Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار بازار کار و فرصت‌های شغلی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
 
صالحی: به آستانه‌های علم و فناوری دست‌ یافته‌ایم 
 
 
  -
علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی گفت: «در ابتدای انقلاب دستیابی به هیچ یک از آستانه‌های علم و فناوری در کشور وجود نداشت و در حال حاضر پس از 38 سال و با تلاش‌های انجام شده به بسیاری از این آستانه‌ها دست یافتیم و شاهد پیشرفت در حوزه‌های مختلف بودیم که بحث لیزر یکی از این حوزه‌ها است. با کمک معاونت علمی موفق شدیم تجربیات متراکم و اندوخته شده در کشور را در قالب‌هایی همچون استارتاپ و مراکز نوآوری شتاب دهیم تا این دستاوردها و تجربه‌ها تبدیل به محصولاتی شود و در جامعه به فروش رسد.»
صالحی گفت: «هر سال نسبت به گذشته شاهد رشد مضاعف در تولیدات و محصولات دانش‌بنیان هستیم که این رشد خطی نیست. در همین مرکز نوآوری لیزر فعالیت‌های نوآورانه بسیاری انجام شده تا دانش‌آموزان با این فناوری از مقاطع پایه آشنا شوند که این مسئله تحولی عظیم را در کشور ایجاد می‌کند. این اقدام اگر با همین شتاب به حرکت خود ادامه دهد در چند سال آینده باعث می‌شود دانش‌آموزان کشور با مباحث مرتبط با لیزر آشنا شده و این نیرو ذخایری شوند تا دانشمندان این حوزه تامین شود.»
مرکز نوآوری لیزر ایران به عنوان نخستین مرکز نوآوری در این حوزه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد تا دانش لیزر در قالب محصولات کاربردی به صنایع ورود پیدا کند همچنین جذب ایده‌های نوآورانه و رفع نیاز بازار از دیگر اقدامات این مرکز است. 8 شرکت دانش‌بنیان در این مرکز مستقر هستند که فعالیت این شرکت‌ها در حوزه تولید محصولات بومی لیزر است. در این مرکز تجهیزاتی در حوزه‌های مختلف همچون آموزش، پزشکی، صنعت و تحقیقات تولید می‌شود. محصولاتی همچون چشمک لیزری، کیت پیشرفته لیزر، چشم نوری، لیزر تراپی در این مرکز با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شدند. البته برای فرهنگ‌سازی و ترویج حوزه لیزر مرکز اقدام به تولید کیت‌های آموزش لیزر برای پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی کرده است تا آموزش از پایه شکل گیرد.
همچنین معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کردند که محمود شیخ زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی، محمد صادق ضبیحی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی و پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و حسام‌الدین‌ زند مدیرکل تجاری‌سازی نیز در این بازدید حضور داشتند.
مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 28/05/1396 08:33 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 28/05/1396 04:04 ب.ظ