fa سیستم افزایش حقوق معلمان اصلاح شود یک فعال صنفی معلمان با انتقاد از نحوه اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، خواستار پایداری رتبه‌بندی و سایر مزایای مزدی شد. 3/15/2020 4:49:30 PM 3/15/2020 4:49:27 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
یک فعال صنفی معلمان:

سیستم افزایش حقوق معلمان اصلاح شود

یک فعال صنفی معلمان با انتقاد از نحوه اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، خواستار پایداری رتبه‌بندی و سایر مزایای مزدی شد.
یکشنبه 25 اسفند 1398 ساعت 16:49
سیستم افزایش حقوق معلمان اصلاح شود
به  گزارش خبرنگار ایلنا، پس از اعلام  اجرایی شدن فصل دهم قانون مدیریت خدمات  کشوری که منجر به افزایش ۵۰ درصدی مزایای مزدی کارکنان دولت شد، مسئولان  آموزش و پرورش ادعا کردند که حقوق و دریافتی معلمان به‌طور متوسط یک تا یک و  نیم میلیون تومان افزایش یافته است، این درحالیست که معلمان با پیوستن به  کمپینی در فضای مجازی اعلام کردند اجرای فصل دهم، موجب حذف برخی مزایای  مزدی از جمله رتبه‌بندی شده است.
اسکندر لطفی (فعال صنفی معلمان مریوان)  با بیان اینکه معلمان از فیش‌های حقوقی صادره راضی نیستند، می‌گوید: باید  سیستم افزایش حقوق معلمان اصلاح شود؛ قرار نیست افزایش یک مولفه مزدی، باعث  حذف سایر مزایای مزدی شود؛ اگر قرار است ۵۰ درصد فصل دهم را اجرا کنند،  باید آن را علاوه بر سایر مزایای مزدی که از قبل در فیش‌های حقوقی موجود  بوده، اِعمال نمایند.
وی با تاکید بر اینکه معلمان برای اجرای  رتبه‌بندی، بسیار انتظار کشیدند و مدتها رایزنی و نامه‌نگاری کردند، اضافه  می‌کند: رتبه‌بندی را نباید به هیچ بهانه‌ای حذف کنند؛ رتبه‌بندی از سال  ۹۴، منتظرالاجرا بود و چند سال  به بهانه نبودن اعتبار و بودجه عقب افتاد؛  تازه از مهر ماه سال جاری اجرایی شده است؛ لذا اصلاحات مزدی نباید به  گونه‌ای باشد که رتبه‌بندی حذف شود.
لطفی تاکید کرد: امیدواریم در شواری  نگهبان افزایش کف حقوق‌های کارمندان دولت و همچنین بازنشستگان رای بیاورد و  کارمندان دولت، مشمول افزایش بیش از ۵۰ درصدی شوند.
این فعال صنفی  معلمان در پایان اضافه می‌کند: عدالت ایجاب می‌کند هرچقدر به دستمزد معلمان  رسمی اضافه می‌کنند، به معلمان حق‌التدریس و آزاد نیز بیافزایند؛ باید در  نظام آموزشی کشور عدالت حکمفرما باشد و همه شاغلان در یک ارگان و نهاد واحد  که یک کار یکسان را انجام می‌دهند، از دستمزد و مزایای یکسان برخوردار  باشند.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی