fa توسعه فرصت‌ اشتغال عامل سرعت روند بازگشت فارغ التحصیلان به کشور است غلامی گفت: به دلیل کاهش فرصت اشتغال، دانشجویان و فارغ التحصیلان خارج از کشور با سرعت کمتری به ایران باز می گردند. 4/14/2019 12:20:43 PM 4/14/2019 12:20:23 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
وزیر علوم مطرح کرد؛

توسعه فرصت‌ اشتغال عامل سرعت روند بازگشت فارغ التحصیلان به کشور است

غلامی گفت: به دلیل کاهش فرصت اشتغال، دانشجویان و فارغ التحصیلان خارج از کشور با سرعت کمتری به ایران باز می گردند.
یکشنبه 25 فروردین 1398 ساعت 12:20
توسعه فرصت‌ اشتغال عامل سرعت روند بازگشت فارغ التحصیلان به کشور است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حال حاضر یکی از مهمترین مباحثی که نهادهای علمی و دانشگاهی آن را دنبال می‌کنند بحث بازگشت فارغ التحصیلان از دانشگاه های برتر جهان به کشور است؛ زیرا آنان می‌توانند با توجه به علم و دانشی که در دانشگاه‌های برتر جهان فرا گرفته‌اند به پیشرفت و پیشبرد اهداف علمی و فناوری کشور کمک به سزایی کنند.
از همین رو چند سالی است که از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان نهاد متولی تربیت دانشجو برنامه بازگشت فارغ التحصیلان را در کنار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش می برد و تاکنون موفقیت‌های خوبی را هم کسب کرده است.
منصور غلامی وزیر علوم،  تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه بازگشت فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های برتر جهان به کشور اظهار کرد: این موضوع فرآیندی است که به صورت طبیعی رخ می‌دهد و وزارت علوم آن را پیگیری می‌کند.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: البته سال‌های گذشته  بازگشت فارغ التحصیلان به کشور با سرعت بیشتری طی می‌شد و اکنون سرعت بازگشت آنها با کمی کندی مواجه شده است.
چرایی کند شدن روند بازگشت فارغ التحصیلان به کشور
وی با اشاره به چرایی کند شدن روند بازگشت فارغ التحصیلان به کشور، بیان کرد: به دلیل کاهش فرصت اشتغال، دانشجویان و فارغ التحصیلان با سرعت کمتری به کشور باز می گردند و همین موضوع سبب کند شدن روند بازگشت و یا توقف آن در برخی مواقع شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: دوست داریم فرزندان ایران اسلامی به کشور بازگردند و با توجه به تخصص‌های ویژه ای که دارند بتوانند به کشور کمک کنند.
وی تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا روند بازگشت فارغ التحصیلان به کشور سرعت بیشتری پیدا کند و از تمام کسانی که در دانشگاه‌های برتر درس خوانده‌اند دعوت می‌کنیم تا به ایران بیایند و این جا بمانند.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی