fa غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نیست جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی باشد و این دسته از مشمولان می توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود اقدام کنند. 2/17/2020 4:38:15 PM 2/17/2020 4:37:26 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
سردار علیدوست:

غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نیست

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی باشد و این دسته از مشمولان می توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود اقدام کنند.
دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 16:38
غیبت مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نیست
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحمان علیدوست اظهار کرد:  با توجه به اینکه در قانون خدمت وظیفه عمومی موضوع  سلامت جسمی و روانی مشمولان برای به کارگیری در نیروهای مسلح  مورد اهمیت است بنابراین مشمولان غایب با وجود  غیبت نیز می توانند برای رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند.
وی با تاکید براینکه غیبت مشمولان مانع رسیدگی به درخواست معافیت پزشکی مشمولان نمی شود،افزود: این دسته از مشمولان  در صورتی که  در شورای پزشکی وظیفه عمومی، سرباز و یا معاف از رزم شناخته شوند، با اضافه خدمت  به سربازی اعزام می شوند.
سردار علیدوست بیان کرد: مشمولان فقط در صورت نقص عضو و یا ابتلاء به بیماری هایی که مدرک تحصیلی تاثیری در معافیت پزشکی ندارد ،می توانند حین تحصیل برای معافیت پزشکی اقدام کنند و در سایر موارد می بایست پس از فراغت از تحصیل ، اخراج،انصراف و یا ترک تحصیل  اقدام کنند.
وی تصریح کرد: مشمولان دارای معافیت تحصیلی که درخواست معافیت پزشکی آنان درشورای پزشکی در حال بررسی است چنانچه معاف دائم شناخته نشوند رای عدم معافیت پزشکی صادر و معافیت تحصیلی آنان استمرار می یابد.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان متقاضی معافیت پزشکی برای کسب اطلاع از آیین نامه معافیت پزشکی و قوانین و مقررات مربوط به آن،  می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir  ،سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰،کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی  sarbazvazifeh @  مراجعه کنند.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  دانشگاه آزاد اسلامی   پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی