fa داشتن گواهی مهارت شرط ترخیص سربازان است نماینده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان نیروهای مسلح کشور گفت: از سال ۱۴۰۱ کارکنان وظیفه پس از پایان این دوره مقدس در صورت داشتن گواهی مهارت‌آموزی از خدمت سربازی ‌ترخیص خواهند شد. 11/27/2019 8:30:10 AM 11/27/2019 8:30:00 AM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی http://www.aiau.ir/Media/Image/18/03/1803151526_Orig.jpg http://www.aiau.ir/Media/Image/18/03/1803151526_Thum.jpg کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
یک مسوول در ستاد نیروهای مسلح:

داشتن گواهی مهارت شرط ترخیص سربازان است

نماینده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان نیروهای مسلح کشور گفت: از سال ۱۴۰۱ کارکنان وظیفه پس از پایان این دوره مقدس در صورت داشتن گواهی مهارت‌آموزی از خدمت سربازی ‌ترخیص خواهند شد.
سه‌شنبه 5 آذر 1398 ساعت 17:30
داشتن گواهی مهارت شرط ترخیص سربازان است
به گزارش بازارکار رضا علیخانی،  در همایش مشترک مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان زنجان که در اتاق جلسات تیپ ۲۱۶ زرهی شهید مخبری زنجان برگزار شد، افزود: ۲ سال از زمان شکل‌گیری این قرارگاه در ستاد کل نیروهای مسلح، می‌گذرد و طی مدت یاد شده در حوزه مهارت‌آموزی سربازان حین خدمت، گام‌های خوب و موثری برداشته شده است.
وی با بیان اینکه دستیابی به موفقیت در اهداف و برنامه‌های قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، نیازمند کار جمعی و فرهنگ‌سازی بهینه است، اظهار داشت: این یک فرصت بسیار خوب است و سربازان وظیفه باید از این فرصت مناسب و مزیت‌های بسیار بالای آن، به منظور مهارت‌ آموزی حین خدمت که منجر به ایجاد اشتغال و کارآفرینی بعداز دوران خدمت مقدس سربازی می شود، به طور جدی استفاده کنند.
علیخانی با تاکید بر اینکه اوقات کلاس‌های مهارت‌آموزی نباید به بطالت بگذرد، افزود: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، مهارت‌آموزی به سربازان وظیفه با ارتقای سطح تعاملات دستگاه های ذیربط و تلاش و اصرار نیروهای مسلح، با کیفیت بهتر و بیشتری پیش خواهد رفت.
وی به مهارت آموزی قبل، حین و بعد خدمت سربازی اشاره و تصریح کرد: سند تحولی در قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در حوزه سربازی به صورت گام به گام رونمایی شده است و به منظور ایجاد اشتغال با قوت هرچه تمام به سمت اجرا پیش می‌رود.
علیخانی با تاکید بر اینکه نحوه آموزش‌های مهارتی به سربازان باید به صورت تکیفی باشد، افزود: کسی که به حوزه سربازی ورود پیدا می‌کند باید بداند که نیاز استان و جامعه خود چیست و متناسب با آن آموزش دیده و مهارت لازم را کسب کند و منابع تلف نشود.
وی با اشاره به اینکه مسیر مهارت آموزی‌ها به سربازان وظیفه باید کانالیزه باشد و از زمان درنظر گرفته شده نیز به شکل متناسب‌تری استفاده شود اظهار داشت: مهارت آموزی کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح باید هدفمند باشد تا بتوانند از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها در کسب مهارت بهره‌مند شوند.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی