Skip Navigation Links
انصراف از پیوندهای مرور
صفحه اصلی
درباره كانون
خدمات و تسهیلات
بخشنامه‌ها
کانون واحدها
انتقاد و پيشنهاد
تماس با ما
سوالات متداول
چاپ صفحهمعرفی سایت به هم دانشگاهی
اخبار تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
انصراف از پیوندهای مرور
عضویت‌و‌صدور‌کارت‌فارغ‌التحصیلی:
ثبت نام در سایت
عضویت رایگان
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌فارسی
درخواست‌کارت‌شناسایی‌‌انگلیسی
درخواست‌تمدید‌یا‌تعویض‌کارت
ویرایش اطلاعات شخصی
آخرین وضعیت صدور کارت
سوالات متداول
بازیابی رمز عبور
انتقادات مربوط به کارت
رمز عبور برای درخواست‌های پستی
فرم درخواست کارت شناسایی فارغ التحصیلی (غیراینترنتی-پستی)
مشروح برنامه‌ها و خدمات کانون
اخبار:
بازار کار و فرصت‌های شغلی
تحصیلات تکمیلی و تخصصی
تشکل‌ها و نظام‌های صنفی
نظام وظیفه دانشگاهیان
دانشگاه آزاد اسلامی
کانون فارغ التحصیلان
ثبت نام متقاضیان کار
گزارش تصویری:
عکس‌ها
فیلم ها
معرفی سايت به هم دانشگاهی
ایده های فارغ التحصیلان
 
معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:  
ثبت بیش از 140 شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی  
 
 
  -
معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از ثبت بیش از حدود 140 شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی خبر داد.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس در کرج، غلامحسین طهماسبی در گردهمایی غلات آبی کشور که صبح امروز در مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد، گفت: امنیت غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است که دشمنان نیز سعی دارند این مهم را خدشه‌دار کنند.
وی افزود: طی پنج سال گذشته با موفقیت و افزایش تراز روبه‌رو بوده‌ایم که این مهم را مدیون فعالیت مؤثر و مفید کشاورزان هستیم که به این ترتیب تراز منفی 13 میلیارد دلار از بین رفته است.
معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اینکه پنج میلیارد دلار تراز تجاری کشور بهبودیافته است، بیان کرد: در بخش تولید گندم به خودکفایی رسیده‌ایم و سعی داریم با بهبود روند توسعه در این رابطه شاهد افزایش تراز تجاری باشیم.
طهماسبی با تأکید بر لزوم رسیدگی در راستای سلامت و امنیت غذایی در کشور، خاطرنشان کرد: باید سعی داشته باشیم که تولید محصولات کشاورزی در کشور افزایش یابد و شرایط فعلی را حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه در بخش تولید محصول «سویا» با توجه به افت تولید این محصول نظارت را دو برابر کرده‌ایم، تصریح کرد: طی سال‌های سپری‌شده سعی داشته‌ایم نظارت را به سمت‌وسوی نظارت الکترونیک ببریم، چراکه در این زمینه می‌توانیم با درصد دقت بالاتری نظارت داشته باشیم.
این مسؤول با اعلام خبر استقرار کمیته ملی رقم در مؤسسه نهال و بذر، خاطرنشان کرد: شرایط خوبی در این رابطه سپری می‌کنیم و مسیر پیشرفت این کمیته فراهم است.
به گفته معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بهتر است از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده و بهره‌گیری شود.
طهماسبی با بیان اینکه حدود 140 شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی به ثبت رسیده است، افزود: سعی داریم با شناسایی نیروهای مفید و مؤثر در بخش خصوصی این رقم را به بیش از 200 شرکت افزایش دهیم.
وی افزود: به‌ منظور یادگیری علم در بخش کشاورزی، امروزه شاهد رشد سه برابری اعزام همکاران در بخش کشاورزی به کنگره‌های ملی و بین‌المللی هستیم.
این مسؤول در بخش پایانی سخنان خود ضمن تأکید بر لزوم مطالعه در بخش کشاورزی تصریح کرد: در چهار سال گذشته شاهد پیشرفت و بهبود شرایط کشاورزی در دانشگاه‌های مربوطه نبوده‌ایم که امیدوار هستیم در چهار سال دوم به این مهم توجه و اهتمام ویژه شود.
مترجم:  
منبع :
 

تاريخ ايجاد: 27/06/1396 08:08 ب.ظ
تاريخ آخرين اصلاح : 27/06/1396 03:38 ب.ظ