fa وکالت حرفه ای تخصصی است و هر کس براحتی نباید وارد آن شود رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت: وکالت حرفه ای تخصصی است و نباید اجازه داد هر کسی بدون مهارت و توانمندی وارد این کار شود تا حقوق شهروندی خدشه دار شود. 4/14/2019 12:25:25 PM 4/14/2019 12:25:22 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری:

وکالت حرفه ای تخصصی است و هر کس براحتی نباید وارد آن شود

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری گفت: وکالت حرفه ای تخصصی است و نباید اجازه داد هر کسی بدون مهارت و توانمندی وارد این کار شود تا حقوق شهروندی خدشه دار شود.
یکشنبه 25 فروردین 1398 ساعت 12:25
وکالت حرفه ای تخصصی است و هر کس براحتی نباید وارد آن شود
به گزارش مهر، مرتضی شهبازی نیا در هفدهمین دوره آئین تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری استان قزوین که شنبه شب برگزار شد اظهار داشت: کانون وکلا حساس‌ترین رسالت عمومی را بر عهده دارند و باید برای این کار مهم تربیت شوند.
وی بیان کرد: ما در زمینه آموزش دچار توقف و اشکال هستیم که با آسیب شناسی درونی باید این خلاء را جبران کنیم.
شهبازی نیا تصریح کرد: باید در بازآموزی و تحقیق و دانش افزایی بازنگری کنیم اما باید اذعان کرد در خصوص آموزش مجالی پیدا نکرده‌ایم و آنقدر مشکلات بیرونی ایجاد می‌شود که شما وقت ندارید به درون بپردازید.
وی گفت: در این شرایط منتظر تحول در قانون گذاری وکالت هستیم و باید کمک می‌شد تا ما به تقویت استقلال خود بپردازیم اما به نظر می‌رسد عده‌ای در کشور دنبال این هستند که هیچ نهادی کارکرد اصلی خود را نداشته باشد به همین دلیل دادگاه تجدید نظر و دادگاه مدنی خاص تغییر زیادی کرده و مشکل ساز شد.
شهبازی نیا اظهار داشت: نباید به بهانه‌های مختلف نهادها را نابود و کارکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهیم در خصوص وکالت بد عمل کردیم و اینکه چند برابر نیاز خود وکیل جذب می‌کنیم بیانگر اشتباه در برنامه ریزی و تصمیم گیری است.
وی افزود: اگر وکیلی تخصص لازم را نداشته باشد مردم به آن اعتماد نخواهند کرد و ما شاهد تضعیف جایگاه کانون خواهیم بود و اگر وکیل استقلال نداشته باشد و بدون دانش باشد نمی‌تواند از حق مردم دفاع کند.
شهبازی نیا یادآور شد: برخی کانون را به فعالیت انحصاری متهم می‌کنند در حالی که نگاه ما تخصصی است و اعتقاد داریم نباید هر کسی بدون توانایی وارد این حرفه مهم شود.
وی گفت: انتقاد ما به جذب کارآموز خارج از روال کنون وکلا این است که می‌گوئیم فارغ التحصیلان شما دانش لازم را ندارند اما کانون کنترل تخصصی می‌کند تا بیش از حد نیاز وکیل جذب نشود.
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری کشور یادآور شد: نمی‌توان تصور کرد یک وکیل بدون دانش و کارآموزی و دانش وارد این شغل شود و ما نگران حقوق مردم هستیم و انتظار داریم این نهاد را بی اعتبار نکنیم و کسانی قانون را بنویسند که قانون گذار و حقوق دان باشند.
در این مراسم ۵۷ کارآموز پس از پایان دوره آموزشی خود و قبولی در آزمون با ادای سوگند به عنوان وکیل پایه یک فعالیت رسمی خود را آغاز کردند.
در این دوره از توحید رضایی به عنوان رتبه اول، وحید ایمانی رحیم لو رتبه دوم و مریم لامعی رامندی نفر سوم تجلیل شد.       
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی