Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار نظام وظیفه دانشگاهیان
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
دستورالعمل جذب سرباز معلمان در سال جدید ابلاغ شد 
 
 
  -
دستورالعمل جذب و بكارگیری سرباز معلمان در سال 95 از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.
به گزارش ایرنا ، بر اساس بخشنامه یادشده افراد واجد شرایط باید فارغ التحصیل در مقطع فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس بوده و تاریخ اعزام آنها اول تیرماه و اول شهریور ماه 95 باشد.
بنابراین گزارش ،‌ افراد فوق الذكر در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش و در مدت خدمت خود به عنوان سرباز معلم جذب ‌شده و متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به امور اداری آموزش و پرورش شهرستان‌ها مربوطه مراجعه كنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، در این بخشنامه آمده است: در جذب و بكارگیری افراد ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس باید رعایت شود. همچنین ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی از پذیرش رشته‌های مرتبط با پزشكی (ارتوپدی و فوریت‌های پزشكی ) باید خودداری شود.
این بخشنامه می افزاید: از مشمولین واجد شرایط دارای شرایط برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت كه تاریخ اعزام ‌آنها تیر و شهریور 95 است ثبت‌نام صورت گرفته و اسامی پذیرفته شدگان نهایی در تاریخ 25 اردیبهشت امسال به حوزه ستادی آموزش و پرورش ارسال شود.
بر این اساس فهرست مدارك داوطلبان حائز شرایط و امتیاز لازم بلافاصله در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم در خصوص دریافت نظر نهایی در زمان مناسب انجام خواهد شد.
بنابراین گزارش ، مجریان معلمان وظیفه استان پس از ثبت‌نام داوطلبان برگه اعزام به خدمت آنها را تا چند روز قبل از اعزام به مراكز آموزشی نزد خود نگهدارند و سپس قبل از اعزام به همراه برگه اعلام محل خدمت كه از سازمان وظیفه عمومی ناجا برای پذیرفته شدگان ابلاغ شده جهت تحویل به مراكز آموزشی به آنها عودت دهند. بر این اساس اسامی پذیرفته شدگان نهایی مطابق سهمیه تخصیصی در زمان مقرر و به صورت تكمیل نرم‌افزار طراحی شده در این خصوص ارسال می‌شود.
براساس بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ، داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را نیز تكمیل و پس از الصاق یك قطعه عكس به همراه تصویر تمام صفحات شناسنامه تحویل مسئول ثبت‌نام كنند كه این فرم‌ها پس از فهرست‌برداری به هسته گزینش استان تحویل خواهد شد.
براین اساس داوطلبان باید از سلامت كامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند كه به تأیید اداره كل آموزش و پرورش استان برسد، علاوه بر این برگه آماده به خدمت پذیرفته‌شدگان باید ممهور به مهر انجام واكسیناسیون باشد.
برنامه وزارت آموزش و پرورش انتخاب مشمولینی است كه كسری خدمت ندارند و بایستی در این خصوص از متقاضیان تعهد گرفته شود. متقاضیان در صورت كتمان كسر خدمت و سپس درخواست استفاده از آن در طول سال تحصیلی ملزم به جبران خسارات مادی ناشی از «خروج قبل از پایان سال تحصیلی»‌ و «هزینه دوره آموزشی بدو خدمت و دوره آموزش نظامی»‌ هستند.
بنابراین گزارش ، ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از اتمام خدمت موظف غیرمجاز است و انجام خدمت ضرورت در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌كند.
براساس ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش ، اعزام پذیرفته شدگان به مراكز آموزش نظامی در تاریخ اول تیرماه 95 انجام خواهد شد، بنابراین باید در این خصوص اطلاع‌رسانی مناسب صورت گرفته و قبل از اعزام نیز برگه‌های اعزام افراد كنترل شود. اشتباه در ثبت مشخصات پذیرفته شدگان (به ویژه كد ملی)، موجب حذف ایشان شده و مسئولیت آن بر عهده اداره كل آموزش و پرورش استان است.
این بخشنامه تاكید دارد، اگر مشمولی قبلاً درخواست معافیت پزشكی و یا تحصیلی كرده باشد سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو كرده و لذا از لیست سرباز معلمان كنار گذاشته می‌شود. لازم است این افراد در مهلت ثبت‌نام نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام كنند.

 

دانش‌آموخته عزیز:

پیشنهاد می‌شود در صورت تمایل با کلیک روی این لینک، اخبار سایت را به هم‌دانشگاهی و دوستان خود معرفی کنید.

(این امکان برای افرادی که در سایت ثبت‌نام نموده‌اند، فراهم است.)

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 30/01/1395 08:44 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 30/01/1395 11:45 ق.ظ