Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
دانشگاه‌های ایران
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
توزیع کارت آزمون دکتری سال 92 آغاز شد 
 
 
تحصیلات تکمیلی و تخصصی  -
توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز (PHD) سال 1392 از دقایقی قبل از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.
مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: داوطلبانی که برای شرکت در آزمون دکتری سال 92 ثبت نام کرده اند از امروز، 14 اسفندماه تا روز پنج شنبه، 17 اسفندماه 91 می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی www.snajesh.org نسبت به مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام کنند.
حسین توکلیتوضیح داد: دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری به چهار روش امکان پذیر است که براساس آن، داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری ثبت نام یا مشخصات فردی، یا شماره پرونده و شماره داوطلبی و یا شماره پرونده و شماره شناسنامه در سایت سازمان سنجش، از کارت ورود به جلسه آزمون خود پرینت بگیرند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه آزمون دکتری در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار می شود هر داوطلب باید هنگام مراجعه به سایت سازمان سنجش، از دو کارت ورود به جلسه پرینت بگیرد و در نوبت صبح، کارت آزمون صبح و در نوبت بعدازظهر، کارت آزمون بعدازظهر ارائه کند.
توکلی درمورد رفع نقص احتمالی کارت شرکت در جلسه آزمون دکتری نیز گفت: داوطلبان درصورت وجود نقص احتمالی و مشاهده مغایرت در اطلاعات مربوط به نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، معدل مقطع کارشناسی، معدل مقطع کارشناسی ارشد، تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، هیات علمی (مربی آموزشی رسمی) ، ضرورت دارد برای اصلاح این موارد حداکثر تا روز شنبه، 19 اسفندماه به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و با ورود به قسمت پرینت کارت شرکت در آزمون دکتری(Ph.D ) و ورود به لینک ویرایش اطلاعات، نسبت به اصلاح مورد یا موارد اشتباه اقدام کنند.
وی افزود: داوطلبانی که مغایرت کارت ورود به جلسه آنها مربوط به جنس و معلولیت است باید از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 17 یکی از روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، 16 و 17 اسفندماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه و موضوع را تا برطرف شدن مشکل، پیگیری کنند.
سخنگوی سازمان سنجش یادآور شد: چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب، عکس نداشته و یا عکس آن بدون مهر بوده و یا وضوح لازم را نداشته است باید از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 17 یکی از روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، 16 و 17 اسفندماه با همراه داشتن سه قطعه عکس4*3 و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط مراجعه و موضوع را پیگیری کرده تا مشکل برطرف شود.
وی اضافه کرد: چنانچه در اطلاعات مندرج در بند 14(سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان، سپاه پاسداران، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مغایرتی وجود داشته باشد لازم است داوطلبان برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ 21 اسفندماه 91 به ارگان مربوط مراجعه کنند.
توکلی درمورد داوطلبان استفاده کننده از سهمیه های مختلف در آزمون دکتری نیز اظهار داشت: داوطلبانی که ارگان تایید کننده سهمیه آنان بنیاد شهید و امور ایثارگران است باید حداکثر تا تاریخ 19 اسفندماه 91 با مراجعه به قسمت ویرایش کارت شرکت در آزمون دکتری سال 1392 در سایت سازمان سنجش، شماره ایثارگری شامل یکی از موارد کد آزادگی، کد جانبازی، شماره پرونده شهید را وارد کرده تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان ذیربط ، سهمیه برای این دسته از داوطلبان اعمال شود و در غیر این صورت، این داوطلبان با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.
به گفته توکلی، تغییر اطلاعات مربوط به کد رشته امتحانی و محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه داوطلبان دکتری امکان پذیر نیست و هیچگونه تقاضایی در این رابطه پذیرفته نخواهد شد.
وی به داوطلبان توصیه کرد هنگام حضور در جلسه آزمون دکتری علاوه بر پرینت کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مداد تراش و یک سنجاق به همراه داشته باشند و از آوردن وسایل اضافی در جلسه آزمون خودداری کنند.
مشاورعالی سازمان سنجش یادآور شد: آزمون دکتری (Ph.D ) سال 1392در دو نوبت صبح و بعد ازظهر روز جمعه، 18 اسفندماه 91 در 37 شهرستان مختلف کشور و 114 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد که فرآیند برگزاری آزمون در نوبت صبح راس ساعت هشت و فرایند برگزاری آزمون در نوبت بعداز ظهر راس ساعت 14 و سی دقیقه آغاز خواهد شد.
وی تاکید کرد: درهای حوزه های امتحانی، نیم ساعت قبل از شروع فرایند آزمون بسته می شود و از ورود داوطلبان بعد از این ساعت، جلوگیری خواهد شد.
تعداد 217 هزار و 827 نفر برای شرکت در آزمون دکتری سال 92 نام نویسی کرده اند که 89 هزار و 678 نفر آنها زن و 128 هزار و 149 نفر آنان مرد هستند که در 9 گروه آموزشی و 286 کدرشته امتحانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
مترجم:  
منبع :
ایرنا

تاريخ ايجاد: 14/12/1391 07:29 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 16/12/1391 03:21 ب.ظ