fa با ایده‌ای نو به خلق روشی جدید در حوزه پژوهش و فناوری می‌پردازیم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نگاه جدید این دانشگاه به فناوری و نوآوری به فعلیت رساندن توان جوانان این مرزوبوم است که برای تحقق آن تلاش می‌کنیم. 12/25/2018 4:06:34 PM 12/25/2018 4:06:23 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی http://www.aiau.ir/Media/Image/18/08/1808193321_Orig.jpg http://www.aiau.ir/Media/Image/18/08/1808193321_Thum.jpg کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
طهرانچی:

با ایده‌ای نو به خلق روشی جدید در حوزه پژوهش و فناوری می‌پردازیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نگاه جدید این دانشگاه به فناوری و نوآوری به فعلیت رساندن توان جوانان این مرزوبوم است که برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.
سه‌شنبه 4 دی 1397 ساعت 16:06
با ایده‌ای نو به خلق روشی جدید در حوزه پژوهش و فناوری می‌پردازیم
به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، با بیان اینکه رویداد امسال در دانشگاه آزاد اسلامی تفاوتی بزرگ با سال‌های گذشته دارد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر فعالیت دانشگاه‌های استانی خود در یک محیط خاص در عرصه فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه اقدام کرده است.
وی افزود: در شرایطی که بدطینت‌های سلطه‌جو و استکبار جهانی تحریم را ابزار خود برای از پا درآوردن این نظام مقدس پیشه کرده‌اند، می‌خواهیم با یک پیام واضح و روشن اعلام کنیم که جوانان این مرزوبوم و نخبگان و نیک‌اندیشان با تکیه بر پژوهش و فناوری، نخواهند گذاشت به نیت‌شان برسند.
طهرانچی با تأکید بر اینکه پژوهش و فناوری در حقیقت ابزاری است که ایده‌های جوانان این مرزوبوم را از ذهن به فعلیت می‌رساند، خاطرنشان کرد: این موضوع می‌تواند اقتصاد کشور را پویاتر کند. زنجیره ایده تا خلق ثروت از دانش، موضوعی است که باید برای آن راه‌حل روشن و مشخص یافت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این دانشگاه می‌خواهد با ایده‌ای نو در سطحی جدید، به خلق روشی جدید در حوزه پژوهش و فناوری بپردازد. طرح پایش و سراهای نوآوری آزاد و نگاه جدید دانشگاه آزاد اسلامی به فناوری و نوآوری که در حقیقت به فعلیت رساندن توان جوانان این کشور است، نکته‌ای است که به دنبال تحقق آن هستیم. این کار با کمک سرمایه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که حدود ۵۹ هزار دانشجوی دکتری و بیش از ۳۰۰ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد است، انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ظرفیت بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: اگر از این ظرفیت صحیح و بجا استفاده شود، می‌تواند هر مسئله‌ای را از پیش روی کشور بردارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز علاوه بر افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد افتتاحی در دوره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی هستیم، خاطرنشان کرد: امروز نقطه عطفی در عرصه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی رقم می‌خورد و برآنیم حرکتی را شروع کنیم که ان‌شاءالله در تاریخ ماندگار شود.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی