب دانشجوی بین‌المللی خواهد گرفت
-
یونی‌ورسیتی‌وردنیوز در گزارش اخیر خود به بررسی وضعیت دانشجویان بین‌المللی پرداخت و پیش‌بینی کرد کشورهای آسیایی بازیگران اصلی جذب دانشجویان بین‌المللی ... (ادامه)
تایمز هایر اجوکشین اعلام کرد:
تحصیلات تکمیلی، مقطع محبوب دانشجویان خارجی آمریکا
-
«تایمز هایر اجوکیشن» اعلام کرد که بیشتر دانشجویان بین‌المللی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند متقاضی تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند.به گزارش خبرنگار گ... (ادامه)
کشورهای مورد تایید وزارت علوم کدامند؟
-
اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم برای دانشجویانی که از سپتامبر 2016 شروع به ادامه تحصیل می کنند، لیست دانشگاه و کشورهای مورد تایید را اعلام کرد.به گز... (ادامه)
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تشریح کرد؛
شرایط انتقال دانشجویان ایرانی از خارج به داخل کشور
-
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ضمن تشریح شرایط انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه های داخل اظهار کرد: ب... (ادامه)
از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام؛
فهرست ۵۰ دانشگاه نوآور جهان اعلام شد
-
رتبه‌بندی نوآورترین دانشگاه های دنیا توسط پایگاه ISI نشان می‌دهد تعداد مقالات مشارکتی دانشگاه با صنعت و کمیت تولید علم مقالات صنعتی و میزان اختراعات م... (ادامه)
وام جای کمک‌هزینه را در دانشگاه‌های انگلیس گرفت
-
کمک‌های مالی دانشجویان براساس برنامه‌های دولت انگلیس قطع می‌شد. تصمیمی که از تابستان اعلام شده بود و از روزهای آینده رنگ اجرا به خود گرفت.به گزارش آنا... (ادامه)
توصیه وزارت بهداشت برای علاقمندان به ادامه تحصیل در هند
-
وزارت بهداشت به علاقمندان به تحصیل در دانشگاه پزشکی کشور هندوستان توصیه کرد: متقاضیان تا زمان بررسی این دانشگاه برای سال تحصیلی ۲۰۱۶ - ۲۰۱۷ از اخذ پذی... (ادامه)
دستورالعمل پیگیری دوره تحقیقاتی توسط دانشگاه‌ها اعلام شد
-
معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم باصدور اطلاعیه ای چگونگی پیگیری دوره تحقیقاتی متقاضیان را توسط دانشگاه ها تشریح کرد.به گزارش خبرگزاری مهر... (ادامه)
جایگاه برتر دانشگاه‌های چین در میان کشورهایی با اقتصاد نوظهور
-
مجله آموزش عالی تایمز نتایج آخرین رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌ها در کشورهایی با اقتصادهای نوظهور را منتشر کرد.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در بررسی... (ادامه)
از سوی سازمان امور دانشجویان؛
تغییرات روند دریافت ارز دانشجویی اعلام شد
-
رئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات تغییر روند دریافت ارز دانشجویی ویژه دانشجویان اعزام با هزینه شخصی را تشریح کرد.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر گ... (ادامه)
دانشجویان در انگلیس رکورددار پرداخت شهریه
-
گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه حاکی از آن است که دانشجویان در انگلیس بالاترین نرخ شهریه در جهان را می‌پردازند.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دا... (ادامه)
از سوی سازمان امور دانشجویان؛
صلاحیت ۱۸۲ موسسه اعزام دانشجو به خارج بررسی شد
-
فهرست ۱۸۲ مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور بروزرسانی شد که براساس آن تمدید مجوز ۲۲ موسسه در دست بررسی بوده و اعتبار مجوز ۴۳ موسسه نیز به اتمام... (ادامه)
یک موسسه بین المللی منتشر کرد؛
تازه ترین آمار دانشجویان خارجی آمریکا/ چین و هند در صدر
-
آمارهای تازه منتشر شده نشان می دهد حدود یک میلیون دانشجوی خارجی در دانشگاههای آمریکا مشغول به تحصیل هستند.به گزارش خبرگزاری مهر، تازه ترین اطلاعات منت... (ادامه)
رئیس سازمان امور دانشجویان:
اعزام دانشجوی بورسیه در رشته های محدود و مورد نیاز تغییر می‌کند
-
رئیس سازمان امور دانشجویان از بررسی و ایجاد تغییراتی در بحث اعزام دانشجویان بورسیه در رشته های محدود مورد نیاز کشور خبر داد که در شورای مرکزی بورس در ... (ادامه)
اجرای طرح از ژانویه ۲۰۱۶؛
جذب دانشجویان خارجی غیراروپایی در فنلاند با حداقل شهریه
-
دولت فنلاند طرحی را در دست دارد که بر اساس آن می خواهد دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا از اول ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی با حداقل شهریه در این کشور ... (ادامه)
10 کشوری که بیشترین دانشجویان شاغل را دارند
-
«ایندپندنت» در گزارش اخیر خود با استناد به تحقیقی که OECD (سازمان همکاری اقتصادی و توسعه) در سال 2012 انجام داد به معرفی 10 کشوری پرداخت از نظر میزان ... (ادامه)
روند دریافت ارز دانشجویی تغییر می‌کند
-
روند دریافت ارز دانشجویی از امروز ۲۳ آبان ۹۴ (برای دانشجویان اعزام با هزینه شخصی) تغییر می کند.به گزارش خبرگزاری مهر، اداره تسهیلات و اعزام با هزینه ش... (ادامه)
براساس رتبه بندی تایمز اعلام شد؛
معرفی برترین دانشگاه‌های مهندسی در جهان/پیشرفت دانشگاه‌های آسیایی
-
بنیانگذار پايگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از انتشار نتایج رتبه بندی تایمز در حوزه مهندسی و فناوری در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ خبر داد.جعفر مهراد در گ... (ادامه)
افزایش تأثیر معدل؛
تغییر نحوه انتقال دانشجوی ایرانی به داخل
-
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تغییرات آیین نامه انتقال دانشجویان ایرانی از خارج از کشور در گروه علوم پزشکی گفت: این آیین نامه پس از ... (ادامه)
تدریس اجباری کارآفرینی و خلاقیت در دانشگاه‌های چین
-
خبرگزاری رسمی دولت چین اعلام کرد در 82% از کالج‌ها و دانشگاه‌های چین، دروس کارآفرینی و پرورش نوآوری و خلاقیت ارائه می‌شود.به گزارش خبرنگار گروه دانشگا... (ادامه)
با برقراری سامانه تاک انجام شد؛
لزوم تایید اصالت مدارک دانش آموختگان خارج توسط وزارت خارجه
-
مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: تایید اصالت مدارک خارج از کشور از طریق سامانه تاک وزارت امور خارجه انجام می گیرد.به گزارش خبرگزاری مهر، بر ا... (ادامه)
معاون دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تاکید کرد؛
گسترش شبکه ارتباطات علمی دانش آموختگان ایران و آلمان
-
معاون بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با تشریح فعالیت های بین المللی اخیر این دانشگاه، بر گسترش شبکه ارتباطات علمی دانش آموختگان ایران و ... (ادامه)
موسسه کیو اس اعلام کرد؛
بهترین شهرهای جهان برای دانشجویان
-
موسسه «کیو اس» (QS) در یکی از رتبه‌بندی‌های خود بهترین شهرهای جهان برای ادامه تحصیل را معرفی کرده است. در این گزارش 50 شهر بر اساس معیارهایی نظیر دانش... (ادامه)
برگزاری دوره مشترک دکتری دانشگاه شریف با هنگ کنگ
-
دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ دوره دکتری مشترک برگزار می کنند، متقاضیان این دانشگاه برای ثبت نام تا ۲۰ آبان ۹۴ فرصت دارند.به گزارش خ... (ادامه)
بین مسئولان ایرانی و هلندی مطرح شد؛
تقویت رشته های ایران شناسی و ادبیات فارسی در دانشگاه لایدن
-
ایجاد و تقویت رشته ایران شناسی و کرسی زبان و ادبيات فارسی با مسئولان موسسه مطالعات خاورمیانه دانشگاه لایدن و برخی مسئولان وزارت علوم مورد بحث و بررسی ... (ادامه)
یک مقام مسئول خبر داد:
پیمان خواهرخواندگی بین دانشگاههای ایران و روسیه
-
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل از خواهر خواندگی دانشگاههای برتر کشور با دانشگاه های روسیه خبر داد.حسین سالار آملی در گفتگو با... (ادامه)
در ۵ سال آینده صورت می گیرد؛
خیز بلند مالزی برای جذب دانشجویان خارجی
-
مالزی در نظر دارد تا شمار دانشجویان خارجی خود را به ۲۰۰ هزار تن برساند.به گزازش خبرگزاری مهر، در حال حاضر ۱۵۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای سراسر م... (ادامه)
گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل
-
«دیلی‌تلگراف» در گزارش اخیر خود به معرفی ارزان‌ترین و گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل پرداخت و اعلام کرد که استرالیا گران‌ترین و کنیا، ارزان‌ترین کش... (ادامه)
نتایج جایابی دندانپزشکان خارج از کشور هفته اول مهر اعلام می شود
-
جزئیات بیست و ششمین دوره آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور اعلام شد و نتایج نهایی این جایابی هفته اول مهرماه منتشر می شود.به گزارش خب... (ادامه)
فرهادی :
۴ هزار دانشجوی ایرانی در ایتالیا تحصیل می کنند
-
وزیر علوم تحقیقات و فناوری از تحصیل ۴ هزار دانشجوی ایرانی در ایتالیا خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دی... (ادامه)
افزایش 32 درصدی هندی‌ها در دانشگاه‌های آمریکا
-
آمارها حاکی از آن است که تعداد دانشجویان هندی که در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل می‌کنند، نسبت به سال قبل با افزایش 32 درصدی همراه بوده است، در حالی‌که ای... (ادامه)
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:
ورود بزرگترین هیأت علمی اروپایی به ایران
-
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از ورود وزیر علوم، تحقیقات و اقتصاد کشور اتریش به همراه روسای 17 دانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور در روز جاری به... (ادامه)
برای شرکت در یک نشست دانشگاهی؛
روسای دانشگاه‌های ایران به روسیه می‌روند
-
در جلسه روسای دانشگاه های برتر در خصوص برگزاری اجلاس مشترک دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه که به بناست دیماه سال جاری در روسیه برگزار شود، تبادل نظر شد... (ادامه)
ایجاد رشته ویژه "مردان" در دانشگاهی در نیویورک
-
مردها برای بسیاری از زنان موجودات ناشناخته‌ای هستند و حتی بسیاری از مردان هم شناخت درستی از ویژگی‌ها و روحیات «مردان» ندارند.به گزارش سرویس دانشگاهی ا... (ادامه)