fa انتقاد معاون ‌رئیس جمهور از اصرار خانواده‌ها برای‌ استخدام ‌فرزندانشان در ادارات دولتی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از بزرگ‌ترین خیانت‌هایی که ما به فرزندانمان می‌توانیم بکنیم این است که آنها را استخدامی کنیم چرا که این اقدام نوآوری و موفقیت را از آنها می‌گیرد. 5/15/2019 3:24:17 PM 5/15/2019 3:24:14 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
چرا استخدام؛

انتقاد معاون ‌رئیس جمهور از اصرار خانواده‌ها برای‌ استخدام ‌فرزندانشان در ادارات دولتی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از بزرگ‌ترین خیانت‌هایی که ما به فرزندانمان می‌توانیم بکنیم این است که آنها را استخدامی کنیم چرا که این اقدام نوآوری و موفقیت را از آنها می‌گیرد.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 15:24
انتقاد معاون ‌رئیس جمهور از اصرار خانواده‌ها برای‌ استخدام ‌فرزندانشان در ادارات دولتی
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سورنا ستاری عصر امروز در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: تمام اجزایی که در استان در حال فعالیت هستند اگر بخواهند می‌تواند زمینه توسعه همه‌جانبه یزد را فراهم کنند.
وی با اشاره به اینکه تاریخ ایران نشان دهنده پیشرفت همه جانبه ایران بوده است، گفت: در 100 سال گذشته نفت سبب شده بسیاری از فرهنگ‌های اقتصادی به ویژه ارزش و جایگاه کارآفرینی در ایران از بین برود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: ما باید به این موضوع برسیم که با پول دولت نمی‌توانیم به ارزش افزوده اقتصادی دست پیدا کنیم و پول دولت برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها است.
ستاری با بیان اینکه هیچ زمانی به اندازه امروز در حوزه آموزش هزینه نکرده‌ایم بیان کرد: با این وجود چرا ما الان ابن سینا، خوارزمی، فارابی و سایر دانشمندان قبل را نداریم، مگر ما در گذشته به این میزان برای علم هزینه می‌کردیم؟
وی ادامه داد: در استان اصفهان ما همه گونه سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع در طول سال‌های گذشته انجام دادیم و حتی فولادی که باید در کنار آب باشد را در این استان قرار دادیم ولی الان این استان سومین استان در بیکاری کشور است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه رشد در این صنایع بوده ولی آن چیزی که انتظار داشتیم محقق نشده بیان کرد: متکی بودن به درآمد مفت و منابع زیرزمینی نمی‌تواند زمینه توسعه اقتصاد کشوری را فراهم کند.
ستاری تصریح کرد: اگر پول قرار بود در دانش تعیین کننده باشد الان عربستان باید پایه دانش جهان باشد؛ دانش و تکنولوژی نیازمند یادگیری است و اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور را از پایه نفتی به پایه نیروی انسانی تغییر دهیم، راه آن این است که در حوزه کارآفرینی، دانش بنیان و فناوری حرکت کنیم.
وی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم از پژوهش محصول بیرون بیاید باید بخش خصوصی در آن فعالیت کند و هیچ پژوهشی با پول دولت به سرمایه‌گذاری نمی‌رسد و در صورتی که سرمایه‌گذاری انجام شود هم نتیجه مدنظر به وجود نمی‌آید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، خواست عمومی در استان یزد برای تحقق صنایع دانش بنیان و فناوری جدید را ارزشمند دانست و عنوان کرد: الان در بیوتک موادی داریم که یک تا دو گرم آن 700 هزار دلار قیمت دارد و همین دانشی است که به ارزش افزوده ختم می‌شود.
ستاری خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین خیانت‌هایی که ما به فرزندانمان می‌توانیم بکنیم این است که آنها را استخدامی کنیم چرا که این اقدام نوآوری و موفقیت را از آنها می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه فروش پارچه هم نوعی خام‌فروشی است گفت: ارزش افزوده در فروش پارچه نیست بلکه تولید پوشاک و برندسازی در حوزه پوشاک و نساجی سبب ارزش افزوده می‌شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه الان 4250 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند خاطرنشان کرد: الان زمان آن است که اگر می‌خواهیم به توسعه و پیشرفت دست پیدا کنیم، موانع را از جلوی پای جوانان برداریم و زمینه ای فراهم کنیم که آنها بتوانند با سرعت به جلو حرکت کنند.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی