Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار بازار کار و فرصت‌های شغلی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری:  
مراکز رشد فرصتی برای تامین نیروی انسانی دانش آموخته هستند  
 
 
  -
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تلاش دولت برای تاسیس ٩٥٠ هزار شغل در کشور و اهمیت به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی، مراکز رشد را فرصتی برای تسهیل تامین نیروی انسانی دانش آموخته دانست.
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، علی وطنی روز سه شنبه در مراسم گشایش مرکز رشد فناوری دانش بنیان خلاقیت برتر و آکادمی باشگاه هوافضای جوان افزود: در دولت دوازدهم شاهد افتتاح این مرکز رشد هستیم که در آن بحث تحقیقات از مدارس اغاز شده است.
نخستین مرکز رشد دانش‌بنیان حوزه هوافضا با هدف اجرایی‌سازی تفاهم‌نامه چهارجانبه تجهیز شبکه پژوهش سراهای دانش‌آموزی و با مشارکت ستاد صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، وزارت آموزش‌ و پرورش، صندوق کارآفرینی امید، شرکت دانش‌بنیان خلاقیت برتر و شهرداری تهران فعالیت خواهد کرد.
وطنی در بخش دیگری از سخنانش پیچیده ترین فناوری را مربوط به فناوری هوانوردی و فضانوردی خواند و ورود آموزش و پرورش و ذینفعان در این مرکز رشد به عنوان نیروی بنیادی و پایه، و شهرداری ها را که میزبان بزرگ ترین جمعیت نیروی انسانی هستند، موجب همگرایی و همکاری بیشتر برای عملیاتی شدن نقشه جامع علمی کشور دانست.
وی خاطرنشان کرد: مراکز رشد این فرصت را ایجاد می کنند تا برای تامین نیروی انسانی پلی میان آموزش و پرورش و شهرداری ها زده شود و نیز از این طریق بحث مهاجرت از روستاها به شهرها برطرف شود و علاوه بر ان، دانش اموزان دنبال شغل نروند بلکه شغل به دنبال انها بیاید.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی خاطرنشان کرد: مراکز رشد همچنین به دانش اموزان کمک می کنند تا علاقه مندی خود برای تحصیل در رشته دانشگاهی را بیابند؛ همچنین در این مراکز بحث کسب و کار به دانش اموزان آموزش داده می شود.
وطنی ابراز امیدواری کرد که تاسیس این مرکز جدید بسترساز راه اندازی مراکز رشد در رشته های مختلف در کشور باشد.
وی همچنین گفت: برای اشتغال در کشور باید فکر اساسی کرد؛ روش های سنتی با تکیه بر نفت به پایان رسیده و باید با روش های مبتنی بر نفت عمل کنیم. باید از داشته هایمان، منابع زیرزمینی و روی زمینی و در راس آن نیروی انسانی با اعتماد بالا استفاده کنیم تا بر این مهم فایق آییم.
وطنی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بخشی از فعالیت ستاد توسعه هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بحث حمل و جابجایی مسافر مربوط می شود اما این بخش دارای ظرفیت های دیگری است و می توان در شرایط کنترل مدیریت بحران کشور و بحث کنترل ترافیک و امدادرسانی هم از انها استفاده کرد.
به گزارش ایرنا، مرکز رشد دانش‌بنیان خلاقیت برتر به ‌عنوان نخستین مرکز فناوری ملی در حوزه هوافضا محسوب می شود که علاوه بر آموزش فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی، به عنوان «مربی هواپیمای مدل در پژوهش سراهای دانش‌آموزی»، «کلینیک کسب ‌و کار دانش‌آموزی» و «مرکز نوین شهری با مخاطب دانش‌آموزی» نیز کاربرد دارد.
این مرکز، نماد همکاری مؤثر و هدفمند سازمان‌های مختلف خواهد بود و در تلاش است تا از جنبه‌های مختلفی مانند «اشتغال‌زایی و ترویج فناوری هوایی در میان اقشار مختلف جامعه به ‌خصوص دانش آموزان» و «تربیت نیروی انسانی کارآفرین و متخصص برای آینده صنعت هوایی»، زیرساخت مناسبی را برای اجرای مأموریت خود فراهم آورد.
طبق سند جامع توسعه هوافضای کشور، ستاد صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، وظیفه «سیاست‌گذاری اجرایی»، «راهبری»، «هماهنگی» و «ایجاد ارتباطات بین دستگاهی لازم» برای گسترش فناوری و صنایع دانش‌بنیان در حوزه هوایی و هوانوردی در چارچوب این سند را برعهده دارد.
در همین راستا، تلاش‌های این ستاد منجر به انعقاد تفاهم‌نامه بین دستگاهی شده است که مرکز رشد دانش‌بنیان خلاقیت برتر، بازوی اجرایی این تفاهم‌نامه خواهد بود.
مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 27/06/1396 05:52 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 27/06/1396 01:22 ب.ظ