Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار کانون
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
توسط کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد؛ 
بازدید از گروه خودروسازی بهمن موتور 
 
 
  -
کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در چارچوب برپایی بازدید های علمی وتخصصی اعضای این کانون از موسسات و کارخانجات تولیدی و صنعتی صبح روز دوشنبه دوازده مرداد ماه بازدیدی از شرکت بهمن موتور به عمل آورد.
در ابتدای این بازدید که با حضور 30 تن از اعضای کانون فارغ التحصیلان و جمعی از کارشناسان ومهندسین بود، به دانش‌آموختگان اطلاعات کلی در رابطه با این گروه صنعتی ، خطوط تولید و اهداف و چشم اندازه های آن توسط کارشناسان ارایه گردید.
گروه بهمن اولين شركت خودروساز در كشور است كه موفق به اخذ لوح سبز از سازمان حفاظت محيط زيست و گواهی‌نامه (IMS سيستم يكپارچه مديريت) از شركت DQS آلمان شده است. گروه بهمن در سال 1331 تحت عنوان «شركت سهامي ايران خليج كو» با سرمايه اوليه 600 هزار ريال و شماره ثبت 3939 به منظور انجام عمليات حمل و نقل از جمله حمل و نقل دريايي و حق العمل كاري نمايندگي هاي تجاري شروع بكار نمود. اين شركت از سال 1338 با اخذ مجوز ساخت از سوي وزارت صنايع و معادن اقدام به مونتاژ وانت سه چرخ مزدا با ظرفيت 200 كيلو گرم نمود و سپس در سال 1350 با افزايش سرمايه، موضوع فعاليت شركت را به ساخت و مونتاژ انواع وانت مزدا تبديل كرد و وانت مزدا cc1000 با ظرفيت 500 كيلوگرم را به مرحله توليد رسانيد. در اين سال نام شركت به كارخانجات اتومبيل سازي مزدا تغيير يافت. وپیروصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام و با تغییر اساسنامه، نقطه عطف ديگری برای شرکت محقق شد و با تغيير نام آن به «گروه بهمن» به عنوان يك هلدينگ، حوزه فعاليت‌هايش را به حوزه‌های توليدی، بازرگانی و سرمایه‌گذاری گسترش داد.
گروه بهمن طی این سالها توانست خط تولید خودروهایی چون خودروی سواری پاجرو دو ديفرانسيل،خودروهای ون مسافربری را با نام نارون، مزدا 3، کامیونت‌های ایسوزو، انواع کِشنده‌های تک‌محور و جفت‌محور و کامیون‌های سنگین و نیمه‌سنگین و همچنین مینی‌بوس ایسوزو ژاپن با نام سحر ، خودروهای مزدا 2، مزدا 3 جدید، کامیون ایسوزو مدل FVR، وانت تک‌کابین کاپرا، مزدا 3 با موتور 1600، کشنده J6 و سواری آساوانت کارا 1700 سی‌سی، سواری آسا B50F با موتور 1800 سی‌سی، مینی‌وانت کارو و در حوزه خودروهای تجاری، کامیونت شیلر 6تن، کمپرسی شاسی J6، شاسی‌بلند لندمارک و مینی‌بوس مکسوس را به سبد محصولات این شرکت اضافه نماید.
دانش آموختگان در این بازدید از ابتدا از سالن تولید و مونتاژ وانت مزدا و سپس از بخش‌هایی از خطوط تولید و مونتاژ سالنهای ماشین سواری آسا و مزدا نیو بازدید نمودند و در حین بازدید کارشناسان و مهندسین به سئوالات احتمالی پاسخ گفتند.


 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 14/05/1394 03:27 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 31/05/1394 06:43 ق.ظ