Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار کانون
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
به همت کانون فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامی؛ 
دانش‌آموختگان از گروه صنعتي ايران خودرو بازدید کردند 
 
 
  -
جمعي از فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي به همت کانون فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه، صبح دوشنبه 20 بهمن ماه سال جاری از گروه صنعتي ايران خودرو بازديد کردند .
به گزارش دفترارتباط با دانش آموختگان، در اين بازديد که با حضور حداکثر ظرفيت پذيرش بازديدکننده از گروه خودروسازي ايران خودرو يعني 20نفر از اعضاء کانون فارغ‌التحصيلان دررشته های مهندسي مكانيك ، صنايع ، برق(الكترونيك وكنترل) ، متالوژي ومواد ، كامپيوتر ، كنترل پروژه ، كنترل كيفيت ، طراحي صنعتي  وساير رشته هاي مرتبط که در چارچوب بازديدهاي دوره‌اي اين کانون برگزارگردید، اعضای کانون از سالن پرس 3 و وسالن بدنه خودروی 206 وسالن مونتاژ خودروی 206 صندوقدار وبدون صندوق وخودروی رانا بازدید نمودند.
سالن پرس اولین محلی بود که در آن فارغ‌التحصيلان با انواع دستگاه‌هاي پرس و برش آشنا شدند؛ آشنايي با کارکرد انواع دستگاه‌هاي برش و قالب‌ها صنعتی و کارکردها و تفاوت‌هاي آنها از جمله مواردي بود که بازديدکنندگان در اين سالن فراگرفتند وسپس از سالن بدنه خودروی 206 دیدن نمودند.
ودرادامه از سالن توليد پژوی 206 ورانا دیدن نمودن که دراین سالن کليه مراحل، از اولين نقطه خط توليد و جاگذاري شاسي روي ريل تا مراحل پاياني و انجام انواع تست‌ها را بازديد نمودند؛در این سالن 2طبقه که یکی از پیشرفته‌ترین سالن‌های مونتاژ در دنیاست، حدود 500 روبات مونتاژ خودروی 206 و 206 صندوقدار  ورانارا انجام می‌دهند و نیروی انسانی حاضر در سالن نیز، به کار روبات‌ها نظارت دارند.
کارشناس ایران‌خودرو گفت: 4روبات به صورت هم‌زمان کلیه قطعات از جمله بدنه، محورها و گیربکس را روی شاسی نصب می‌نمایند.بعد از آن خودرو وارد اتاق رنگ می‌شود و سپس در سالن دیگر، تزئینات خودرو به صورت مکانیزه انجام می‌شود. بعد از آن نیز تست نهایی شامل چک نور چراغ‌های جلو، تنظیم فرمان و تست ترمز انجام شده و در نهایت برچسب کیفیت روی خودرو نصب می‌گردد.
 لازم به ذکر است درمورد هرکدام از بخشها توسط کارشناسان ایران خودروتوضیحاتی ارائه می گردید وهمچنین به سوالات احتمالی بازدید کنندگان نیز پاسخ میگفتند.
مرکزارتباط با دانش آموختگان درپایان خاطر نشان کرد بازدید های علمی  ،پژوهشی و تخصصی کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی برای دانش‌آموختگان این دانشگاه،با توجه به رشته های مرتبط به هربازدیدآزادورایگان برگزار می‌شود ودانش آموختگان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق دفتر ارتباط بافارغ‌التحصیلان با شماره تماس: 88777502 (10 خط) از ساعت 8 الی 20 و یاازطریق سایت www.aiau.ir اقدام نمایند.


 

 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 21/11/1393 02:35 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 23/12/1393 06:08 ق.ظ