fa مدرسه عالی مهارتی ابداعی برای اولین بار در ایران است رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد مدرسه عالی مهارتی یکی از نیازهای بزرگ دانشگاه بود که برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شد. 2/6/2019 1:44:51 PM 2/6/2019 1:43:59 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی http://www.aiau.ir/Media/Image/18/01/1801125941_Orig.jpg http://www.aiau.ir/Media/Image/18/01/1801125941_Thum.jpg کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
دکتر ولایتی در مراسم افتتاح مدرسه عالی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی:

مدرسه عالی مهارتی ابداعی برای اولین بار در ایران است

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد مدرسه عالی مهارتی یکی از نیازهای بزرگ دانشگاه بود که برای اولین بار در ایران راه‌اندازی شد.
سه‌شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 13:43
مدرسه عالی مهارتی ابداعی برای اولین بار در ایران است
به گزارش خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در آیین افتتاحیه مدرسه عالی مهارتی حقوق که صبح امروز با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان دانشگاه و جمعی از مدیران سازمان مرکزی، روسای واحدهای استان تهران و جمعی از وکلا و حقوقدانان برگزار شد، گفت: بسیار خرسندم که در ایام مبارک دهه فجر در افتتاحیه این مدرسه مهارتی که کاری ابداعی در نظام آموزش عالی است و برای اولین بار در ایران اتفاق می افتد، حضور دارم.
وی ادامه داد: این موضوع کاملاً طبیعی است که دانشجویان زمانی که درس می خوانند، دوره های کارآموزی نیز بگذرانند، مانند دانشجویان پزشکی که در یک سال آخر در کنار اساتید تمرین می کنند تا پیش از پزشک شدن از استادان خود بیاموزند که چگونه با بیماران رفتار کرده، بیماری آنها را تشخیص داده و درمان کنند.
رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این موضوع در رشته حقوق وجود نداشته و مرکزی نبود که دانشجویان حقوق بتوانند مهارت‌های حقوقی و قضایی را تحت نظر اساتید خود تمرین کرده و آموخته های خود را به عمل تبدیل کنند و این اقدام دانشگاه آزاد اسلامی ابتکار خوبی است که دانشجویان در کنار آموخته های تئوری خود بتوانند مهارت آموزی داشته باشند.
ولایتی با بیان اینکه کار قضاوت یکی از مشکل ترین کارهاست، گفت: قضاوت مانند حرکت بر روی پل صراط است و کسی که قاضی می شود، باید وجدان آگاهی داشته باشد که بحمدلله قضات ما این ویژگی را دارند و خوب است که دانشجویان رشته های مرتبط با حقوق بتوانند با مهارت آموزی و کارآموزی به این درجه برسند.
وی با بیان اینکه افتتاح مدرسه عالی مهارتی حقوق را می توان یکی از دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی دانست، گفت: امیدوارم در آینده امکانی فراهم شود تا بتوانیم در برخی از مقاطع در مدارس عالی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی حاضر شده و از روند کاری آن بازدید کنیم.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی