fa آموزش و پرورش برای جذب 55 هزار نیروی جدید درخواست داد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست 55 هزار استخدام در این وزارتخانه برای سال جاری به سازمان اداری و استخدامی ارسال شده که اکنون در مرحله پایانی بررسی و تصویب قرار دارد. 4/30/2019 1:47:37 PM 4/30/2019 1:47:30 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی http://www.aiau.ir/Media/Image/18/06/1806122564_Orig.jpg http://www.aiau.ir/Media/Image/18/06/1806122564_Thum.jpg کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
معاون وزیر آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش برای جذب 55 هزار نیروی جدید درخواست داد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست 55 هزار استخدام در این وزارتخانه برای سال جاری به سازمان اداری و استخدامی ارسال شده که اکنون در مرحله پایانی بررسی و تصویب قرار دارد.
دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 ساعت 13:47
آموزش و پرورش برای جذب 55 هزار نیروی جدید درخواست داد
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ایرنا، «علی الهیار ترکمن» روز دوشنبه در نشست خبری در آستانه بزرگداشت روز معلم اظهار داشت: با توجه به نیازهای آموزش و پرورش و این مساله که در سال های حاد خروج نیروی انسانی به دلیل بازنشستگی قرار داریم، باید تمهیداتی برای تامین نیروی مورد نیاز اندیشیده شود.
وی تصریح کرد: این نیروها از دو طریق آزمون سراسری و تحصیل به مدت چهار سال در دانشگاه فرهنگیان و استفاده از ماده 28 مبنی بر استخدام دانش آموختگان سایر دانشگاه ها، به شرط گذراندن دوره آموزشی یک ساله به استخدام آموزش و پرورش درمی آیند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: با توجه به سیاست های توسعه ای با احصاء نیازها و به منظور تسهیل فرایندها، به تازگی مدیریت توسعه و پشتیبانی و مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات، اکنون معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع در این وزارتخانه شکل گرفته است.
 جزئیات پرداخت مطالبات فرهنگیان رسانه ای نمی شود
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل احترام به خواسته فرهنگیان و اینکه تمایل ندارند مطالبات آنها خبری شود، از این پس از ارائه جزئیات پرداخت مطالبات خودداری می شود و فرهنگیان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش در جریان فرایند کارها قرار گیرند.
الهیار ترکمن افزود: سایر کارمندان دولت نیز مطالباتی دارند که پرداخت می شود، اما کسی از آنها مطلع نمی شود؛ به همین خاطر این خواسته فرهنگیان است که پرداخت مطالبات آنها رسانه ای نشود.
وی با تاکید بر این نکته که فرهنگیان نباید تاخیر و وقفه در پرداخت مطالبات را به حساب بی توجهی و پی گیری نکردن مسئولان وزارتخانه بگذارند، تصریح کرد: در راستای تکریم عملی فرهنگیان، حدود 34 هزار و 900 میلیارد تومان دریافت و مطالبات تا حدود زیادی پرداخت شد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ماهانه 3 هزار میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق فرهنگیان می شود و سال گذشته از محل حساب ذخیره ارزی و تنخواه بخشی از مطالبات فرهنگیان پرداخت شد که جزئیات آن را اعلام نمی کنیم.
الهیار ترکمن بیان داشت: 835 میلیارد تومان تخصیص 3 ماهه آخر سال 97 در نوبت پرداخت خزانه قرار داشت که 29 اسفند تخصیص های بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه باطل شد که این تصمیم خارج از کنترل دستگاه های مشمول از جمله وزارت آموزش و پرورش بود.
به گفته وی با تخصیص 261 میلیارد تومان در اواخر سال 97 از محل صندوق ذخیره ارزی و 566 میلیارد تومان در هفته گذشته از محل تنخواه برای پرداخت مطالبات حق الزحمه امتحانات، حق الزحمه حق التدریسی ها و سرباز معلمان و نیروی خرید خدمات آموزشی در نظر گرفته شده و اکنون این مبالغ در اختیار استانها است.
 تجلیل از مقام معلم به اقدامات عملی گره زده شود
جانشین وزیر آموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم گفت: معلمان از ضریب نفوذ اجتماعی بالایی برخوردار هستند و هفته معلم زمانی برای قدردانی از زحمات آنها است، اما تجلیل از مقام شامخ آنها باید هر روز انجام شود و این تکریم به اقدامات عملی گره زده شود.
الهیار ترکمن تصریح کرد: اوج تکریم از معلمان در ساختن یک آموزش و پرورش فعال و پویا نمود پیدا می کند و برای اینکه آموزش و پرورش بتواند عملیاتی بودن خود را در راستای اهداف تحولی و سند تحول بنیادین نظام آموزشی به انجام برساند، همه ارکان کشور اعم از مجلس، دولت و نهادهای قانونگذار باید به عرصه بیابند.
وی با تاکید بر اینکه معلمان در این شرایط می توانند اوج ظرفیت های خود را به نمایش بگذارند، ادامه داد: اکنون نگاه واحدی به آموزش و پرورش وجود ندارد و این فقدان تعریف مشترک نسبت به تحولات دستگاه تعلیم و تربیت آسیب زا است که باید این وضعیت ساماندهی شود.
جانشین وزیر آموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم بیان داشت: آموزش و پرورش فقدان تحول خود را ناشی از بی توجهی نهادهای بیرونی می داند و در عین حال برخی نهادها معتقدند این وزارتخانه در راستای اهداف تحولی حرکت نمی کند.
الهیار ترکمن در ادامه به برنامه های هفته معلم و نام گذاری این هفته اشاره کرد و گفت: شهید مطهری اسوه معلمی، معلم زمینه ساز وحدت ملی، معلم و مسئولیت حاکمیت نسبت به نقش و جایگاه آن به ویژه در گام دوم انقلاب، معلم و مرجعیت اجتماعی او، با پیشکسوتان تعلیم و تربیت، معلم مولد سرمایه انسانی و محور توسعه پایدار در سال رونق اقتصادی و مسئولیت پذیری و حراست از قداست معلمی، اسامی در نظر گرفته شده برای این هفته است.
وی تصریح کرد: دیدار با مقام معظم رهبری در 11 اردیبهشت با حضور معلمان منتخب استان ها، دیدار با رئیس جمهوری و رئیس مجلس شورای اسلامی، نشست صمیمی فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش، سخنرانی وزیر آموزش و پرورش به عنوان سخنران قبل از خطبه های این هفته نماز جمعه، دیدار وزیر و برخی معلمان منتخب با خانواده شهید مطهری، از جمله برنامه های هفته گرامیداشت مقام معلم است.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی