fa آخرین وضعیت اصلاح شیوه نامه انضباطی دانشجویان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان در نامه ای به وزرای علوم و بهداشت ارسال شد. 3/9/2020 12:35:02 PM 3/9/2020 12:34:55 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
معاون حقوقی وزیر علوم خبر داد:

آخرین وضعیت اصلاح شیوه نامه انضباطی دانشجویان

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان در نامه ای به وزرای علوم و بهداشت ارسال شد.
شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 12:34
آخرین وضعیت اصلاح شیوه نامه انضباطی دانشجویان
حمیدرضا علومی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت بررسی ابهامات شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان توسط معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور درباره شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان به وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شد.
وی ادامه داد: معاون حقوقی رئیس جمهور اواخر هفته پیش نامه‌ای درباره شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان به وزارت علوم ارسال کرد که این نامه مبتنی بر برخی از نقطه نظرات معاونت حقوقی ریاست جمهوری و برخی تشکل‌های دانشجویی است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم درباره اینکه در این نامه چه مواردی از شیوه نامه اصلاح شده است گفت: معاون حقوقی رئیس جمهور به طور کلی خیلی از رویکردهای شیوه نامه مذکور را مثبت تلقی کرده و اصول دادرسی عادلانه در این شیوه نامه را به عنوان اصول راهبردی ذکر شده و به آن تاکید کرده بود، وی همچنین به برخی مواد شیوه نامه ایراد حقوقی و به برخی مواد ایراد ویرایشی گرفت.
وی ادامه داد: پیشنهادات ارائه شده از سوی معاون حقوقی رئیس جمهور در معاونت حقوقی وزارت علوم و امور سازمان دانشجویان بررسی می‌شود.
علومی خاطر نشان کرد: با توجه به این موضوع که نامه مذکور هم برای دکتر غلامی و هم برای دکتر نمکی وزرای علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده بود، با هماهنگی وزارت بهداشت اصلاحات ضروری شیوه نامه اعمال می‌شود.
به گزارش مهر، «شیوه‌نامه اجرایی جدید شورای انضباطی دانشجویان» که پس از ۱۰ سال اصلاح شده بود از ۱۲ شهریورماه ۹۸ با امضای وزرای بهداشت و علوم و از طریق معاونان فرهنگی و دانشجویی این دو وزارتخانه به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.
برخی از دانشجویان پس از ابلاغ شیوه نامه در اعتراض به بندهایی از آن خواستار بازنگری در آن شدند که ۱۴ آبان ماه ۹۸ لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور با دعوت از مقامات ذی‌ربط وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نیز نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در محل دفتر معاونت حقوقی شیوه‌نامه انضباطی دانشجویی و ملاحظات تشکل‌های دانشجویی را مورد بحث قرار داد.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی