Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار نظام وظیفه دانشگاهیان
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
اخبار دانشگاه آزاد اسلامی
اخبار کانون
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
آخرین قیمت کالاهای روز:
قیمت خودروهای داخلی و خارجی
شارژ سیم کارت اعتباری
جزئیات بخشش اضافه خدمت‌ها؛
-
رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: دو سوم اضافه خدمت های ناشی از غیبت سنواتی توسط فرماندهان بخشیده می شود.سردار سیدحمید صدرالسادات در تشریح این خبر گفت: براساس قانون وظیفه عمومی که هم اکنون قابل اجرا است، د... (ادامه)
-
معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان کرمان گفت: مشمولان نظام وظیفه می‌توانند از طریق سامانه پیام کوتاه و یا سامانه تلفن گویا از وضعیت نظام وظیفه خود مطلع شوند.سرهنگ محمود پارسا با اشاره به راه‌اندازی... (ادامه)
شرایط بهره‌مندی از معافیت حین سربازی
-
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا چگونگی پیگیری برای استفاده از معافیت در حین خدمت سربازی را تشریح کرد.سردار حمید صدرالسادات در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی... (ادامه)
به میزبانی سازمان صنایع دفاع؛
پنجمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع ‌برگزار می‌شود
-
معاون توسعه منابع انسانی وزار‌ت دفاع گفت: پنجمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع و دومین همایش فرماندهان نمونه با تقدیر از سربازان و فرماندها‌ن برترفردا... (ادامه)
معاون وزیر بهداشت خبر داد:
هماهنگی با نیروهای مسلح برای سربازی فارغ التحصیلان پزشکی/ سربازان پیام آور سلامت می‌شوند
-
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت به دلیل خدمت سربازی نمی تواند فارغ التحصیلان مرد در رشته پزشکی را بلافاصله بکار گیرد، گفت: در حال... (ادامه)
مهلت معرفی مشمولان خدمت وظیفه عمومی اعلام شد
-
تمام مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال های 1355 تا 1375 باید در سال جاری وضعیت خدمتی خویش را با توجه به مهلت های تعیین شده مشخص کنند.به گزارش روز چهارش... (ادامه)
زمان اتمام اعتبار کارت‌های پایان خدمت قدیمی
-
کارت‌های پایان خدمت قدیمی تا پایان بهار امسال دارای اعتبار بوده و پس از آن از درجه اعتبار ساقط می‌شوند.به گزارش خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ا... (ادامه)
طرح اصلاحیه قانون خدمت وظیفه عمومی این هفته در مجلس بررسی می‌شود
-
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس این هفته طرح اصلاحیه قانون خدمت وظیفه عمومی را مورد بررسی قرار می‌دهد.اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روزها... (ادامه)
رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی خبر داد:
اعطای مدرک علمی کاربردی به سربازان
-
رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی با اعلام اینکه تا پایان سال 50 مرکز علمی و کاربردی که استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند تعطیل خواهند شد، گفت: در حا... (ادامه)
پیشنهاد جدید بنیاد ملی نخبگان؛
حذف فارغ‌التحصیلان نخبه دوره کارشناسی از تسهیلات نظام وظیفه/ اعطای تسهیلات به سه گروه
-
معاون فرهنگی و امور فرهنگی از پیشنهاداتی برای مشمولان تسهیلات نظام وظیفه خبر داد و گفت: با توجه به آسیب‌هایی که در اعطای تسهیلات نظام وظیفه به نخبگان ... (ادامه)
زمان سربازی به تعداد تولد پسران بستگی دارد؛
واکنش سردار کمالی به خبر افزایش بیش از ۲۴ ماه سربازی
-
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی درباره افزایش مدت زمان خدمت سربازی ارائه کرد.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ روز گذشته مراد ملایی، معاو... (ادامه)
حقوق سربازان در سال آینده افزایش می‌یابد؛
صحبت‌ها در مورد کاهش یا افزایش مدت سربازی صحت ندارد
-
ارائه سبد کالا به سربازان و افزایش حقوق آنان، بیمه سربازان، مدت قطعی خدمت سربازی و پاسخ به منتقدان بالا رفتن سن ازدواج در پی سربازی اجباری، از موضوعات... (ادامه)
فراخوان فارغ‌التحصیلان برای اعزام به سربازی
-
کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ اول اسفندماه 1392 هستند برای اعزام به سربازی فراخوانده شدند.به گزارش سرویس «ا... (ادامه)
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
خدمت پزشکی جایگزین سربازی شود
-
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: وضعیت مطلوب در آموزش پزشکی این است که خدمت پزشکی جایگزین خدمت سربازی شود و این مسئله‌ای است که در نظر ما پسندی... (ادامه)
احتمال تغییر در الگوی سربازی از زبان احمدی‌مقدم
-
رئیس پلیس کشور احتمال تغییر در الگوهای سربازی را ممکن دانست و گفت: باید روی الگوهای مختلف کار کرده و آنان را بهینه کنیم،‌ اما این امر باید تدریجی به پ... (ادامه)
معاون ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد:
خدمت سربازی اضافه نمی‌شود
-
معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بنا نداریم فعلاً خدمت وظیفه عمومی را افزایش دهیم و سال آینده هم همان قانون قبلی اجرا می شود.امیر سرتیپ مح... (ادامه)
درخواست ارتش از ستادکل نیروهای مسلح برای چکاپ روحی و روانی مشمولان خدمت سربازی
-
معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بررسی‌های ما درباره علل خودکشی در یک دوره شش ماهه حاکی از این است که وجه مشترک اقدام‌کنندگان به خودکشی، مشک... (ادامه)
مهلت اعتبار کارت‌های پایان خدمت تمدید شد
-
مهلت اعتبار کارت‌های پایان خدمت قدیمی تا پایان بهار سال آینده تمدید شد.سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در این باره گفت: برابر ... (ادامه)
جزئیات جذب سرباز معلم ها اعلام شد
-
بخشنامه جذب سرباز معلم اواسط بهمن به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.برنامه وزارت آموزش و پرورش، انتخاب مشمولینی است که کسر خدمت ندارند... (ادامه)
به بهانه بازبینی طرح خدمت پزشکی؛
سربازی اجباری پزشکان بازبینی می‌شود
-
طرح خدمت پزشکی عبارتی است که دانشجویان رشته پزشکی آن را با عنوان سربازی اجباری یاد می کنند، عبارتی که وزیر بهداشت نیز در بخشی از صحبت‌های خود به آن اش... (ادامه)
واگذاری سبد کالا به سربازان متاهل/ اعلام زمان جدید خدمت سربازی
-
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت خدمت جدید سربازی تا پایان سال اعلام می شود.سردار موسی کمالی در خصوص واجدین شرایط استفاده از تسهیلات ... (ادامه)
برنامه‌ریزی برای سربازی دانشجویان فنی حرفه‌ای با طرح «سپاه تولید»
-
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به بحث "سپاه تولید " به عنوان یکی از برنامه های جدید دانشگاه گفت: ما برای خدمت سربازی دانشجویان برنامه... (ادامه)
آخرین تاریخ اعتبارکارتهای پایان خدمت قدیمی
-
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا آخرین تاریخ اعتبار کارت‌های پایان خدمت قدیمی را اعلام کرد.سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگ... (ادامه)
رئیس و جانشین سازمان نظام وظیفه:
فعلا برنامه‌ای برای افزایش خدمت سربازی نداریم/ خبرهای خوش برای مشمولین متاهل
-
طرحی را مجلس شورای اسلامی تهیه کرده و در حال بررسی است. با بررسی هایی که در خصوص این طرح انجام خواهیم داد تصمیم گیری می شود که چه امتیازاتی را می توان... (ادامه)
رئیس هیات ورزشی سربازان نیروهای مسلح:
توجه به آمادگی جسمانی سربازان از اولویت‌های ستاد کل است
-
رئیس هیات ورزشی سربازان نیروهای مسلح خواستار ایجاد یک زمان‌بندی مشخص و ثبت تقویمی ورزشی برای برگزاری مسابقات ورزشی سربازان شد.به گزارش خبرنگار «انتظام... (ادامه)
صدرالسادات:
افزایش مدت زمان سربازی فعلا مشخص نیست/ احتساب دو سال سربازی به عنوان سابقه کار
-
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از طی کردن گام‌های اولیه سامانه‌ای خبر داد که براساس آن امکان شناسایی سربازان غائب و فراری تسهیل شده و به راحتی می‌توان آ... (ادامه)
حجت‌الاسلام ترابی:
طرح کم‌ کردن خدمت سربازی دانشجویان متاهل در حال پیگیری است
-
مسئول شورای استانی نهاد رهبری در خراسان‌رضوی گفت: طرح کم کردن خدمت سربازی دانشجویان متاهل و ایجاد خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی از مسائلی است که در حال ... (ادامه)
جزئیات معافیت مشمول متقاضی کفالت مادر فاقد همسراعلام شد
-
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، داشتن برادر سالم بالای ۱۸ سال در این نوع معافیت مانع بوده وهمچنین مهاجرت ، ازدواج یا در حبس بودن برادردلیلی بر استفا... (ادامه)
احمدی مقدم:
در قوانین سربازی صرفا پیشنهاددهنده هستیم و افزایش حقوق سربازان به ناجا ربطی ندارد
-
فرمانده نیروی انتظامی گفت: در قوانین وظیفه عمومی صرفا پیشنهاد دهنده هستیم.سردار اسماعیل احمدی‌مقدم  درباره افزایش حقوق سربازان و سربازی حرفه‌ای گفت: ن... (ادامه)
آئین‌نامه جدید قانون سرباز قهرمان از بهمن قابل اجراست
-
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آئین نامه اجرایی اصلاح قانون سرباز قهرمان تا آخر این ماه ابلاغ می شود و از بهمن قابل اجراست.سردار سرتیپ ... (ادامه)
امکان تمدید مهلت اعزام مشمولان پذیرفته شده در نیمسال دوم دانشگاه فراهم شد
-
معاون امور مشمولان و معافیتهای سازمان وظیفه عمومی گفت: امکان تمدید مهلت اعزام مشمولان پذیرفته شده در نیمسال دوم دانشگاهها از روز پنجشنبه فراهم شده است... (ادامه)
معاون سابق مشمولان سربازی:
به سربازی نگاه صفر و صد نداشته باشیم/فلسفه 1304سربازی دیگر موضوعیت ندارد
-
مسائل مربوط به سربازی حرفه ای،مدت سربازی و مشکلات دوران سربازی مسائلی است که در گفت وگو با معاون سابق مشمولان سربازی ناجا به آن پرداخته شده است.به گزا... (ادامه)
تسهیلات نظام وظیفه برای مشمولانی که در بهمن دانشجو می‌شوند
-
سازمان وظیفه عمومی ناجا تسهیلاتی را برای برخی مشمولان که بهمن 92 دانشجوی می شوند، اعلام کرد.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اداره اجتماعی سازم... (ادامه)
آخرین جزئیات معافیت پزشکی سربازی اعلام شد
-
اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، طی اطلاعیه‌ای اعلام داشت: از جمله ظرایف لحاظ شده در قانون خدمت وظیفه عمومی، توجه به وضعیت سلامت جسمی و روحی افر... (ادامه)
سردار موسی کمالی: سربازی دو ساله می‌شود
-
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در صورت تامین کارکنان وظیفه نیروهای مسلح هیچ‌گونه افزایش مدت خدمت سربازی را نخواهیم داشت.سردار موسی کمالی با ... (ادامه)
امکان تعویق اعزام به خدمت ورزشکاران تا 4 ماه؛
شرایط خدمت سربازی در باشگاه‌های ورزشی
-
تمامی مشمولان ورزشکاری که در تیم‌های ملی عضویت دارند می‌توانند با ارائه درخواست خود از طریق وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح خدمت دور... (ادامه)
خدمت نظام؛ اول سه ماه افزایش برای همه بعد سه ماه کاهش برای متاهلان
-
در حالی که چند روز قبل سردار موسی کمالی از احتمال افزایش سه ماهه خدمت سربازی به دلیل کمبود جمعیت مشمول خبر داده بود خبرها حاکی از کم شدن سه ماهه خدمت ... (ادامه)
فراخوان اعزام به خدمت فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها در دی ماه 1392
-
سازمان وظیفه عمومی ناجا، کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها را که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم دی ماه امسال هستند را فراخواند.به گزارش سرویس... (ادامه)
سردار کمالی خبر داد:
احتمال حذف تمام یا بخشی از کسر خدمت‌ها/خرید و فروش سربازی نداریم
-
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از احتمال حذف تمام یا بخشی از کسر خدمت‌های مربوط به سربازی در سال آینده خبرداد.به گزارش خبرنگار « انتظا... (ادامه)
اطلاع از وضعیت سربازی با یک پیامک
-
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا نحوه استفاده از سامانه پیامکی این سازمان را تشریح کرد.سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری... (ادامه)
نتایج مرحله نخست طرح سربازی هیأت علمی دانشگاه‌ها اعلام شد
-
نتایج مرحله اول بررسی تقاضاهای قانون نحوه تامین هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی در قالب طرح سربازی از سوی مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی... (ادامه)
سربازان کارشناسی ارشد فقط در حوزه‌های تخصصی پلیس راهور به‌کارگیری می‌شوند
-
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ هرگونه استفاده پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از سربازان وظیفه دارای مدرک فوق لیسانس در ت... (ادامه)
صدرالسادات: قرار نیست شرایط سربازی تغییر کند
-
 مهم این نیست که باید موها را با شماره دو تراشید، مهم این است که ایران به همراه کشورهای سائوتوم و پرنسیپ، گینه استوایی، بورکینافاسو، سومالی، سوریه، کر... (ادامه)
سردار کمالی:
برنامه‌ای برای کاهش مدت خدمت سربازان متأهل نداریم
-
جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه برنامه‌ای برای کاهش مدت خدمت وظیفه سربازان متاهل وجود ندارد گفت: اساساً مجلس حق ورود در مدت... (ادامه)
دولت ابلاغ کرد؛
اعلام شرایط معافیت‌های تحصیلی جدید سربازی
-
با تصویب هیئت وزیران، آیین‌نامه اجرایی معافیت تحصیلی مشمولان وظیفه‌عمومی برای اجرا ابلاغ شد.به گزارش خبرآنلاین؛ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت دفاع ... (ادامه)
تهیه پیش‌نویس طرح کاهش ۳ماهه سربازی متأهلان توسط ستادکل نیروهای مسلح
نظام وظیفه دانشگاهیان -
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تهیه پیش‌نویس طرح کاهش ۳ماهه سربازی متأهلان توسط ستادکل نیروهای مسلح خبر داد.به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری ... (ادامه)
نکاتی مهم در مورد صدور مجوز خروج از کشور و معافیت تحصیلی دانشگاهیان عمره‌گزار
نظام وظیفه دانشگاهیان -
دانشجویانی که قبل از عمره قصد خروج از کشور دارند، باید شخصا نسبت به اخذ مجوز خروج از کشور اقدام کنند.به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران ... (ادامه)