fa فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محرومند عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محرومند. 6/8/2019 2:50:07 PM 6/8/2019 2:50:01 PM کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی /../IMG/NewsDef.png /../IMG/NewsDef.png کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران؛

فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محرومند

عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران، گفت: فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محرومند.
سه‌شنبه 7 خرداد 1398 ساعت 14:50
فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محرومند
به گزارش خبرنگار مهر، پرهام پارسانژاد، روز سه شنبه در نشست خبری سومین کنگره بین المللی و سی امین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران، اظهار داشت: بعد از سه دهه، کنگره فیزیوتراپی ایران جزو قدیمی ترین کنگره‌های علوم پزشکی به شمار می‌رود که هر سال بی وقفه برگزار می‌شود.
دبیر اجرایی کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، با اشاره به ثبت نام بیش از دو هزار شرکت کننده برای کنگره امسال، گفت: در کنگره امسال همچون سال‌های گذشته نمایشگاهی از تجهیزات فیزیوتراپی و ورزشی با حضور ۱۱۰ شرکت برپا می‌شود که نیمی از شرکت‌ها، داخلی هستند.
وی در ادامه با انتقاد از وزارت بهداشت که هنوز برای دکترای حرفه‌ای و تخصصی فیزیوتراپی جایگاهی قائل نیست، افزود: هر چه زمان بیشتر طول بکشد، یاس و ناامیدی جامعه فیزیوتراپی را فرا خواهد گرفت و در نهایت منجر به خروج این افراد از کشور می‌شود.
عضو هیئت مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران، همچنین از اینکه فیزیوتراپیست ها از حق سختی کار محروم هستند، به شدت گلایه کرد و گفت: فیزیوتراپیست ها در معرض خطر اشعه و مشکلات اسکلتی عضلانی ناشی از جابجایی بیماران هستند و هنوز تدابیر خاصی از سوی مسئولین مربوطه برای این مشکل فیزیوتراپیست ها در نظر گرفته نشده است.
پارسانژاد، تبعات خروج نخبگان فیزیوتراپی از کشور را متوجه نظام سلامت و مردم دانست و گفت: در شرایطی که کشور با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند، خروج فیزیوتراپیست ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، علاوه بر اینکه باعث می‌شود ارز زیادی از کشور خارج شود، مردم را از دریافت خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی محروم می‌کند.
 fa کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی  پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی