Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار کانون
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کرد: 
سمینار «ارتباط موثر و راه‌های نفوذ در دلها»  از سلسه کارگاه‌های شروع خوب 
 
 
  -
کانون فارغ‌‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری فرهنگسرای آفتاب، در روز پنجشنبه 6 آذر ماه  سمینار «ارتباط موثر» را با هدف زندگی بهتر دانش‌‌آموختگان این دانشگاه و با حضور دکتر سعیده هادی، دکترای روانشناسی ازدانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه شریف برگزار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فارغ‌التحصیلان، دکتر سعیده هادی در ابتدای این سمینار که با حضوربسیاربی سابقه دانش‌آموختگان برگزار شد، درابتدا با بیان مقدماتی درمورد نیازهای قبل از ازدواج اشاره کردند.واشاره ای هم به مباحث جلسه قبل داشتند که درمورد بلوغ شخصیت وفرهنگی و... پرداختند .
وی پس از بیان توضیحاتی برگه های که شامل سوالاتی بود که با گزینه درست وغلط توسط حاضران باید جواب داده میشد توزیع گردید. وبا تکیه با سوالات مطرح شده دربرگه ها به تشریح وتوضیح آن پرداختند ودرادامه با تاکید به این مطلب که درامر ازدواج دو نگرش  وجوددارد یک نگرش سنتی ویک نگرش مدرن وامروزی، به تبیین این دونگرش وادامه چگونگی شکل گرفتن این آشنایی وفرآیند آشنا شدن پرداختند. درنگرش امروزی که خود فردتمایل یه انتخاب همسردارد ونه مانند سنتی که از طریقی معرفی بشوند  و... درفضای مدرن  امروزی آشنا شدن ازچندطریق میباشد:یکی فضای مجازی  هستندکه افراد درآن به ارتباط وتعامل میپردازند وسپس شکل گیری رابطه عاطفی و... کشیده میشوند ویکی دیگر از فضاهای دیگرمحیط بیرون (خیابان،مراکزخرید،مراکز تفریحی،محله و...) ویکی دیگر از فضاهایی که ایشان اشاره نمودند دانشگاه ومحل کارمیباشد ودربررسی بادوفضای قبلی ریسکش کمتر میباشد چون افراد نسبت به هم یه شناخت نسبی پیدا میکنند.وبهتر این اتفاق حداقل دردوره لیسانس نیافته چون این دوره زمان هویت شناسی  افراد است واینکه فرد درخودش ببیند که میتواند از بعد مالی و... یک خانواده رو اداره نماید. وبا بیان نمونه هایی به توضیح  مسئله بحران هویت اشاره کردند.
وی همچینین در ادامه تاکیدکردن ازدواج کردن لازمه داشتن بلوغ فکری،اجتماعی،جنسی،شخصیتی،احساسی که فرد بتواند ازدواج کند والبته این مسئله درشهر وروستا  درجامعه های بزرگتر وکوچکتر باهم متفاوت است. وتاکید کردن برای یک انتخاب درست با بررسی همه جانبه  فرد مقابل درچارچوب یک زمان مشخص،که این مسئله زمان برروی زن تاثیر عمیقی دارد.وبرای رسیدن به نتیجه بهتر وانتخاب بهتر مشاوره های ازدواج را پیشنهاد دادن.
ودرپایان هم اشاره ای به روابط درون زندگی مشترک نمودندکه دوسال اول درزندگی ودربرپایی ساختارهای آن نقش بسزایی دارد.ودرابتدای زندگی مهمترین چالش هایی که درزندگی زوجین  میباشد مسئله ارتباط است، که زوجین چه شکلی با هم ارتباط داشته باشند وچالش بعدی داشتن فرزند،تعداد و... وچالش دیگر ارتباط این افراد با خانواده های همدیگر میباشد. وهمچنین اشاره کردن درزندگی مشترک اگربین افراددرزندگی مشترک تعارض،اختلاف ودرنهایت جدایی صورت میگیرد، فرد تا یکسال باید درقرنطینه عاطفی باشد وفرد برای بازسازی خود نیاز به این زمان دارد وبرای اینکه چرا به اینجا رسیده وبررسی علل آن نیاز به یک متخصص داره تا بابررسی علل درازدواج بعدی دیگه وارتباطات بعدی این اتفاق مجدداً رخ ندهد.
دکتر هادی  به این مسئله اشاره نمودن که مسائل درون زندگی رو به حال خود رها نسازید مسایل خود به خود نه حل می شوند ونه ناپدید بلکه راهکار حل اون مسئله پیدا کنید. ودرپایان نیز به سوالات حاضران وبه سوالات موجود دربرگه ای که درابتدای جلسه توزیع گردیده بود پاسخ گفتند.
در پایان یادآور می‌شود سمینارهای کانون فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی برای عموم دانش‌آموختگان این دانشگاه، آزاد و رایگان برگزار می‌شود و مخاطبان می‌توانند از طریق دفتر ارتباط با فارغ‌التحصیلان با شماره تماس: 88777502 (10 خط) از ساعت 8 الی 20 و یا از طریق سایت www.aiau.ir از این برنامه‌ها بهره‌مند گردند. 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 10/09/1393 05:13 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 13/11/1393 08:43 ق.ظ