Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار بازار کار و فرصت‌های شغلی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
معاون وزیر کار مطرح کرد: 
ثروت‌آفرینی در جامعه با توسعه مهارت‌آموزی 
 
 
  -
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیاز امروز کشور را ایجاد اشتغال پایدار همراه با بهره‌وری دانست و گفت: مهارت‌آموزی منجر به تولید ثروت و سرمایه در جامعه می‌شود.

سلیمان پاک‌سرشت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در تمامی کشورها آموزشهای فنی و حرفه‌ای پاسخگوی چهار ضرورت اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و تکنولوژی است و اشتغال،‌ رشد بالای اقتصاد و بهره‌وری در نتیجه پاسخگویی به این چهار نیاز محقق می‌شود.

وی با بیان این که در حال حاضر اشتغال در جامعه از بهره وری مورد انتظار برخوردار نیست، گفت: امروز با کیفیت خاصی از بیکاری مواجه هستیم و بخش مهمی از جمعیت بیکار کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی در بر می گیرند که همین امر ضرورت توجه به مهارت آموزی را نشان می‌دهد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مهارت آموزی به عنوان موتور محرکه اقتصاد نام برد و خاطرنشان کرد: لازم است مهارت آموزی به عنوان موتور محرکه تغییرات آینده در جامعه و در حوزه‌های مختلف اعم از صنعت، مشاغل و قلمروهایی که به صورت غیر مستیم می‌تواند بر کار ما تاثیرگذار باشد، حرکت کند.

پاک‌سرشت با بیان اینکه مهارت آموزی به تولید ثروت و سرمایه منجر می‌شود، ادامه داد: خوشبختانه نهادهای مهارت آموزی، به عنوان نهادهای پیشرو در جامعه مطرح هستند و ما در راستای مهارت آموزی به ایجاد تغییراتی در ساختارها، روشها، رویکردها و مقررات نیاز داریم تا بتوانیم فقر مهارتی را در کشور کاهش دهیم.

وی در عین حال بر لزوم تشکیل شورای مهارت آموزی در مراکز استانها تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای استانها، می‌توان از طریق منطقه‌بندی کردن استانها از پراکندگی برنامه‌های آموزشی جلوگیری کرد.

به گفته رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، در دنیای امروز ماهیت مهارت آموزی تغییر کرده و باید به عنوان مجموعه مهارتهایی دیده شوند که می‌توانند در کنار هم تولید ارزش کنند.

مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 29/08/1396 06:42 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 29/08/1396 03:13 ب.ظ